Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Мілютін С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Мілютін С. Ю. 
Проблема впливу ісламу на візантійське іконоборство / С. Ю. Мілютін // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2016. - Вип. 45. - С. 304-310. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Проаналізовано основні положення теорії мусульманського впливу на формування ідеї візантійського іконоборства. На основі дослідження принципів естетики мусульманського мистецтва та ісламського аніконізму приходить висновку, що вороже ставлення мусульман до культових зображень не вплинуло на рішення імператора Льва III Ісавра розпочати боротьбу проти культу ікон. Визначено, що ісламський аніконізм був порівняно молодим й не встиг сформувати міцні позиції на території імперії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-198.7 + Э37-341.1-021.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мілютін С. Ю. 
Костянтин V Копронім як теоретик візантійського іконоборства / С. Ю. Мілютін // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2015. - № 29. - С. 52-60. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проаналізовано церковну політику візантійського імператора Костянтина V Копроніма, як одного із провідних теоретиків іконоборського руху VIII ст. Зроблено висновок, що з одного боку у христологічній аргументації іконоборців простежується вплив Антіохійської богословської школи, а з другого неоплатонівського спіритуалізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)442-4 + Э37-341.1-021.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мілютін С. Ю. 
Іконоборський едикт Льва III у російському візантієзнавстві / С. Ю. Мілютін // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2015. - № 9. - С. 9-16. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано підходи, що сформувалися у російському візантієзнавстві з ХIХ по ХХI ст., у вивченні першого періоду іконоборства та проблеми визначення причин введення іконоборського едикту Льва III Ісавра. У дослідженні автор приходить висновку, що причини іконоборського конфлікту потрібно шукати не в економічних чи політичних мотивах імператорів-іконоборців, а в христологічній та доктринально-богословській площині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4РОС)-1(0)44 + Э37-341.1-021.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мілютін С. Ю. 
Армія в іконоборській політиці візантійських імператорів / С. Ю. Мілютін // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2016. - Вип. 46. - С. 355-363. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

У дослідженні акцентується увага на тому, що армія не завжди підтримувала політику імператорів-іконоборців, а в окремих випадках виступала на захист ікон. Визначено, що перші представники ісаврійської династії використовуючи власний авторитет і зовнішньополітичні успіхи перетворили армію на соціальну базу для популяризації іконоборських ідей. У свою чергу імператор Лев V Вірменин не виступав, як ініціатор іконоборських настроїв серед військових, а був виразником опозиційного відношення армії до ікон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-341.1-021.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мілютін С. Ю. 
Ікона як феномен християнської теорії пізнання і візантійської естетики у доіконоборський період / С. Ю. Мілютін // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 47. - С. 227-285. - Бібліогр.: 98 назв. - укp.

Проаналізовано особливості формування ранньохристиянського символізму і візантійського мистецтва у доіконоборський період. Ікону розглянуто, як складову середньовічної естетики та християнської теорії пізнання. Визначено, що ікона у візантійському суспільстві набула високої популярності завдяки тому, що виконувала посередницьку функцію між віруючим і первообразом, однак з часом святі образи починають використовувати в інших цілях, що призвело до маргіналізації культу ікон та змусило світську владу втрутитися у релігійну сферу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-575.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мілютін С. Ю. 
Антична й ранньохристиянська філософська спадщина як складник ідейної аргументації іконоборців та захисників ікон / С. Ю. Мілютін // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 48. - С. 254-261. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Проаналізовано вплив античної та ранньохристиянської філософської спадщини на формування складників ідейно-інтелектуальної аргументації іконоборців та захисників ікон. У дослідженні ставиться під сумнів твердження, що дискурс довкола легітимності ушанування ікон став можливий виключно через конфлікт античного та християнського світогляду. Визначено, що сліди неоплатонівської філософії присутні, як в доказовій базі іконоборців так і в теорії образу на яку опиралися православні захисники ікон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-341.1-021.44 + Э37-575.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мілютін С. Ю. 
Римсько-візантійські відносини під час правління Ісаврійської династії / С. Ю. Мілютін // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 49. - С. 193-198. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Досліджено особливості римсько-візантійських відносин під час правління Ісаврійської династії. Розглянуто спроби Риму врегулювати іконоборський конфлікт у Візантії. Проаналізовано причини втрати візантійцями італійських територій. Визначено причини франко-римського зближення. У дослідженні доведено, що зміна зовнішньополітичної парадигми святого престолу обумовлена неспроможністю Візантії ефективно протидіяти зростанню впливу лангобардів на Аппенінах, а також трансформацією папства у світську державу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-341.1-021.44 + Т3(0)323

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського