Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Нагнибіда О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Нагнибіда О. О. 
Феномен ірландського нейтралітету в політичній взаємодії країн Європейського Союзу / О. О. Нагнибіда // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2018. - Вип. 51. - С. 268-273. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено феномен ірландського нейтралітету в політичній взаємодії з країнами-членами Європейського Співтовариства. Проаналізовано основні етапи реалізації принципу нейтралітету в зовнішній політиці ірландії та вплив його на діяльність інституцій ЄС. З'ясовано значення діяльності ірландських політиків у поглибленні інтеграційних процесів в ірландії та Європі. Досліджено процес набуття ірландією членства в Європейському Економічному Союзі, підписання Єдиного Європейського Акту (1986 р.), Маастрихтського договору (1992 р.), ратифікації Амстердамського (1999 р.), Ніццького (2002 р.) та Лісабонського (2009 р.) договорів. Об'єктом науково аналізу є теоретичні засади зовнішньої політики держави, які істотно модифікувалися в контексті змін на міжнародній арені. Проаналізовано зовнішньополітична концепція та практична реалізація політичного курсу ірландської Республіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60 + Ф4(4ІРЛ),30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нагнибіда О. О. 
Реалізація принципу нейтралітету в зовнішній політиці Ірландії (1937 – 2009 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. О. Нагнибіда; Національна академія наук України, Державна установа "Інститут всесвітньої історії НАН України", Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2020. - 20 c. - укp.

Уперше в українській історіографії проведено комплексне дослідження процесу реалізації принципу нейтралітету в зовнішній політиці Ірландії 1937 - 2009 рр., визначити її роль у системі міжнародних відносин в умовах Другої світової війни, "холодної війни" й у процесах європейської інтеграції. На основі залучення до наукового обігу малодосліджених матеріалів (англо-ірландського договору про повернення портів 1938 р., закону про надзвичайний стан 1939 р., огляду політики нейтралітету 2000 р., Національної декларації Ірландії до Севільського саміту 2002 р., документів брюссельського засідання Європейської Ради 18 - 19 червня 2009 р.) визначено етапи й особливості становлення ірландського нейтралітету як базового принципу зовнішньої політики країни. Проведено аналіз військово-політичних і соціально-економічних аспектів зовнішньої політики Ірландії у період Другої світової війни. Проаналізовано міжнародні угоди, які відображають еволюцію політико-економічної взаємодії Ірландії з Європейським Економічним Співтовариством (ЄЕС) як із наднаціональним об'єднанням. Поглиблено концептуальні визначення понять "нейтралітет", "позаблоковість", "військове неприєднання" в контексті зовнішньої політики Ірландії. Вдосконалено розуміння основ, джерел і витоків принципу ірландського нейтралітету, продемонстровано його послідовний еволюційний розвиток від моменту проголошення до ратифікації Лісабонського договору (2009 р.). Поглиблено інтерпретацію концептуальних підходів щодо розробки та реалізації зовнішньополітичного курсу Ірландії на сучасному етапі. Уточнено змістовні та термінологічні відмінності між нейтралітетом і позаблоковим статусом, властивості та параметри військового неприєднання, вплив нейтральних і позаблокових держав на політику безпеки й оборони ЄС, наукову інтерпретацію основних аспектів зовнішньополітичного процесу в Ірландській Республіці, особливості формування зовнішньополітичних підходів ірландських урядів, специфіку участі Ірландії у спільній зовнішній політиці ЄС, а також уплив процесу політичного врегулювання у Північній Ірландії на політику Ірландії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ІРЛ)62/63-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445924 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського