Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Морозов Б$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Морозов Б. С. 
Гельмінтофауна м'ясоїдних тварин в умовах одноосібних господарств Тростянецького району Сумської області / Б. С. Морозов // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 204-208. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено дані щодо зараження собак збудниками гельмінтозів в одноосібних господарствах Тростянецького району Сумської області. За результатами досліджень встановлено, що зараженість собак кишковими гельмінтами досягає 48,4 %. Гельмінтози реєстрували у вигляді як моно, так поліінвазій. Переважна більшість збудників гельмінтозів належала до класу Nematoda. Екстенсивність токсокаразної інвазії становила 8,3 %, токсаскарозної - 21,4 %, трихурозної - 39,1 %, капіляріозної - 4,5 %, унцинаріоз виявляли у 13,4 % досліджених тварин. Екстенсивність дипілідіозної інвазії становила 6,0 %. У тварин реєстрували такі види гельмінтів - Toxocara сanis, Toxascaris leonine, Uncinaria stenocephala, Trichuris vulpis, Capillaria plica, Dipylidium caninum.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62 + П846

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Морозов Б. С. 
Епізоотична ситуація щодо ехінококозу в Сумській області / Б. С. Морозов // Біологія тварин. - 2019. - 21, № 1. - С. 34-39. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Зібрано та висвітлено результати моніторингу епізоотичної ситуації щодо ехінококозу в господарствах різних виробничих потужностей як організацій, так і приватного підприємництва Сумської області. Епізоотичну ситуацію щодо ехінококозу на території всіх адміністративних районів Сумської області вивчали за допомогою методу аналізу та узагальнення форм статистичної звітності Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Сумській області за 2017 р. За проведення ветеринарно-санітарної експертизи м'яса з умов державних лабораторій ветсанекспертизи на ринках всіх адміністративних районів Сумської області у 2,8 % діагностовано ехінококоз свиней, тоді як на всі інші (езофагостомоз, аскароз) інвазійні захворювання припадало лише у 0,5 %. За проведення ветеринарно-санітарного нагляду та контролю на забійних пунктах Сумської області ехінококоз діагностовано у 0,8 % туш, тоді як інших інвазійних захворювань за проведення післязабійної ветеринарно-санітарної експертизи не реєстрували. Для усунення повного зараження тварин необхідно розірвати ланцюг зараження. Для того, щоб такий спосіб був достатньо дієвим, обов'язково застосовувати антигельмінтні препарати для домашніх тварин, а ветеринарним службам - проводити обробку безпритульних собак. Забороняється згодовувати домашнім тваринам внутрішні органи сільськогосподарських тварин та допускати потрапляння їх відходів на смітники.


Індекс рубрикатора НБУВ: П829(4УКР-4СУМ) + П873.624

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського