Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Милян Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Милян Т. Р. 
Пам'ятки празько-корчацької культури у верхів'ях Дністра, Західного Бугу та Вісли у V - VII століттях : Автореф. дис... канд. іст. наук / Т. Р. Милян; НАН України. - К., 2008. - 17 c. - укp.

Поділено ранньосередньовічні пам'ятки празько-корчацької культури у верхів'ї Дністра, Західного Бугу та Вісли на типи - поселення, городища, могильник і скарб. Вони розташовані вздовж течії великих річок або приток. Їх підгрунтям слугувала слов'янська частина багатоетнічної черняхівської культури, що відобразилося у комплексах гунського часу. Матеріальна культура регіону однорідна та характеризується однаковими особливостями. Для нього характерні сім типів посуду. Технологія виробництва свідчить про місцевий характер. На підставі однорідності рис у матеріальній культурі, наявності городищ доведено, що у верхів'ях Західного Бугу містився центр дулібського об'єднання, а у Верхньому Подністров'ї мешкали хорвати. З цих регіонів розпочалося просування слов'ян у верхів'я Вісли, а також у південному та східному напрямках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)450.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пашкевич Г. О. 
Палеоботанічні знахідки з поселення вельбарської культури Йосипівка - ІІІ у Побужжі / Г. О. Пашкевич, Т. Р. Милян; Ін-т археол. НАН України, НДЦ "Рятів. археол. служба". - Л., 2010. - 65 c. - укp.

Наведено результати палеоботанічних досліджень на підставі матеріалів з поселення вельбарської культури Йосипівка-III, яке знаходиться у межиріччі верхів'їв Західного Бугу та Стиру. Зазназначено, що виявлений рослинний матеріал надав нові відомості про розвиток землеробства вельбарських племен у III -IV ст.

Приведены результаты палеоботанических исследований на основе материалов с поселения вельбарской культуры Осиповка-III, которое находится в междуречье верховий Западного Буга и Стира. Отмечено, что выявленный растительный материал предоставил новые сведения о развитии земледелия вельбарских племен в III -IV вв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е15"072.3" + П122

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА731268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Милян Т. Р. 
Оборонні укріплення Зимнівського ранньосередньовічного городища / Т. Р. Милян // Археол. дослідж. Львів. ун-ту. - 2006. - Вип. 9. - С. 235-248. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано облаштування оборонних укріплень Зимнівського городища, яке функціонувало у VI - VII ст. На зіставленні результатів досліджень, які проведено В. Ауліхом у 1960-х рр., А. Броніцьким у 1997 р., Т. Миляном у 2003 р., зроблено узагальнення щодо його заснування та конструктивних особливостей оборони укріплених поселень у ранньому середньовіччі. Підсумком цих робіт стало виявлення та вивчення решток оборонного валу та рову, укріплення периметра городища додатковим частоколом з оборонними спорудами у ньому. Зауважено, що для укріплення городища вдало використовувався і природний фактор. У відповідності до стратиграфічних спостережень, а також рухомого археологічного матеріалу період функціонування визначено часом становлення ранніх слов'ян у межиріччі Дністра та Горині, утворення Дулібського союзу племен.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т492.32 + Т4(45)431.19Ду

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Милян Т. Р. 
Дослідження горизонту римського часу на пам'ятках Прилбичі-I та Гряда-II / Т. Р. Милян, О. М. Осаульчук // Археол. дослідж. Львів. ун-ту. - 2007. - Вип. 10. - С. 92-109. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У 2005 р. НДЦ "РАС" ІА НАН України проведено рятівні археологічні розкопки на багатошарових поселеннях Прилбичі-I та Гряда-II, де було зафіксовано культурно-хронологічний горизонт римського часу. У результаті досліджень виявлено рештки наземних і заглиблених господарських комплексів. Зібрано численний керамічний матеріал - фрагменти ліпного та гончарного посуду, пряслиця, виробів із металів. За характерними особливостями час існування поселення Прилбичі-I визначено III - IV ст. н. е., а Гряда-II - II - III ст. н. е.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Милян Т. 
Пам'ятки з рисами перехідного періоду / Т. Милян // Вісн. Ін-ту археології. - 2006. - Вип. 1. - С. 27-38. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Охарактеризовано письмові римські та візантійські джерела про слов'ян, розглянуто елементи слов'янської культури на черняхівських багатошарових поселеннях (Черепин, Неслухів, Березець) у верхів'ях Дністра і Західного Бугу, де виявлено характерні для слов'ян форми ліпної кераміки та способи житлобудівництва. На підставі цього підтримано твердження, що міграційні потоки слов'ян - носіїв празько-корчацьких старожитностей - проходили із верхів'їв Дністра і Західного Бугу у західному напрямі, а їх основою стали пізньочерняхівські пам'ятки цього регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т491/493

Шифр НБУВ: Ж73638 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського