Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Мірошникова М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мірошникова М. І. 
Роль цитокінів у розвитку ускладнених форм Епштейн - Барр вірусної інфекції / М. І. Мірошникова // Сучас. інфекції. - 2004. - № 2. - С. 47-53. - укp.

Розглянуто питання імунної відповіді організму дитини на вірус Епштейн - Барр і можливість прогнозувати розвиток ускладнених форм цієї інфекції, роль цитокінів у разі неадекватного імунного захисту та хронізації інфекції. Визначення цитокінового профілю проведено в 11-ти пацієнтів з ускладненими формами Епштейн - Барр вірусної інфекції та у 10-ти дітей з нормальною імунною відповіддю на вірус Епштейн - Барр. Під час вивчення ІЛ-1 в сироватці та для порівняння Епштейн - Барр вірусної інфекції з іншою патологією з ускладненим перебігом обстежено додатково групу дітей з активними проявами атопічного дерматиту. Зроблено висновок, що схильність до розвитку активних форм Епштейн - Барр вірусної інфекції залежить від стану вродженого імунітету, від рівня продукції макрофагами ІЛ-1 чи ІЛ-12, а також рівня гамма-ІФН.

Рассмотрены вопросы иммунного ответа организма ребенка на вирус Эпштейн - Барр и возможность прогнозировать развитие осложненных форм этой инфекции, роль цитокинов при неадекватной иммунной защите и хронизации инфекции. Определение цитокинового профиля проведено у 11-ти пациентов с осложненными формами Эпштейн - Барр вирусной инфекции и у 10-ти детей с нормальным иммунным ответом на вирус Эпштейн - Барр. При изучении ИЛ-1 в сыворотке и для сравнения Эпштейн - Барр вирусной инфекции с другой патологией с осложненным течением обследована дополнительно группа детей с активными проявлениями атопического дерматита. Сделан вывод о том, что склонность к развитию активных форм Эпштейн - Барр вирусной инфекции зависит от состояния врожденного иммунитета, от уровня продукции макрофагами ИЛ-1 или ИЛ-12, а также уровня гамма-ИФН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Казмірчук В.  
Етіологічний чинник саркоїдозу Епштейна - Барра вірусна інфекція / В. Казмірчук, М. Мірошникова // Ліки України. - 2003. - № 3. - С. 55-61. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Описано клінічний випадок перебігу саркоїдозу на тлі Епштейна - Барра вірусної інфекції. Висунуто гіпотезу щодо етіологічної ролі Епштейна - Барра вірусу в розвитку саркоїдозу. Наведено сучасне уявлення про імунопатогенез саркоїдозу, а також оригінальний погляд авторів на етіологію й імунопатогенез згаданого захворювання. Описано клінічні приклади активної Епштейна - Барра вірусної інфекції у пацієнтів із саркоїдозом і ефективного противірусного лікування для зворотного розвитку гранульоматозного саркоїдного запалення. В основі патогенезу саркоїдозу лежить лімфопроліферативний процес, ініційований вірусом Епштейна - Барра, і зниження протизапальної активності глюкокортикостероїдів.


Ключ. слова: саркоїдоз, етіологія, імунопатогенез, Епштейна - Барра вірус, цитокіни
Індекс рубрикатора НБУВ: Р543.602-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Казмірчук В.  
Клініко-економічна ефективність профілактики гострих вірусних інфекцій у дітей шкільного віку / В. Казмірчук, М. Мірошникова, Н. Гуменюк, Д. Плахотна // Ліки України. - 2004. - № 9. - С. 66-68. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Дегтярьова Л. М. 
Аналіз структури системи захисту інформації / Л. М. Дегтярьова, М. В. Мірошникова, С. В. Волошко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 2. - С. 78-82. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виконано аналіз пріоритетних елементів архітектури системи захисту інформації з позиції ефективності її роботи. Система включає в себе модулі для реєстрації, обліку та обмеження доступу з урахуванням затверджених норм та правил, шифрування інформації, що передається або зберігається, резервування інформаційних ресурсів та забезпечення цілісності. Проаналізовано основні компоненти забезпечення інформаційної безпеки, які здійснюють контроль ефективності проведених заходів та заходів, що вживаються щодо захисту інформації з використанням технічних засобів. Усі ці модулі доцільно використовувати як обов'язкові компоненти системи захисту інформації, хоча переважна більшість загроз для інформаційної системи може бути реалізована лише під час роботи обчислювальної системи. Система інформаційної безпеки є структурною одиницею інформаційної системи; це структурна, функціональна та організаційна складова, що відтворює архітектуру захищеної системи. Безперервність контролю необхідна для постійного захисту всіх елементів системи. Вона повинна бути надійною і працювати як в активному, так і в пасивному стані інформаційної системи. Підвищення безпеки будь-якого об'єкта може бути досягнуто за допомогою багаторівневої і багатокомпонентної конструкції системи захисту. У цьому випадку реалізація будь-якої загрози зможе впливати на об'єкт, що охороняється, лише якщо всі встановлені рівні захисту будуть подолані, з урахуванням всього комплексу вимог захисту та факторів, що впливають на захист.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мірошникова М. В. 
Підвищення енергоефективності холодильного обладнання пасажирських вагонів удосконаленням очищення внутрішніх поверхонь апаратів і трубопроводів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.07 / М. В. Мірошникова; Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. - Сєвєродонецьк, 2021. - 20 c. - укp.

Науково обґрунтовано можливість очищення внутрішніх поверхонь апаратів і трубопроводів холодильних машин пасажирських вагонів від залишків мінеральної оливи за рахунок використання властивостей течії електропровідної рідини, що забезпечує взаємозамінність і можливість використання альтернативних холодоагентів в існуючих системах кондиціонування пасажирських вагонів (СКП). Досліджено залежності для визначення гідравлічного опору електропровідної рідини, що дозволяють оцінити ступінь впливу параметрів течії на ефективність очищення внутрішніх поверхонь апаратів і трубопроводів СКП. Запропоновано технічні рішення, за допомогою яких можна досягти взаємозамінності альтернативних холодоагентів, враховуючи їх функціональні властивості. Розроблено практичні рекомендації, що дозволяють забезпечити підвищення ефективності процесу очищення холодильного обладнання пасажирських вагонів у порівнянні з існуючою технологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: О245-048.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450409 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського