Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Мисак С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Мисак С. О. 
Фінансова політика / С. О. Мисак. - К., 2002. - 139 c. - Бібліогр.: с. 125-127. - укp.

Висвітлено теоретичні засади фінансової політики, зокрема, її роль та місце у системі суспільних відносин, а також її види та інструменти. Розглянуто податкову політику як важливий елемент фінансової політики. Визначено взаємозв'язок грошово-кредитної та фінансової політики. Проаналізовано вплив політичної еліти на національну безпеку.

Освещены теоретические основы финансовой политики, в частности, ее роль и место в системе общественных отношений, а также ее виды и инструменты. Рассмотрена налоговая политика как важнейший элемент финансовой политики. Определена взаимосвязь денежно-кредитной политики с финансовой. Проанализировано влияние политической элиты на национальную безопасность.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.0-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА634108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мисак С. Й. 
Метод визначення кульового завантаження та питомої витрати молольних куль млина КБМ 370/850 (Ш-50а) пиловугільних котлів енергоблоків ТЕС / С. Й. Мисак // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит. - 2015. - № 3. - С. 41-48. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто метод визначення кульового завантаження та питомої витрати молольних куль млина типу КБМ 370/850 (Ш-50А) пиловугільних котлів енергоблоків 300 МВт. Визначено поправочні коефіцієнти до питомої витрати куль, які враховують зміни якості палива, зношення металу молольних куль та інші фактори.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-524.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мисак С. Й. 
Розрахунок продуктивності пилосистеми котлів ТПП-312 енергоблоків 300 МВт при спалюванні непроектних видів палива / С. Й. Мисак // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2015. - № 4. - С. 65-70. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено матеріали з розроблення алгоритму та програми розрахунку сушильної та розмелювальної продуктивності пилосистем котлів ТПП-312 з кульовими барабанними млинами енергоблоків 300 МВт у разі спалювання непроектних видів палива. Розроблений алгоритм та програма надають змогу проводити розрахунки залежно від якості палива та готовності пилосистем. Дотатково за допомогою програми можна визначити параметри, заміри яких у пилосистемі неможливі або недостовірні, зробити аналіз впливу окремих характеристик палива та стану пилосистем на сушильну та розмелювальну їх продуктивність. Наведено обгрунтування недовідпуску (більше 20 %) електроенергії електростанціями України з пиловугільними котлами у разі спалювання непроектних видів палива.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-524

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пістун Є. П. 
Розробка аналітичного методу визначення зношення броні кульового барабанного млина / Є. П. Пістун, С. Й. Мисак, Т. П. Коваленко, С. С. Лис // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 5/1. - С. 45-50. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л116.13-511-08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Мисак Й. С. 
Переведення пиловугільних котлів ТПП-210А Трипільської ТЕС на спалювання твердого палива з технічними характеристиками, відмінними від проектних / Й. С. Мисак, Т. Ю. Кравець, С. Й. Мисак, Є. М. Якимів, Д. Д. Шатило // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 4-8. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

В Україні відбулося скорочення поставок донецького антрациту та пісного вугілля на ТЕС, що його використовували як основне паливо. У роботі вперше вдалося розв'язати науково-практичні проблеми, зокрема, забезпечити можливість безпечного та економічного спалювання твердого палива з технічними характеристиками, відмінними від проектних, на котлах Трипільської ТЕС. Наведені результати випробувань котла ТПП-210А у діапазоні навантажень від 331/334 до 499/500 т/год (відповідно корпус А/корпус Б) у двокорпусному режимі роботи та у разі навантаження 415 т/год в однокорпусному режимі за спалювання палива з технічними характеристиками, відмінними від проектних (вугілля з Південно-Африканської Республіки), надали змогу визначити вплив надлишку повітря у режимному перетині на роботу котла, а також відкоригувати режимну карту його роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мисак Й. С. 
Дослідження експлуатаційного парохімічного очищення котла ТГМП-344А Мінської ТЕЦ-4 / Й. С. Мисак, В. С. Федоришин, С. Й. Мисак, Т. П. Коваленко, О. О. Ханас // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 20-27. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Мисак С. Й. 
Підвищення ефективності роботи систем пилоприготування котлів енергоблоків ТЕС при спалюванні непроектних видів палива : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / С. Й. Мисак; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2018. - 21 c. - укp.

Присвячено питанням підвищення ефективності роботи систем пилоприготування котлів енергоблоків ТЕС шляхом створення нових малозатратних та більш достовірних способів визначення основних характеристик систем пилоприготування під час спалювання непроектних видів палива, що призводить до ресурсо- та енергозбереження. На Трипільській ТЕС проведено експериментальні дослідження процесу спалювання непроектного палива на основі чого визначено оптимальний надлишок повітря у режимному січені для даного виду палива. На основі експериментальних даних уточнено аналітичний метод визначення зношення броні кульового барабанного млина, який дає змогу під час ремонту проводити часткову заміну броньових плит без повного відновлення броньового покриття циліндричної або торцевих поверхонь барабана й економити кошти на ремонт обладнання. Розроблено нові методи визначення часток складових суміші двох видів палива за результатами хімічного аналізу вугільної проби, яку відбирають безпосередньо з вугільного потоку перед млином. Ці методи запатентовані і впроваджені у виробництво. їх можна застосовувати не лише в режимах проведення експериментів, а й під часі довготривалої експлуатації. Розроблено нові ефективні методи визначення продуктивності кульових вентильованих млинів пиловугілдають змогу оперативно визначати продуктивність млина не залежно від умов і режимів роботи пилосистеми. На відміну від існуючих методів вони дають змогу зменшити людські затрати і надалі забезпечують можливість автоматизації даного процесу. Уточнено алгоритм та розроблено програму розрахунку основних технологічних параметрів системи пилоприготування для котлів ТП-92, ТП-100, ТПП-210А, ТПП-312, які можна використовувати на більшості ТЕС України.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мисак С. Й. 
Перспективи декарбонізації внаслідок використання альтернативної енергетики та підвищення ефективності енергоустановок : монографія / С. Й. Мисак; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів : Растр-7, 2023. - 173 c. - Бібліогр.: с. 158-173 - укp.

Висвітлено актуальні проблеми декарбонізації енергетичної галузі та підвищення ефективності паливоподачі на електростанціях. ВИВЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ТА ПЕРСПЕКТИВ СКОРОЧЕННЯ ВИКИДІВ ПАРНИКОВИХ ГАЗІВ ТА ШКІДЛИВИХ РЕЧОВИН ДЛЯ УКРАЇНИ ТА СС 12 1.1 Аналіз впровадження альтернативної енергетики країнами СС та Україною 19 1.2 Запропонована методика аналізу енергетичних планів СС та України 23 1.3 Імплементація європейських тенденцій щодо зменшення забруднюючих речовин повітря в Україні 29 1.4 Аналіз скорочення викидів парникових газів в Україні та СС 34 1.5 Аналіз фактичного і прогнозованого використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії країнами Європи 43 РОЗДІЛ 2 СУЧАСНИЙ СТАН ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ, ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ ТА СПАЛЮВАННЯ НЕПРОЄКТНИХ ВИДІВ ПАЛИВА В КОНТЕКСТІ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ 78 2.1 Сучасний стан розвитку енергетики України та розвиток галузей ПЕК 84 2.2 Основні тенденції розвитку теплоенергетики України.. 88 2.3 Технологічний парк устаткування енергоблоків ТЕС та технічний ресурс їх експлуатації 90 РОЗДІЛ З АНАЛІЗ ЯКОСТІ ПАЛИВА НА ТЕС УКРАЇНИ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОБОТИ ПИЛОСИСТЕМ, ТА КІЛЬКІСТЬ ВИКИДІВ СОг 98 3.1 Технічний аналіз палива на ТЕС України - та порівняльний аналіз із проектними показниками 98 3.2 Підготовка вугільного пилу на ТЕС та вплив зміни якості палива на котельне устаткування 105 3.3 Розрахунок витрати непроєктного палива для забезпечення заданого навантаження котла та енергоблоку 112 3.4 Основні положення, які потрібно враховувати при спалюванні непроєктних видів палива на котлах ТПП- 210А 116 3.5 Підготовка до проведення експериментального спалювання непроєктного палива на котлі ТПП-210А 117 3.6 Проведення експериментального спалювання вугілля .119 3.7 Оформлення результатів експериментального спалювання непроєктного палива 120 3.8 Коротка характеристика обладнання 121 3.9 Методика випробувань і обсяг вимірювання 124 3.10 Стан і характеристика роботи обладнання 125 РОЗДІЛ 4 ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ СИСТЕМ ПИЛОПРИГОТУВАНІІЯ ПРИ СПАЛЮВАННІ НЕПРОЄКТНИХ ВИДІВ ПАЛИВА ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ЇХ РОБОТИ 129 4.1 Деякі технічні характеристики систем пилоприготування котлів ТПП—210А 129 4.2 Розробка аналітичного методу визначення зношення броні кульового барабанного млина з метою збільшення енергоефективності 130 РОЗДІЛ 5 РОЗРОБЛЕННЯ НОВИХ МЕТОДІВ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ПИЛОПРИГОТУВАННЯ ПРИ СПАЛЮВАННІ НЕПРОЄКТНОГО ВИДУ ПАЛИВА 138 5.1 Метод визначення продуктивності млина в схемах з прямим вдуванням вугільного пилу иа прикладі котла ТП-92 енергоблоку потужністю 150 МВт 139 5.2 Метод визначення продуктивності КБМ з промбункєром вугільного пилу на прикладі котлів ТП—100, ТПП-210А та ТПП-312 енергоблоків 200-300 МВт 141 5.3 Спосіб визначення продуктивності млина методом його зупинки 143 5.4 Розроблення методу визначення часток складових суміші двох марок вугілля 144 5.5 Розроблення та впровадження програми розрахунку продуктивності пилосистем з кульовими вентильованими млинами при спалюванні непроєктних видів палива 153 ПЕРЕЛІК ДЖЕРЕЛ ЛІТЕРАТУРИ 158 Дана робота присвячена аналізу європейських тенденцій щодо зменшення викидів шкідливих речовин та вуглекислого газу, а також вивченню питання підвищення ефективності роботи устаткування на теплових електричних станціях, а саме систем паливо приготування. Адже сьогодні гостро стоїть проблема збільшення СОг в атмосфері планети та його руйнівний вплив на оточуюче середовище і нашу життєдіяльність, а отже завдання декарбонізації планети є важливим завдання світової спільноти. Але поряд з цим не варто забувати про інші забруднюючі речовини, зокрема такі як ИОх, БСЬ від об’єктів енергетики, промисловості, транспорту, сільського господарства, що також негативно впливають на екологічну ситуацію на Землі. Тому слід звернутись до досвіду та практики країн Європейського Союзу, та проаналізувати, що вже зроблено, а також що планується зробити в цьому напрямку в майбутні десятиліття. Для цього було здійснено аналіз фактичних даних, щодо досягнення зниження викидів СО2, N0^, 80г, країнами Європи, виконання ними заходів щодо використання енергії з відновлювальних джерел в економіці, а також співставлено між собою плани щодо подальшого зниження забруднюючих викидів та збільшення частки чистої енергії від джерел відновлювальної енергетики в найближчі роки. На основі аналізу енергетичних та кліматичних планів країн Європи було отримано табличні дані та графо-аналітичні залежності, що дозволяють здійснити детальний аналіз цих даних. Теоретичні дані проведених досліджень щодо фактичного зменшення викидів шкідливих речовин в повітря та вуглекислого газу розглянутими країнами, збільшення отримання чистої енергії з джерел відновлювальної енергетики, зокрема сонячної теплової та електричної, з біомаси, біопалива та відходів, вітрової, гідро- та геотермальної, з теплових насосів, а також їх плани щодо подальшого скорочення викидів зазначених речовин та збільшення частки відновлювальних джерел енергії у валовому кінцевому енергоспоживанні в економіці мають практичне значення, оскільки показують світові тенденції щодо цієї проблеми світового значення і мають бути застосовані в усіх подальших енергетичних планах як і України так і решти країн, де це не враховується. Тому потрібний ефективний і науково обґрунтований план економії енергії, виробництва чистої енергії, диверсифікації енергоресурсів, мета якого полягає в пришвидшеному переході на чисту енергію, підвищенні енергетичної незалежності від ненадійних постачальників і нестабільного постачання імпортного викопного палива (зокрема, пришвидшена відмова від російських викопних видів палива до 2030 р., які використовуються агресором, як економічна і політична зброя), а також допомогти розв'язати проблему кліматичної кризи. На даному тлі і залежності України від енергії викопного палива, підвищення ефективності роботи систем паливоприготування та енергоблоку в цілому є важливим завданням сучасної науки та виробництва. Промисловість нашої держави серед інших країн відрізняється високою енергозатратністю. На одиницю валового внутрішнього продукту економіка України витрачає в кілька разів більше енергоносіїв, ніж США, Японія та країни Євросоюзу (ЄС). Україна перебуває в умовах відносно низької забезпеченості власними первинними енергоресурсами і в першу чергу природним газом (фактично, типовими для більшості країн Європи. Саме тому заходи щодо раціонального використання, насамперед енергетичного вугілля, повинні розглядатись як основний елемент забезпечення національної безпеки і створення сприятливих умов розвитку енергетики. Тому в даній роботі розглянуто впровадження заходів, спрямованих на енергозбереження в електроенергетиці, і зокрема на ТЕС з пиловугільними котлами які полягають у зменшенні витрат енергії на власні потреби та економії палива на ТЕС, як основного чинника.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-524

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869052 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського