Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Мохорт Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Мохорт Г. А. 
Прояви епідемічного процесу дифтерії в сучасних умовах і шляхи удосконалення епідеміологічного нагляду : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Г. А. Мохорт; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Установлено головну особливість захворюваності на дифтерію за сучасних умов - втягнення до епідемічного процесу (ЕП) значної частини щеплених та імунних осіб, більшість з яких складають дорослі, що суттєво відрізняє прояви ЕП дифтерії за сучасних умов від його проявів у попередні десятиріччя. Визначено одну з провідних груп ризику - хворі з гострою ЛОР-патологією, а також виявлено епідеміологічний зв'язок між ЕП дифтерійної інфекції та гострої ЛОР-патології. Показано, що дана патологія, вірогідно, пригнічує рівень антитоксичного протидифтерійного імунітету, практично не впливаючи на рівень протиправцевого імунітету. Доведено, що уповільнення темпів зниження рівня захворюваності на дифтерію у 1998 - 2001 рр. на тлі високих показників щепленості пов'язане зі стабілізацією рівня протидифтерійного імунітету населення (з 1996 р.) та наявністю постійної циркуляції токсигенних коринебактерій дифтерії (ТКБ). Розроблено методику визначення щорічної орієнтованої кількості носіїв (ЩОКН) коринебактерій, яка дозволяє розраховувати інтенсивні показники носійства коринебактерій дифтерії. Запропоновано спосіб визначення орієнтованої частини сприйнятливого до дифтерії населення як відсотка, що складає кількість зареєстрованих на дану інфекцію хворих від ЩОКН ТКБ. Створено математичну модель ЕП дифтерії та складено прогноз захворюваності у Києві на 2002 р. Наведено докази на користь необхідності застосування превентивної антибіотикопрофілактики в осередках дифтерійної інфекції стосовно осіб, які були в тісному контакті з даними хворими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мохорт Г. А. 
Нециклический эпидемический процесс инвазивных бактериальных инфекций / Г. А. Мохорт // Лікар. справа. - 2017. - № 5/6. - С. 20-25. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Обоснована гипотеза нециклического (неклассического) характера эпидемического процесса инвазивных бактериальных инфекций с преимущественно спорадической заболеваемостью и незначительной естественной восприимчивостью населения. Эти инфекции могут проявляться эпидемическими вспышками с высокой смертностью и летальностью при существенных изменениях природных и социальных условий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р190

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Подаваленко А. П. 
Поняття та терміни в сучасних уявленнях про епідемічний процес групи інфекцій дихальних шляхів / А. П. Подаваленко, М. М. Колесніков, В. П. Жалко-Титаренко, Г. А. Мохорт, Т. А. Романенко // Лікар. справа. - 2019. - № 1/2. - С. 142-149. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Теоретичні засади епідеміології інфекційних хвороб є основою для оцінки та контролю епідемічної ситуації. Насамперед, це вчення про епідемічний та епізоотичний процеси, теорія саморегуляції паразитарних систем, соціально-екологічна концепція тощо. Але полісемічність епідеміологічної термінології не дозволяє адекватно сприймати процеси, що відбуваються в паразитарній системі. Так, у сучасній літературі з епідеміології використовують різні термінологічні одиниці для визначення механізму передачі інфекцій дихальних шляхів. Наразі активно вживають такі терміни, як: "крапельний", "повітряно-крапельний", "повітряний", "аспіраційний", "аерозольний" тощо. Термінологічна неузгодженість назв механізму передачі цих інфекцій перешкоджає якісній праці науковців й ефективному навчанню студентів та епідеміологів. На підставі експериментальних досліджень аеродинамічних процесів і аналізу різних термінів механізму передачі інфекцій дихальних шляхів науково обгрунтували та запропонували термін "аерозольно-аспіраційний". Показано три фази механізму передачі інфекцій дихальних шляхів, зокрема викид аерозолю внаслідок експіраторних актів (чхання, кашель, мовлення), його рух під впливом навколишніх повітряних течій (аеродинаміка) та його аспірація. Доведено невідповідність природі епідемічного процесу вищезазначених термінів механізму передачі інфекцій дихальних шляхів. Отже, "аерозольно-аспіраційний" механізм передачі інфекцій дихальних шляхів найбільш точно відповідає процесу реалізації передачі збудника даних захворювань, а отже, і способу його збереження як біологічного виду. Імплементація цього терміну в термінологічну систему епідеміології дозволить удосконалити як теоретичну основу цієї науки, так і професійну діяльність епідеміологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31 + Р682.016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського