Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Микитин О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Микитин О. О. 
Властивості IMycobacterium tuberculosis, Mycobacterium bovis, Mycobacterium aviumD, виділених трансоваріально від курей : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. О. Микитин; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.924.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Микитин О. Д. 
Структурно-семантична типологія словотвірних парадигм іменників у сучасній українській мові : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О. Д. Микитин; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 1998. - 20 c. - укp. - рус.

Розглядаються словотвірні парадигми іменників (назв осіб за спорідненням та свояцтвом, назв родин та абстрактних непохідних іменників) у сучасній українській мові. На основі аналізу словотвірних парадигм досліджується словотворчий потенціал іменників та встановлюються чинники, які впливають на його реалізацію. Простежується глибина семантичних позицій відменникових словотвірних парадигм та розглядаються семантико-функціональні особливості спільноосновних десубстантивів з однаковим словотвірним значенням. Аналізується лексико-семантична співвідносність твірних іменників з їх похідними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-20

Шифр НБУВ: РА301903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гивлюд М. М. 
Вогне- та температуростійкі захисні покриття на основі наповнених поліалюмосилоксанів / М. М. Гивлюд, І. В. Ємченко, О. І. Передрій, І. В. Маргаль, О. З. Микитин // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 655. - С. 37-44. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Ураховано механізм структурування системи поліалюмосилоксановий лак КО-978 - мінеральні наповнювачі, розроблено вогне- та температуростійкі органо-силікатні захисні покриття для будівельних конструкцій із деревини, металу, бетону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гивлюд М. М. 
Захисні силікатні покриття для деревини на основі наповненого карборансилоксану / М. М. Гивлюд, І. В. Ємченко, В. В. Артеменко, О. З. Микитин // Зб. наук. пр. ВАТ "УкрНДІВогнетривів ім. А. С. Бережного". - 2010. - Вип. 110. - С. 399-405. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - розроблення складів захисних покриттів для збільшення атмосферо-, біо- та вогнестійкості деревини та виробів з неї. Встановлено, що крайові кути змочування покриття зменшуються на 3 - 18 градусів у порівнянні з аналогічними даними за кімнатної температури за рахунок часткового руйнування зв'язки, що підтверджується зміною шорсткості поверхні. Показано зміну ступеня біообростання покриттів з часом експозиції та втрату маси деревини у процесі нагрівання. Виходячи із результатів досліджень, розроблені склади покриттів можна використовувати для атмосферо-, біо- та вогнезахисту деревини та виробів з неї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.94 + М130.371/377

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Микитин О. З. 
Товарознавче оцінювання експлуатаційних властивостей захисних покриттів для деревних будівельних матеріалів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / О. З. Микитин; Центр. спілка спожив. т-в України, Львів. комерц. акад. - Л., 2012. - 23 c. - укp.

Визначено оптимальну рецептуру та способи одержання вихідних композицій для захисних покриттів. Обгрунтовано використання алюміній і цинк оксидів як антисептиків, каоліну - як вогнестійкого та базальтового волокна - як армувального компонента для одержання екологічно безпечних атмосферо-, біовогнестійких та адгезійноміцних захисних покриттів. Викладено шляхи регулювання споживчих властивостей покриттів. Запропоновано математичну модель розрахунку межі вогнестійкості захисного покриття за втратою теплоізолювальної здатності залежно від його складу та умов використання. За результатами проведених токсиколого-гігієнічних і мікробіологічних досліджень встановлено, що розроблена лакофарбова біовогнезахисна композиція є нетоксичною, відповідає екологічним вимогам, а покриття мають фунгіцидні властивості та є стійкими до дії пліснявих грибів. Досліджено експлуатаційні властивості розроблених захисних покриттів і подано товарознавчу характеристику їх змін за дії вологи, біоактивннх середовищ підвищених температур і вогню. Спрогнозовано довговічність розроблених покриттів методом прискореного старіння. Проведено комплексне товарознавче оцінювання якості розроблених покриттів та доведено їх вищу у порівнянні з базовим зразком захисну ефективність. На запропоновані покриття розроблено проект технічних умов (ТУ) та технологічний регламент. За результатами промислової апробації доведено доцільність й економічну ефективність їх впровадження у практику будівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н55-082.04 + М130.374-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Микитин О. В. 
Характеристика цифрового датчика температури DS18B20 фірми "Dallas Semiconductor" та дослідження його точності / О. В. Микитин // Гірн. вісн.. - 2014. - Вип. 98. - С. 86-89. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати дослідження характеристик цифрового датчика температури DS18B20 фірми "Dallas Semiconductor". Запропоновано схеми способів підключення датчика до мікропроцесорної плати Arduino Uno, необхідні для роботи бібліотеки та послідовні дії щодо налагодження зв'язку між ними. Детально описано можливі налаштування для одержання вихідних значень (температури) датчика та встановлення точності показань. В результаті проведених робіт із цими датчиками та вимірювання їх показань температури зроблено аналіз, згідно з яким на графіках відображено межі розкиду одержаних значень від датчиків одного й того ж типу. Визначено точність показань датчика, а саме обчислено абсолютну, відносну та середню відносну похибки, що було одержанно під час зчитування значень температури. Після проведення вказаних досліджень та огляду інших датчиків температури такого ж типу зі схожими параметрами було зроблено висновки - де саме доцільно використовувати даний датчик температури, виходячи зі співвідношення його ціни та точності показань температури.


Індекс рубрикатора НБУВ: З32-503

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Микитин О. В. 
Автоматизована система інтелектуального керування транспортними потоками із застосуванням технології машинного зору / О. В. Микитин, В. В. Тронь // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 45. - С. 149-154. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - підвищення ефективності керування рухом транспорту на перехресті шляхом дослідження і розроблення автоматизованої системи інтелектуального керування на базі апарата нечіткої логіки; визначення критеріїв для знаходження тривалості зеленого та червоного тактів перемикань світлофора; формалізація процесу підтримки прийняття рішень інтелектуальною системою керування за допомогою математичних методів та алгоритмів. Використано методи математичної статистики і теорії ймовірності для обробки результатів експериментів, методи аналітичного конструювання і комп'ютерного моделювання при синтезі та аналізі систем керування транспортними потоками та методи нечіткої логіки для формалізації процесу керування. Запропонований підхід до розроблення автоматизованої системи інтелектуального керування транспортними потоками із застосуванням технології машинного зору відрізняється від відомих тим, що формування керуючих впливів здійснюється на основі показника кількості транспортних засобів, які знаходяться на відстані, не меншій за розраховане значення, від перехрестя, що дозволяє зменшити навантаження на підсистему машинного зору і підвищити якість керування. Одержані аналітичні залежності значень довжини відстані, на якій встановлюється відеодетектор, від кількості смуг автодороги. Дане рішення надає змогу системі детектування транспортних засобів враховувати лише значимі автомобілі, кількість яких впливає на формування нечіткого висновку щодо задання тривалості тактів світлофора. Реалізація інтелектуальної системи надає можливість ефективніше керувати рухом автотранспорту за умов дорожньої мережі міста. Розроблені алгоритми забезпечують при наявності транспортних засобів в області видимості камери підрахунок їх кількості із урахуванням чисельності смуг дороги, а розроблена підсистема прийняття рішень здійснює керування тактами зеленого та червоного світла світлофора. Результатом роботи є математична модель та підсистема прийняття рішень щодо керування тривалістю тактів світлофора на регульованому перехресті. Розрахунок відстані, на якій буде встановлено камеру для детектування автомобілів, надає можливість брати до уваги лише корисні для системи транспортні засоби, які несуть вплив на тривалість тактів світлофора. Для формування керуючих впливів у системі запропоновано систему, побудовану на основі нечіткої логічного висновку.


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Микитин О. 
Використання інформаційно-комунікаційних технологій у діяльності з обдарованими учнями / О. Микитин, О. Протас // Навчання і виховання обдар. дитини: теорія та практика : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 2. - С. 7-15. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено питання використання інформаційно-комунікаційних технологій у діяльності з обдарованими учнями. Подано визначення понять "обдарованість", "обдаровані діти", "інформаційно-комунікаційні технології", а також розглянуто типи обдарованості. Виокремлено основні форми та методи роботи зі школярами для розвитку їх здібностей. Охарактеризовано різні ІКТ-засоби організації освітнього процесу, програмні продукти. Доведено значущість інформаційно-комунікаційних технологій для забезпечення освітніх потреб обдарованих дітей та ефективності освітнього процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.253 + Ч421.220

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Григор'єв О. Ю. 
Аналізування конкурентної позиції ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" в умовах євроінтеграції України / О. Ю. Григор'єв, В. С. Береговий, О. З. Микитин // Бізнес Інформ. - 2019. - № 3. - С. 176-181. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено особливості і проблеми розвитку авіаційної галузі України в контексті євроінтеграції, а також конкурентної позиції ДП МА "Бориспіль" на зовнішньому та внутрішньому ринках. Проаналізовано "Національну транспортну стратегію України на період до 2030 року", описано проблеми лібералізації вітчизняного авіаринку з країнами Європи. Наведено особливості та проблеми розвитку ДП МА "Бориспіль", зокрема недостатність обсягів внутрішніх перевезень, високі тарифи на них. Здійснено базове оцінювання конкурентної позиції ДП МА "Бориспіль" щодо зовнішніх конкурентів (аеропорти Варшави, Праги, Будапешту), де виявлено слабкі його позиції. Натомість, порівняння щодо внутрішніх суперників (аеропорти Києва (ім. Сікорського), Львова та Харкова) показало значні переваги "Борисполя". Наведено SWOT-аналіз для МА "Бориспіль" та визначено необхідні напрямки підвищення його конкурентоспроможності. Констатовано, що попри певні проблеми в його діяльності, аеропорт "Бориспіль" за умови ефективного управління має значний потенціал розвитку, враховуючи вдале географічне розташування, поступове зростання туристичної привабливості України, зменшення формальностей для віїзду на території інших країн тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горбаль Н. І. 
Державне регулювання конкуренції в Україні та ЄС / Н. І. Горбаль, О. З. Микитин, А. Я. Суха // Бізнес Інформ. - 2019. - № 4. - С. 66-71. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено особливості і проблеми регулювання конкуренції в Україні та ЄС у контексті євроінтеграції нашої держави. Проаналізовано становлення та специфіку вітчизняного конкурентного законодавства, описано роль Антимонопольного комітету України. Досліджуючи конкурентну політику Європейського Союзу, відзначено, що принцип вільної конкуренції є основоположним у діяльності ЄС, а конкурентна політика країн ЄС характеризується єдністю норм регулювання конкуренції. Наведено принципи регулювання концентрації, порівняльної реклами та захисту комерційної таємниці в ЄС. Щодо впровадження конкурентного права ЄС в законодавство України, то констатовано, що нашій країні необхідно вдосконалити регулятивні норми відповідно до європейських стандартів. Після підписання Угоди про асоціацію з ЄС, що передбачає обмежені строки реалізації відповідних вимог, державні органи діяли досить оперативно, було вдосконалено/прийнято кілька законодавчих актів. Проте реформування конкурентного законодавства України триває, і, крім того, потрібно не лише прийняти нормативно-правові акти, а й створити необхідні умови для діяльності відповідних органів без політичного втручання зацікавлених сторін. Водночас запозичення певних норм ЄС повинно відбуватися з урахуванням специфіки українського ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-13-21,01 + У9(4УКР)0-13-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Горбаль Н. І. 
Конкурентна розвідка: сутність, значення, перспективи розвитку / Н. І. Горбаль, Л. В. Смерека, О. З. Микитин // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2019. - 1, № 2. - С. 53-60. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати аналізування поняття "конкурентна розвідка", характеристику визначальних особливостей, принципів, істотних цілей і завдань цього методу. Розкрито сутність і зміст основних методів конкурентної розвідки, особливості її становлення в світі та Україні, ймовірні переваги. Констатовано щодо значних перспектив використання різних форм конкурентної розвідки вітчизняними підприємствами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 + Х829(4УКР)03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Григор'єв О. Ю. 
Перспективні напрямки інвестування в українську економіку / О. Ю. Григор'єв, І. М. Вовчанська, О. З. Микитин // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2019. - 1, № 2. - С. 70-76. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан, структуру та динаміку інвестиційної діяльності в Україні; виокремлено основні джерела надходження іноземних інвестицій, встановлено причини коливання обсягів іноземних інвестицій; визначено перспективні напрямки інвестування в українську економіку. Хоча відбувся спад іноземних інвестицій в Україну, та перспективи їх розвитку загалом - обнадійливі. Для активізації іноземних інвестицій крім припинення військових дій на Сході України, необхідно створити сприятливе бізнес середовище для інвесторів, спростити процедури реєстрації та ведення бізнесу, усунути застарілі регулятивні норми.


Індекс рубрикатора НБУВ: У94УКР)0-56

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Горбаль Н. І. 
Розвиток агропромисловості України в умовах євроінтеграції / Н. І. Горбаль, О. З. Микитин, М. О. Михальков // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2020. - 2, № 1. - С. 78-86. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Аналізування стану бізнес-середовища України у порівнянні з іншими країнами (за рейтингом Doing Business 2020) засвідчило позитивні тенденції його розвитку. Проаналізовано державні ініціативи з розвитку середовища й інфраструктури та констатовано відсутність чіткої стратегії та достатньої підтримки однієї з найважливіших і найприбутковіших галузей українського бізнесу - агропромисловості, що за умов євроінтеграції формує підгрунтя для посилення експортного потенціалу країни. Проаналізовано результати торгівлі вітчизняною продукцією АПК за останні роки, констатовано критичність ЄС як торговельного партнера України. Наведено ключові виклики для українського АПК у 2020 р. і запропоновано 2 найкращих, на нашу думку, шляхи його розвитку: виробництво екопродукції, яка з кожним роком набуває все більшої популярності та є надзвичайно рентабельною, а також створення СТО для обслуговування сільськогосподарської техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Горбаль Н. І. 
Впровадження циркулярної економіки на основі європейського досвіду / Н. І. Горбаль, М. М. Мазурик, О. З. Микитин // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2021. - 3, № 2. - С. 280-289. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Прискорений приріст населення планети, вичерпання природніх ресурсів, надмірне забруднення навколишнього середовища, що несе загрозу існуванню людства, стало передумовою появи у світі концепції циркулярної економіки (ЦЕ) та принципів сталого розвитку, тобто ведення бізнесу без шкоди для середовища. Модель циркулярної (кругової) економіки спрямовано на енергозбереження, регенеративне екологічно чисте споживання та виробництво. Викладено результати дослідження концепції ЦЕ та переваг її впровадження на основі досвіду Європейського Союзу - глобального лідера в цій сфері. Розкрито основні цілі, пріоритети та заходи ЄС при впровадженні кругової економіки. Висвітлено основні принципи ЦЕ, наведено приклади успішного використання її бізнес-моделей. Визначено дві найбільш гострі глобальні проблеми, які може вирішити лише економіка замкненого циклу, наодано прогнози результатів її глобального використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-971

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського