Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Меріуц А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Бойко Б. Т. 
Дослідження плівкових сонячних елементів ITO/CdS/CdTe/Cu/Au / Б. Т. Бойко, Г. С. Хрипунов, А. В. Меріуц, Е. П. Черних // Фізика і хімія твердого тіла. - 2005. - 6, № 2. - С. 295-298. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Уперше шляхом аналітичної обробки експериментальних світлових вольт-амперних характеристик сонячних елементів ITO/CdS/CdTe/Cu/Au показано, що у процесі "хлоридної" обробки (ХО) максимальний коефіцієнт корисної дії спостерігається у разі товщини хлориду кадмію, яка одночасно забезпечує досягнення мінімальних значень послідовного електроопору та щільності діодного струму насичення. Запропоновано фізичні механізми, які визначають ефективність ХО.


Ключ. слова: плівкові сонячні елементи, коефіцієнт корисної дії, світлові вольт-амперні характеристики, вихідні параметри, діодні характеристики
Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Меріуц А. В. 
Роль нерівноважних носіїв заряду в лінійних явищах переносу в обмежених напівпровідниках : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / А. В. Меріуц; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". Ін-т монокристалів. - Х., 2002. - 19 c. - укp.

Встановлено, що за стаціонарних умов співвідношення для електронної та діркової рекомбінації повинні тотожно збігатися для будь-якого механізму рекомбінації. Доведено, що у біполярних напівпровідниках час життя носіїв можна ввести тільки у режимі квазінейтральності, коли для електронів і дірок існує єдиний час життя. Вперше показано, що за наявності температурного поля у напівпровіднику, у співвідношенні для рекомбінації з'являється складова, пов'язана зі зміною темпу теплової генерації, та пропорційна даному температурному полю і не залежить від концентрації нерівноважних носіїв. Сформульовано граничні умови до системи рівнянь неперервності та рівняння Пуассона у біполярному напівпровіднику, які враховують рекомбінацію на контакті, протікання струму через контакт та його провідність. Виявлено, що рівноважна контактна різниця потенціалів всередині тонкої напівпровідникової плівки, яка знаходиться між двома металами, є меншою від різниці робіт виходу напівпровідника та металу. Дана різниця прямує до нуля, якщо квадрат товщини напівпровідникової плівки набагато менший від квадрату радіуса Дебая. Здійснено послідовний опис лінійних явищ переносу та показано, що істотну роль у них можуть відігравати процеси рекомбінації нерівноважних носіїв. Розглянуто можливість немонотонного розподілу квазірівня Фермі неосновних нерівноважних носіїв уздовж напряму протікання струму у зразку для випадку прикладеного до нього температурного поля з постійним градієнтом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.51,022

Шифр НБУВ: РА320818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Клюй М. І. 
Вплив активних обробок на фотоелектричні характеристики структур на основі плівок CdTe / М. І. Клюй, В. П. Костильов, А. М. Лук'янов, А. В. Макаров, В. В. Черненко, Г. С. Хрипунов, Н. М. Харченко, А. В. Меріуц, Т. М. Шелест, Т. А. Лі, А. М. Клюй // Укр. фіз. журн. - 2012. - 57, № 5. - С. 538-545. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено фотоелектричні характеристики структур ITO/CdTe, виготовлених за допомогою методу термічного вакуумного випаровування та шляхом осадження у квазізамкненому об'ємі до та після різних обробок. Частина зразків проходила "хлоридну" обробку, інша - відпал на повітрі. Після цього проведено обробку зразків у плазмі водню та нанесення на них тонкої алмазоподібної плівки (АПП). Показано, що проведення "хлоридної" обробки структур ITO/CdTe призводить до збільшення дифузійної довжини носіїв заряду у шарі CdTe. Проведення термовідпалу не впливає на значення дифузійної довжини носіїв заряду у шарі CdTe, але значно підвищує фоточутливість, що свідчить про зменшення на поверхні шару CdTe швидкості поверхневої рекомбінації. Шляхом комбінації термовідпалу, "хлоридної" обробки, плазмової обробки у водні та нанесення тонких АПП одержано збільшення довжини дифузії носіїв заряду у шарі CdTe в усіх досліджуваних структурах ITO/CdTe. На структурах ITO/CdTe, одержаних термічним вакуумним випаровуванням, обробка у плазмі водню призводила до значного збільшення спектральної чутливості в діапазоні довжин хвиль 400 - 800 нм, а на структурах, які пройшли "хлоридну" обробку, значне збільшення спектральної чутливості досягалось після обробки у плазмі водню і нанесення АПП.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.4

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Копач Г. І. 
Вплив жорсткого ультрафіолету на структуру та оптичні властивості шарів CdS та CdTe / Г. І. Копач, А. І. Доброжан, Г. С. Хрипунов, Р. П. Мигущенко, О. Ю. Кропачек, Р. В. Зайцев, А. В. Меріуц // Фізика і хімія твердого тіла. - 2019. - 20, № 2. - С. 165-170. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено вплив жорсткого ультрафіолетового випромінювання на кристалічну структуру, морфологію поверхні та оптичні характеристики напівпровідникових шарів CdS та CdTe, отриманих магнетронним розпиленням на постійному струмі. Встановлено, що оптичні характеристики досліджених плівок CdS та CdTe є нечутливими до опромінення жорстким ультрафіолетом. Кристалічна структура шарів плівок CdS і CdTe після опромінення змінюються. Період гратки для плівок сульфіду кадмію збільшується від с = 6,77(01) до с = 6,78(88) ангстрем, що може бути пов'язано з утворенням точкових дефектів і дефектних комплексів. В результаті опромінення жорстким ультрафіолетом спостерігається зменшення ширини піків на рентгендифрактограмах шарів CdS і CdTe, що пов'язано зі збільшенням областей когерентного розсіювання в результаті часткової рекристалізації приповерхневих шарів досліджених плівок.


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.26 + В379.227 + В379.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Хрипунов Г. С. 
Вплив "хлоридних" обробок на ефективність сонячних елементів на основі плівок телуриду кадмію, отриманих методом сублімації в замкнутому об'ємі / Г. С. Хрипунов, А. В. Меріуц, А. І. Доброжан, М. Г. Хрипунов, Т. М. Шелест // Відновлюв. енергетика. - 2022. - № 1. - С. 60-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського