Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Мосендз О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Мосендз О. В. 
Причини і клініка дуже ранніх передчасних пологів / О. В. Мосендз // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 6. - С. 44-49. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення факторів ризику, причин і клінічних особливостей дуже ранніх передчасних пологів. У ході дослідження проаналізовано дані анамнезу, перебіг вагітності, пологів і перинатальні наслідки у 166 жінок репродуктивного віку з дуже ранніми передчасними пологами у термінах 22 - 27 тиж. гестації. Факт пологів у цих термінах вагітності - основний критерій включення. Пацієнток було розподілено на дві групи залежно від критеріїв живонародженості: 1-а група - 79 жінок, пологи у яких розцінювали як пізній викидень (ретроспективне дослідження); 2-а група - 87 жінок, у яких пологи відбулися як дуже ранні передчасні (проспективне дослідження). Критерії виключення: вроджені вади розвитку плода. Пацієнткам обох груп проводили комплексне обстеження із застосуванням клінічних, інструментальних і лабораторних методів дослідження. Основними факторами ризику розвитку дуже ранніх передчасних пологів виявились урогенітальні інфекції (83,7 і 78,9 % у 1-й і 2-й групах відповідно). Майже у половини обстежуваних виявлено поєднання збудників (45 % - у 1-й групі, 44 % - у 2-й групі). Пацієнтки обох груп мали обтяжений загальний і акушерський анамнез, зокрема, значну частоту запальних процесів статевих органів (50,0 % - у 1-й групі та 59,2 % - у 2-й групі), оперативних втручань (50,0 % та 59,2 % відповідно), а також гормональних порушень і зумовлених ними захворювань (дисфункція яєчників - 27,8 та 27,6 %, міома матки - 16,4 та 17,2 %, кісти яєчників - по 11,4 % в обох групах). Хронічні вогнища інфекцій в анамнезі мали 35,4 % пацієнток 1-ї групи та 28,7 % - 2-ї групи, патологію сечовидільної системи - 30,3 та 28,7 % відповідно, травного тракту - 24 та 22,98 %, гіпертонічну хворобу - 32,9 та 31 %. Основними ускладненнями гестації у вагітних обох груп у II триместрі стали загроза переривання вагітності (43 і 30 % відповідно) і дисфункція фетоплацентарного комплексу (22,7 і 21,8 %). Це стало причиною затримки розвитку плода в обох групах обстежуваних - у 66 і 63 % новонароджених відповідно. Заключення: аналіз загального і акушерського анамнезу, наявність інфекційного фактора у поєднанні з екстрагенітальною патологією підтверджують поліетіологічність причин, які призводять до дуже ранніх передчасних пологів. Ураховуючи основні фактори ризику передчасного розродження, необхідні ретельне обстеження на урогенітальні інфекції жінок ще на етапі прегравідарної підготовки та під час вагітності з подальшим лікуванням і відновленням нормального біоценозу піхви, а також дослідження функції фетоплацентарної системи, починаючи з ранніх термінів вагітності. Профілактичні заходи і своєчасне лікування фетоплацентарних порушень сприятиме пролонгуванню вагітності до більших термінів гестації, що є оптимальним способом покращання перинатальних результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мосендз О. В. 
Тактика ведення дуже ранніх передчасних пологів / О. В. Мосендз // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 7/8. - С. 45-50. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського