Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Навоєва Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Навоєва Н. І. 
Аналіз поглядів на сутність процесу мислення як вищої психічної функції людини / Н. І. Навоєва // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2006. - 11, вип. 11. - С. 37-44. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Показано, як впродовж XIX - XX ст., по мірі розвитку психології як науки, процес мислення як психологічна категорія зазнавав постійних змін. Протягом XX ст. у теорію мислення поступово вводяться поняття аналізу, синтезу, абстракції, узагальнення, що надало можливість розглядати мислення як безперервний процес. Внутрішнє мислення та зовнішні дії є системним утворенням. Можливість здійснення в процесі мислення інформаційного обміну та наявність зворотного зв'язку стають передумовою формування інформаційного системного мислення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131 в + Х91(0)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Навоєва Н. І. 
Основні концептуальні засади розвитку інформаційного системного мислення / Н. І. Навоєва // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2008. - 13, вип. 13. - С. 38-44. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто можливість розвитку інформаційного системного мислення за умов нової парадигми за рахунок розробки інтегрованої моделі мислення та впровадження програми розвитку нового мислення на рівні всіх виховних і навчальних закладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Навоєва Н. І. 
Психологічні особливості процесу інформаційного обміну в управлінській діяльності / Н. І. Навоєва // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2007. - 12, вип. 16. - С. 37-44. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто процес передачі інформації як сукупність елементів з їх функціональними ознаками та психологічними властивостями, які притаманні тільки людині, як активному учаснику процесу управління. На підставі теоретичних досліджень проаналізовано механізм кодування та декодування інформації з точки зору психології. Показано, що усвідомлене використання психологічних ознак щодо процесу передачі інформації сприяє підвищенню ефективності управлінської діяльності як на міжособистому, так і на системному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Навоєва Н. І. 
Прояв системності в психології мислення / Н. І. Навоєва // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2011. - 16, вип. 17. - С. 90-95. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

На підставі аналізу літературних джерел встановлено основні напрями використання системного підходу в процесах дослідження, опису та визначення характеристик, явищ і процесів у психології мислення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-353.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Навоєва Н. І. 
Мислення та діяльність як єдине системне утворення / Н. І. Навоєва // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2012. - 17, вип. 3. - С. 123-127. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

На підставі аналізу літературних даних виявлено наявність взаємозв'язків між мисленням і діяльністю, що надає можливість говорити про них як про системне утворення, яке має внутрішню структуру та вписане в систему більш високого порядку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Навоєва Н. І. 
Сутність програми розвитку системного мислення при підготовці менеджерів / Н. І. Навоєва // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2012. - 17, Вип. 9. - С. 174-184. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність розвитку системного мислення під час підготовки менеджерів, виходячи з системних властивостей організації, як об'єкта його пізнання. Ситуація ускладняється тим, що організація, як системний об'єкт, вписана в систему більш високого рівня зовнішнє середовище, і знаходиться під його постійним впливом. Будь-які зміни на рівні зовнішнього середовища супроводжуються змінами на системному рівні організації, що необхідно розуміти і враховувати менеджерові під час ухвалення рішень, формуванні цілей, спілкуванні з співробітниками та клієнтами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Навоєва Н. І. 
Теоретичні основи розвитку системного мислення / Н. І. Навоєва // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр. - 2011. - 13, ч. 7. - С. 128-134. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Відзначено, що на рубежі ХХ - ХХI ст. в результаті зміни світоглядної парадигми – від механістичного світогляду Декарта і Ньютона до холістичного – людство вступило в нову фазу свого розвитку. Зауважено, що системний світогляд відбиває погляд на світ як на єдине ціле, а не на сукупність розрізнених частин; визнає взаємний зв'язок усіх феноменів і той факт, що людство включене в циклічні процеси природи і залежить від них. Заснована на системному світогляді наукова картина світу, яка надає загальні уявлення про структуру і закономірності дійсності, зумовлює перехід від лінійного, фрагментарного мислення до системного мислення. Відзначено, що використання системного підходу в психології стимулюється розвитком системних теорій в різних галузях знань та загальносистемних концепцій і надає можливість розуміння психічного на більш високому, системному рівні. Удосконалення системного підходу та подальше поширення його використання потребує розвитку нового, системного мислення в його психологічному аспекті. Складність полягає в тому, що розробка методики розвитку системного мислення вимагає виходу за рамки психології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського