Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Муйла О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Муйла О. О. 
Моделювання хвильових полів для задач визначення параметрів вогнища землетрусу : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 04.00.22 / О. О. Муйла; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Проаналізовано основні методи, що використовуються для побудови теоретичних сейсмограм. З використанням задачі на власні вектори та власні значення для виділення тільки прямих P і S хвиль запропоновано аналітично-числові підходи для визначення сейсмічного тензора, суть яких зводиться до розв'язання системи лінійних рівнянь. Показано, що з визначенням сейсмічного тензора як функції часу є можливості оцінити тривалості сейсмічної події у вогнищі. Показано, що використання більшої кількості сейсмічних станцій дає більш надійний результат. Програмна реалізація запропонованого підходу на тестових прикладах і реальних записах для визначення сейсмічного тензора дозволила провести обчислювальні експерименти за сейсмічними даними однієї та більшого числа станцій, що використано для побудови механізму вогнища землетрусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.12 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Малицький Д. В. 
Моделювання вогнищ землетрусів з використанням теоретичних сейсмограм / Д. В. Малицький, Р. М. Пак, Е. М. Козловський, О. О. Муйла, О. І. Хитряк // Геодинаміка. - 2010. - № 1. - С. 77-80. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто поширення сейсмічних хвиль у однорідному півпросторі, коли джерело представлене тензором сейсмічного моменту. Показано, що використання задачі на власні значення та власні вектори можна застосувати для задач сейсмології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Малицький Д. В. 
Матричний метод у задачах розрахунку хвильового поля землетрусу і параметрів його джерела / Д. В. Малицький, О. О. Муйла, А. Ю. Павлова // Геодинаміка. - 2012. - № 1. - С. 174-179. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто побудову поля переміщень на вільній поверхні шаруватого середовища за допомогою матричного методу Томсона - Хаскелла. Показано одержані аналітичні розв'язки прямої задачі сейсмології, які використовуються для розв'язання оберненої задачі. Цей метод розв'язання оберненої задачі надає змогу розглядати джерело як розподілене у часі та визначати часову функцію джерела STF. Планується дослідження розроблених методів для різних сейсмологічних умов і поширення сейсмічних хвиль в анізотропному середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Малицький Д. В. 
Визначення механізмів вогнищ землетрусів Карпатського регіону / Д. В. Малицький, О. Д. Грицай, О. О. Муйла, О. І. Кутнів, Е. М. Козловський // Геофиз. журн.. - 2014. - 36, № 4. - С. 118-135. - Бібліогр.: 133 назв. - укp.

Рассмотрена одна из актуальных проблем - нахождение решения механизма очага землетрясения. На примере нескольких событий, произошедших в Карпатском регионе Украины, предложено решение этой задачи с помощью графического метода. Данный метод основан на определении наилучшего варианта размещения нодальних плоскостей относительно нечетких вступлений P-волн и логарифма отношения амплитуды S-волны к амплитуде P-волны. Приведена последовательность построения диаграммы для определения механизма очага. Установлены механизмы очагов и виды разломов для 6 событий, произошедших в Закарпатье. Отмечено сходство механизмов очагов для повторных землетрясений. По спектрам записей, преобразованных в смещения, восстановлены, согласно модели Брюна, динамические параметры очагов 4-х землетрясений, которые произошли в 2012 - 2013 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.12 + Д217(45УКР3,3)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Малицький Д. В. 
Особливості визначення механізмів вогнищ землетрусів графічним методом у районі Середземномор'я / Д. В. Малицький, О. Д. Грицай, О. О. Муйла, О. І. Кутнів, О. О. Обідіна, О. А. Асташкіна, А. Ю. Павлова, Е. М. Козловський // Геоінформатика. - 2015. - № 4. - С. 43-51. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто задачу визначення механізму вогнища землетрусу та вплив швидкісної моделі середовища на її розв'язання. Для розв'язання цієї задачі запропоновано графічний метод, за допомогою якого побудовано механізми вогнищ двох землетрусів у районі Середземного моря. Показано важливість вибору коректної моделі середовища та її вплив на значення кута виходу прямої Р-хвилі як одного з основних параметрів у графічному методі, особливо в разі малої кількості сейсмічних станцій, що зареєстрували подію. Для визначення механізмів вогнищ використано інформацію про нечіткі вступи Р-хвилі на вертикальній компоненті сейсмічного запису. Одержано результати щодо параметрів фокальних механізмів розглянутих землетрусів, ці параметри порівняно з параметрами фокальних механізмів, визначеними за допомогою інших методів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Малицький Д. В. 
Вогнище землетрусу: моделювання, визначення параметрів і використання / Д. В. Малицький, О. О. Муйла, А. Ю. Павлова, О. Д. Грицай, Ю. П. Коваль, О. О. Обідіна // Геоінформатика. - 2016. - № 1. - С. 66-78. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Для моделювання поширення сейсмічних хвиль у неоднорідному середовищі - горизонтально-шаруватій пружній структурі - застосовано матричний метод. Одержані співвідношення для полів переміщень на вільній поверхні шаруватого півпростору використано для визначення тензора сейсмічного моменту як функції часу через виділення тільки прямих P- і S-хвиль. На підставі розробленої методики для точкового джерела запропоновано визначення посування по розриву (зміщення на розриві) для розподіленого джерела. Таким чином, числовий метод на основі розв'язання прямої задачі використано з метою інверсії спостережуваних сигналів для компонент тензора сейсмічного моменту і часової функції джерела землетрусу, а також визначення посування по розриву. Надано розв'язання оберненої задачі щодо визначення механізму вогнища землетрусу за допомогою методу інверсії хвильових форм у випадку обмеженої кількості станцій і графічного методу, а також для встановлення площини розриву. Фокальний механізм визначено за допомогою графічного методу та методу інверсії сигналу для подій, що відбулися біля с. Угля (24.10.2012 р., 03:13:40.50), і в провінції Альберта, Канада (09.08.2014 р., 15:28:51.00). Побудовані механізми вогнищ місцевих землетрусів, а також параметри для розподіленого джерела можна використовувати для вивчення та дослідження напружено-деформованого стану гірських масивів у регіонах з низькою сейсмічністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Малицький Д. В. 
Методика визначення параметрів джерела (точкового та розподіленого) за даними обмеженої кількості сейсмічних станцій / Д. В. Малицький, О. Д. Грицай, А. Ю. Павлова, О. А. Муйла, О. О. Асташкіна, О. О. Обідіна // Геоінформатика. - 2016. - № 4. - С. 20-28. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто математичне моделювання хвильового поля у шаруватому півпросторі, викликаного точковим і розподіленим вогнищами землетрусу за допомогою матричного методу Томсона - Хаскела. Наведено методику визначення механізму вогнища землетрусу за даними обмеженої кількості станцій і графічного методу. Запропоновано методику визначення механізму вогнища за даними обмеженої кількості станцій, а також для одержання єдиного загального розв'язку застосовано метод переведення площини розриву з конкретної станції в гіпоцентр із використанням обертання системи координат. Розподілене джерело досліджено як суму точкових джерел, тобто кожна точка на площині розриву є генератором сейсмічних хвиль. Надано результати розв'язку задачі з проекту SIV inv 2a. Фокальний механізм визначено за допомогою графічного методу та методики визначення механізму вогнища за даними обмеженої кількості станцій. Одержано площини розриву з використанням записів зі станцій I8, I30 і I34. Показано, що визначення параметрів розподіленого джерела, а саме зміщення по розриву, часу наростання, часу розриву, є важливою сейсмологічною задачею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського