Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Місайлов В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Місайлов В. Л. 
Вплив точності визначення вертикального градієнта індексу заломлення тропосфери на виявлення тропосферного хвилеводу / В. Л. Місайлов, М. М. Петрушенко, Ю. М. Рябуха // Системи озброєння і військ. техніка. - 2008. - Вип. 3. - С. 137-142. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Запропоновано статистичний підхід до виявлення умов надрефракційного поширення радіохвиль. Знайдено імовірнісні характеристики виявлення тропосферних хвилеводів (ТХВ). Наведено графіки, що ілюструють залежність імовірності помилкової тривоги і правильного виявлення ТХВ від точності визначення вертикального градієнта індексу заломлення тропосфери. Показано джерела помилок вимірювання індексу заломлення тропосфери і досліджено їх вплив на вірогідність висновків про наявність або відсутність ТХВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.2 + З845.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Місайлов В. Л. 
Підвищення точності вимірювання дальності повітряних об'єктів в морському тропосферному хвилеводі / В. Л. Місайлов // Системи оброб. інформації. - 2010. - Вип. 1. - С. 95-99. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проведено оцінювання впливу непрямолінійного поширення радіохвиль у тропосферних хвилеводах (ТХВ) над акваторією Чорного моря на точність вимірювання дальності до повітряних об'єктів та доцільності його врахування для сучасних та перспективних радіолокаційних станцій. Розглянуто спосіб підвищення точності вимірювання дальності до повітряних об'єктів, що знаходяться всередині морського тропосферного хвилеводу за рахунок використання сигналу, відбитого від об'єкту із апріорно відомими координатами (комплексування вимірювань) та даних про параметри ТХВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Місайлов В. Л. 
Показники якості виявлення повітряних об'єктів у морському тропосферному хвилеводі / В. Л. Місайлов // Зб. наук. пр. Харк. ун-ту Повітр. сил. - 2010. - Вип. 1. - С. 62-67. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проведено оцінювання впливу багатопроменевого поширення радіохвиль у тропосферних хвилеводах (ТХВ) над морською акваторією на показники якості виявлення повітряних об'єктів. Показано, що ТХВ є каналом із завмираннями. Для визначення статистичних характеристик сигналу на вході приймального пристрою ТХВ подано у вигляді еквівалентного багатополюсника із випадковим передавальним коефіцієнтом. Одержано аналітичний вираз для щільності імовірності амплітуди радіолокаційного сигналу, відбитого від повітряного об'єкту у ТХВ над поверхнею моря, на вході приймального пристрою РЛС. Побудовано криві виявлення для такого сигналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Карлов В. Д. 
Статистичні характеристики радіолокаційних сигналів, відбитих від місцевих предметів в умовах аномальної рефракції / В. Д. Карлов, Г. В. Пєвцов, М. М. Петрушенко, В. Л. Місайлов // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2011. - № 1. - С. 69-72. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено результати експерименту з визначення статистичних характеристик радіолокаційних сигналів, відбитих від місцевих предметів, розташованих за межами дальності прямої видимості, у разі поширення радіохвиль в умовах аномальної рефракції над морем, який було виконано у липні 2010 р. Описано експериментальну установку та методику виконання експерименту. Показано, що амплітуда та початкова фаза відбитих сигналів розподілені за нормальним законом, а їх кореляційні функції мають коливний характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018 с116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Климченко В. Й. 
Аналіз потенційних можливостей оглядових РЛС сантиметрового діапазону хвиль щодо забезпечення дій авіації Повітряних сил Збройних сил України метеорологічною інформацією / В. Й. Климченко, Г. Г. Камалтинов, В. Л. Місайлов // Системи озброєння і військ. техніка. - 2011. - Вип. 1. - С. 21-27. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто можливості використання оглядових РЛС сантиметрового діапазону хвиль, які перебувають на озброєнні радіотехнічних військ, для ведення метеорологічної розвідки з метою забезпечення авіації Повітряних сил Збройних сил України метеорологічною інформацією. Проаналізовано потенційні та реальні можливості означеного класу радіолокаційних засобів щодо ведення радіолокаційної розвідки погодних явищ. Розглянуто можливі напрямки модернізації оглядових РЛС сантиметрового діапазону хвиль як засобів метеорологічної розвідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц571.432 + Ц651.11-922.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Климченко В. Й. 
Обгрунтування вимог до оптико-електронних пристроїв візуального виявлення і супроводження повітряних цілей в інтересах радіотехнічних військ Повітряних сил Збройних сил України / В. Й. Климченко, Г. Г. Камалтинов, В. Л. Місайлов, Д. Ю. Свистунов // Зб. наук. пр. Харк. ун-ту Повітр. сил. - 2011. - Вип. 1. - С. 80-85. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто доцільність та необхідність використання в системі розвідки повітряного противника сучасних оптико-електронних засобів виявлення повітряних об'єктів. Окреслено коло завдань, які можуть вирішуватись за допомогою оптико-електронних пристроїв. Проаналізовано потенційні і реальні можливості оптико-електронних пристроїв щодо дальності виявлення та вимірювання координат повітряних об'єктів. Обгрунтовано вибір типу оптико-електронних пристроїв, які доцільно використовувати в інтересах розвідки повітряного противника, вимоги до їх основних тактико-технічних характеристик та складу апаратури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.43 + Ц57(4УКР)2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Карлов В. Д. 
Штучні тропосферні неоднорідності для утворення радіоканалів із покращеними властивостями / В. Д. Карлов, А. В. Крижний, В. Л. Місайлов, В. В. Сидоров, Є. О. Рябоконь // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2013. - Вип. 3. - С. 31-35. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Природні неоднорідності тропосфери є фізичною основою для роботи багатьох радіотехнічних систем різного призначення. Додавання у тропосферу штучних неоднорідностей дозволить покращити властивості природних загоризонтних радіоканалів та створити додаткові. Обговорено можливість використання вихрових кілець в якості носія сторонньої речовини. В якості сторонньої речовини пропонується використовувати речовини, що є максимально контрастними до повітря у радіодіапазоні та за звичайних умов знаходяться у газоподібному стані. Виконані розрахунки величини коефіцієнта відбиття від межі "сухе повітря - стороння речовина" для різних газів. Показано, що штучні тропосферні неоднорідності, наповнені фреоном чи пропіонетиловим ефіром, у великому інтервалі кутів падіння радіохвиль матимуть значно більший коефіцієнт відбиття ніж природні неоднорідності вологості у тропосфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Карлов В. Д. 
Вимоги щодо контролю рефракції у пограничному шарі атмосфери з урахуванням її впливу на розрахункову дальність виявлення повітряних об'єктів на гранично малих висотах / В. Д. Карлов, В. Л. Місайлов, А. М. Артеменко // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2018. - № 3. - С. 32-37. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Дальність дії радіолокаційних станцій залежить від умов поширення радіохвиль. У приземному шарі атмосфери, особливо у нижній його частині, відбуваються достатньо швидкі і сильні зміни властивостей повітря, що суттєво впливає на умови поширення радіохвиль. Внаслідок чого дальність дії РЛС взагалі є змінною величиною і повинна підлягати контролю. Запропонований статистичний підхід до виявлення умов поширення радіохвиль, при яких дальність виявлення повітряних об'єктів на гранично малих висотах наземними радіолокаційними станціями змінюється більше ніж на припустиму величину. Обгрунтовано вимоги до часової і просторової дискретності вимірювань параметрів пограничного шару атмосфери. Обгрунтовані припустимі похибки визначення індексу заломлення повітря, вимірювання його температури і вологості та атмосферного тиску.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц571.432

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Климченко В. Й. 
Вимірювання висоти польоту цілей в радіолокаторах контролю повітряного простору з урахуванням поточного стану тропосферної рефракції / В. Й. Климченко, Г. Г. Камалтинов, В. Л. Місайлов, Г. В. Рибалка // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2019. - Вип. 3. - С. 86-95. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вимірювання висоти польоту повітряних об'єктів існуючими РЛС контролю повітряного простору здійснюється головним чином без врахування поточного стану атмосфери. Рефракційна поправка висоти розраховується або за умов "стандартної" атмосфери по всій трасі поширення хвиль (лінійна модель атмосфери), або в припущенні лінійного спаду градієнта коефіцієнта заломлення світла з висотою (поліноміальна модель атмосфери). Окремі спроби врахування в поліноміальній моделі атмосфери її поточного стану в точці стояння РЛС при розрахунках рефракційної поправки висоти успіху не мали. Причини цього досліджено на основі аналізу експериментальних даних вертикального зондування атмосфери в районі Харкова за останні 30 років. Доведено, що за відсутності даних про поточний стан атмосфери по всій трасі поширення хвиль краще користуватися сезонним середньостатистичним висотним профілем градієнта коефіцієнта заломлення світла, отриманим у результаті усереднення експериментальних даних вертикального зондування атмосфери в районі розташування РЛС за останні 10 - 15 років.


Індекс рубрикатора НБУВ: О571.55 + Ц571.432

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сухаревський О. І. 
Метод розрахунку розсіяння електромагнітних хвиль діелектричними тороїдальними метеоутвореннями / О. І. Сухаревський, В. О. Василець, В. Л. Місайлов // Изв. вузов. Радиоэлектроника. - 2020. - 63, № 11. - С. 695-704. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто один із можливих фізичних механізмів виникнення так званих "янгол-ехо" - радіолокаційних дискретних відбиттів від об'єктів, не спостережуваних візуально. Причиною янгол-ехо можуть бути вихрові потоки, що виносять деякий об'єм повітря з певними радіофізичними параметрами в область простору, де повітря має інші радіофізичні параметри. Тороїдальні вихори (вихрові кільця) мають досить великий час існування та можуть пересуватися на значні відстані без руйнування. Розрахунок діаграм розсіяння радіохвиль вихровими кільцями за допомогою сучасних універсальних програм, призначених для вирішення електродинамічних завдань і заснованих на методі моментів, вимагає значних обчислювальних ресурсів і часу. Розроблено асимптотичний метод розрахунку розсіяння електромагнітних хвиль діелектричними тороїдальними утвореннями великого радіусу. Проведено моделювання та порівняння його результатів із розрахунками в Altair Feko. Показано їх добрий збіг. Для практично цікавих випадків розраховано моно- та бістатичні ефективні площі розсіяння вихрових кілець. Результати розрахунків для моностатичної локації досить добре співпадають із результатами відомих експериментальних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27665/рад. эл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Місайлов В. Л. 
Властивості вихрових кілець як радіолокаційних цілей на різних етапах їх існування / В. Л. Місайлов // Системи озброєння і військ. техніка. - 2020. - № 1. - С. 51-59. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Вихрові кільця (тороїдальні вихрі) є сталою формою руху в атмосфері. Також вони є передвісником або результатом небезпечних явищ, наслідків яких можна уникнути за умови вчасного виявлення вихрових кілець за допомогою активних радіолокаційних засобів. Проведено моделювання та експериментальне вимірювання швидкості гальмування вихрового кільця та втрати речовини з його атмосфери за дальністю. Для різних етапів існування вихрових кілець експериментально визначено ширину спектру відбитого сигналу. Проведено розрахунки ефективної площі розсіювання вихрових кілець на початковому та кінцевому етапі їх існування, де найбільш яскраво виражені відмінності їх форми і електричних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц571.432 + О571.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Місайлов В. Л. 
Властивості тропосферного радіоканалу із штучними безоболонковими неоднорідностями / В. Л. Місайлов // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2020. - Вип. 2. - С. 96-107. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

На сучасному етапі розвитку науки і техніки є можливість створення у нижньому шарі тропосфери штучних неоднорідностей із тривалим часом існування у вигляді вихрових кілець. За наповнення вихрових кілець радіоконтрастною речовиною можна отримати рухомий піднятий перевідбивач радіохвиль. Виконано розрахунки задля обгрунтування та розроблено рекомендації щодо вибору речовини для наповнення вихрових кілець. Проведено моделювання діаграми розсіювання штучних неоднорідностей тропосфери у вигляді вихрових кілець під малими кутами ковзання. Моделювання показало високий середній рівень перевідбиттів від штучних неоднорідностей у порівнянні із розрахунковим рівнем перевідбиттів від земної поверхні за дифракції та від природніх неоднорідностей тропосфери для радіотраси типу "точка-точка". Також результати розрахунків свідчать, що такі неоднорідності можуть перевипромінювати радіосигнали у широкій смузі частот без суттєвого їх викривлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц85 + Ц571.431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського