Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Мусієздов О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мусієздов О. О. 
Соціальні уявлення про культурну ідентичність Харкова (за матеріалами дослідження харківських першокурсників) / О. О. Мусієздов // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. соціол. - 2008. - Вип. 2. - С. 100-109. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Інтерпретовано місце Харкова у "культурно-географічному" просторі України в уявленнях харківських першокурсників. Аргументовано ідею про те, що міста є маркерами певних регіонів, а це дає змогу на підставі дослідження міст поглибити розуміння про регіональність та регіональну ідентичність. Зроблено висновки про те, що Харків позиціонується як такий, який належить до східного культурного регіону, пов'язаного з російськими містами та протиставленого західному. Попри це Харків інтерпретовано як українське місто, не позбавлене столичних претензій.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*424.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/соціол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мусієздов О. О. 
У пошуках регіональної ідентичності / О. О. Мусієздов // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. соціол. - 2007. - Вип. 1. - С. 11-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено регіональну ідентичність студентів-першокурсників харківських ВНЗ. Розглянуто перспективність аплікації поняття культурно-історичний міф у дослідженні регіональних ідентичностей, а також важливість регіональних ідентичностей у визначенні змісту індивідуальних стратегій соціальної мобільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/соціол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мусієздов О. О. 
Зміна уявлень суспільства про соціальний простір як прояв символічного аспекту соціальної трансформації : Автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.01 / О. О. Мусієздов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2002. - 19 c. - укp.

Розроблено підхід до аналізу уявлень суспільства про соціальний простір як прояв символічного аспекту соціальної трансформації. Визначено сучасне розуміння соціальної трансформації як динамічного, мінливого стану суспільства, що характеризується стихійним упорядкуванням його елементів. Обгрунтовано, що трактування соціальної трансформації як зміни соціального простору (як простору відмінностей між соціальними позиціями, вираженими в номінаціях соціальних позицій), пов'язаного зі зміною уявлень про нього, відкриває можливість інтерпретації соціальних уявлень як символічного аспекту соціальної трансформації. Розроблено методи прямого (аналіз динаміки сприйняття соціальних дистанцій) та непрямого (псевдодинаміка, контекстний аналіз) вивчення уявлень про соціальний простір, які використовуються у роботі для вторинного аналізу емпіричної соціологічної інформації. Наведено отримані з використанням емпіричного аналізу нові дані щодо уявлень суспільства про соціальний простір та їх динаміки, які дозволяють наблизитися до розуміння трансформації сучасного українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*18:С5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мусієздов О. О. 
Міська ідентичність в умовах постсучасного суспільства : автореф. дис. ... д-ра соцiол. наук : 22.00.04 / О. О. Мусієздов; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2014. - 35 c. - укp.

Розроблено соціологічну концепцію міської ідентичності у постсучасному суспільстві й емпіричну експлікацію її основних положень. Міську ідентичність визначено як відчуття зв'язку з містом. Обгрунтовано, що міська ідентичність, передусім, забезпечує психологічну потребу індивіда у позитивній самооцінці за рахунок включення міста до індивідуальної біографії та формування відмінностей між "своєю" групою та іншими. Виходячи з інтерпретації суспільства як постсучасного, визначено, що воно значною мірою конструюється за рахунок "уявлення" території. Обгрунтовано, що відмінності між досвідом та уявленнями про місто різних міських груп та спільнот зазвичай не беруться до уваги завдяки дії принципу "взаємозамінності перспектив". Високий рівень розвитку інформаційних та комунікаційних технологій дає змогу по-новому вибудовувати ідентифікаційні практики. Визначено джерела значень та механізми ідентифікації з містом: практичні міркування формують уявлення про місто на основі його оцінювання з точки зору задоволення різного роду потреб; місто як "культурна форма" пропонує певний стиль або стилі міського життя; повсякденна взаємодія формує звичку до певних умов міського життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*424.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

У пошуках обличчя міста: практики саморепрезентації міст України в індустріальну та постіндустріальну добу / А. Артеменко, С. Білівненко, Н. Венгер, О. Вовк, В. Воронов, О. Гела, І. Голубович, І. Гукалова, А. Демичева, О. Довгополова, П. Єремєєв, О. Журба, М. Загурська, Ю. Кісельова, В. Константінова, О. Красько, С. Куделко, М. Курушина, С. Кушнарьов, С. Легеза, І. Лиман, Т. Литвинова, Р. Любавський, А. Медведовська, В. Мільчев, О. Міхеєва, О. Мусієздов, О. Отземко, О. Петриківська, С. Покляцький, Т. Портнова, І. Посохов, С. Посохов, І. Пятницькова, Є. Рачков, О. Рябченко, В. Середа, С. Сільванович, Н. Темірова, Ф. Тихомірова, А. Ховтура, Д. Чорний; ред.: В. Кравченко, С. Посохов, В. Куліков, Р. Любавський, Є. Рачков, А. Артеменко, Т. Водотика, А. Горак, О. Кравченко, Т. Литвинова, О. Малинова-Тзіафета, В. Мільчев, О. Панкєєв, С. Стельмах, В. Тарасов, Н. Темірова, О. Удод, В. Хмарський, Д. Шевчук, Ф. Шредер, Н. Шліхта, В. Яковлєва. - Харків : Точка, 2021. - 564 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми урбаністики. Увагу зосереджено на символічних просторах і культурних ландшафтах п'яти великих міст Східної та Південної України - Дніпра, Донецька, Запоріжжя, Одеси й Харкова. Розглянуто зазначені міста як центри соціокультурної взаємодії та різноманітних інновацій, як динамічні системи, що постійно змінюються, перебуваючи в пошуках власного актуального "обличчя". Охарактеризовано постіндустріальні тренди урбанізації в нових завданнях української геоурбаністики. Розкрито принципи антропологізму, мікроурбанізму та міждисциплінарності в сучасній урбаністиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*424.21*152.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69461 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського