Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Мерзлова Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Мерзлова Г. В. 
Вплив різних доз цинку на нарощування біомаси IBSpirulina platensisD / Г. В. Мерзлова, О. М. Мельниченко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 305-308. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П182.1 + Е521.203*736-741

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Мерзлова Г. В. 
Вміст хлорофілу у біомасі спіруліни за дії різних доз мікроелементів у поживному середовищі / Г. В. Мерзлова // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 2. - С. 71-76. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Біомаса спіруліни містить абсолютно всі речовини, які необхідні тваринам для нормальної життєдіяльності. Ряд особливих речовин - біопротектори, біокоректори та біостимулятори - не зустрічаються більше ні в одному продукті натурального походження. Це зумовлює феноменальні властивості спіруліни як продукту харчування та лікувально-профілактичного засобу широкого спектра дії. Спіруліна є універсальним біопротектором і біокоректором системної дії. Спіруліна за допомогою синьо-зелених пігментів, один з яких називається Phykozyan (синій), а другий - Chlorophyll (зелений), перетворює променисту енергію сонця в енергію хімічних зв'язків з утворенням складних органічних речовин з вуглекислого газу та води. Цей синтетичний процес робить спіруліну чистим, простим і разом з тим надзвичайно високоякісним і комплексним продуктом харчування та цінною кормовою домішкою. Фотосинтез у спіруліни, як у всіх фотоавтотрофних організмів відіграє важливе значення, тому проведено дослідження визначення вмісту хлорофілу у біомасі Spirulina platensis за дії різних концентрацій цинку та кобальту в поживному середовищі. За дії цинку у концентрації 6,0 мг/л до 8 доби спостерігається стимулювання синтезу хлорофілу, а високі дози металу 12,0 мг/л та 24,6 мг/л після 6-ї доби культивування призводять до інгібування синтезу хлорофілу. Із підвищенням дози кобальту у поживному середовищі від 0,68 мг/л до 7,0 мг/л встановлено закономірність щодо зростання концентрації хлорофілу у біомасі Spirulina platensis. За подальшого нарощування дози цього металу у поживному середовищі дана закономірність зникає.


Індекс рубрикатора НБУВ: П182.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мерзлова Г. В.  
Біотехнологія виробництва біомаси спіруліни, збагаченої цинком і кобальтом, та її використання за вирощування поросят : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / Г. В. Мерзлова; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2014. - 19 c. - укp.

Приділено увагу теоретичному та експериментальному матеріалу щодо розробки оптимальних технічних параметрів одержання біомаси Spirulina platensis, збагаченої металами-біотиками цинком та кобальтом, підтверджено її нешкідливість та встановлено ефективність згодовування Spirulina platensis у складі комбікормів-стартерів для свиней. З'ясовано, що оптимальними концентраціями цинку та кобальту в поживному середовищі для Spirulina platensis, за яких розмноження клітин не припиняється і максимально ці метали накопичуються у біомасі водорості, є відповідно 24,6 мг/л та 8,3 мг/л. За таких умов вміст цинку та кобальту у сухій речовині Spirulina platensis становить 0,32 г/кг та 155,9 г/кг відповідно. Експериментально доведено нешкідливість біомаси Spirulina platensis на білих мишах і щурах, збагаченої цинком та кобальтом. Використання у комбікормі-стартері для поросят біомаси Spirulina platensis, збагаченої цинком та кобальтом, сприяє підвищенню їх маси тіла на 10,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П182.1 + П65-451.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408319 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського