Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Надежденко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Надежденко А. О. 
Теоретичні підходи до визначення поняття "екологічна політика" / А. О. Надежденко // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2011. - Вип. 1. - С. 84-87. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено погляди різних авторів стосовно визначення екологічної політики, виявлено спільні і відмінні риси в понятійному угрупованні, а також запропоновано комплексну дефініцію терміна "екологічна політика".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х85-01 в + Б1 в2:Х

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Надежденко А. О. 
Механізми державного управління реалізацією екологічної політики сталого розвитку : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. О. Надежденко; Донец. держ. ун-т упр. - Донецьк, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено механізми державного управління у сфері екологічної політики. Розглянуто теоретичні, методичні та практичні аспекти державного управління реалізацією екологічної політики сталого розвитку: проаналізовано зміст категорії "державна екологічна політика сталого розвитку" та проведено аналіз механізмів державного управління з урахуванням екологічної складової. Подано оцінку ефективності екологічної політики за сучасних умов. Проведено аналіз стратегічних напрямів реалізації державної екологічної політики, визначено особливості нормативного закріплення державного екологічного планування як механізму реалізації основних засад політики сталого розвитку України. Обгрунтовано необхідність розробки моделі державно-громадського екологічного інституту України у якій додатковим ресурсом розвитку механізмів державного управління реалізацією екологічної політики сталого розвитку є створення принципово нового консультативно-дорадчого структурного підрозділу місцевої державної адміністрації - екологічної клініки. Визначено напрями підвищення ефективності організаційно-структурного, економічного та правового механізмів державного управління, які спрямовані на втілення в реальну практику соціально-економічного та суспільного життя принципів сталого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) в2:У.022 + Х859(4УКР)021 + У9(4УКР)280-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Надежденко А. О. 
Теоретико-прикладний та емпіричний аналіз процесу формування об'єднаних територіальних громад в Україні / А. О. Надежденко, Д. І. Топузов // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2018. - № 3. - С. 146-150. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено окремі аспекти проведення реформи децентралізації в Україні крізь призму реалізації процесу формування об'єднаних територіальних громад з точки зору одержаних результатів, які мають місце за сучасних умов державотворення. Проаналізовано процес утворення та функціонування об'єднаних територіальних громад в областях України. Визначено пріоритетні напрями забезпечення розвитку об'єднаних територіальних громад.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Надежденко А. О. 
Розвиток інституту старост у системі публічного адміністрування (муніципально-правовий аспект) / А. О. Надежденко, Ю. В. Камардіна // Держава та регіони. Сер. Публ. упр. і адміністрування. - 2021. - № 2. - С. 71-76. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено роль інституту старост у функціонуванні системи місцевого самоврядування в сучасній Україні; висвітлено сучасний стан та особливості побудови системи публічного адміністрування на місцях. Доведено, що процес ефективного управління на місцевому рівні потребує пошуку нових форм створення оптимальної конфігурації організаційної основи громад і вдосконалення механізмів та інструментів формування нової системи комунікації місцевої влади і мешканців громади. Визначено, що основною метою муніципальної реформи в Україні є створення правових, матеріальних, фінансових, організаційних, інформаційних та інших умов для забезпечення спроможності місцевих громад та надання місцевим органам влади реальних можливостей із формування дієвої системи публічного управління та адміністрування на місцях за допомогою введення нової самоврядної конструкції - інституту старост. У межах дослідження законодавчого поля інституту старост в Україні доведено, що ця нова конструкція неодноразово зазнавала суттєвих змін, що актуалізує питання деталізації муніципально-правового статусу старости за сучасних умов державотворення та правотворення в Україні. Здійснено порівняльно-правовий аналіз муніципально-правового статусу старости в системі публічного адміністрування; виокремлено його основні елементи, що впливають на функціонал старости. Порівняно особливості правового регулювання інституту старост відповідно до чинного законодавства. Акцентовано увагу на зміні структурних елементів правового статусу старости, які визначають правомочність, особливості процедури затвердження на посаду, механізм реалізації повноважень та гарантії діяльності старости у відповідному старостинському округу. Аргументовано, що позиція старости визнається найважливішим інститутом суспільного життя старостинського округу, що поєднує в собі функції представника як місцевої влади, так і населення. Доведено, що законодавчого регламентування потребує зміна правового статусу старости й обов'язковість встановлення меж його діяльності в інтересах жителів відповідного старостинського округу у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Держав.упр Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського