Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Назаровець У$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Назаровець У. Р. 
Різноманіття мікроміцетів грунтів девастованих земель / У. Р. Назаровець, У. М. Тарас, В. П. Оліферчук // Агроекол. журн.. - 2014. - № 1. - С. 98-102. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Вперше на прикладі сіркових копалень с-ща Подорожнє та м. Яворова вивчено структуру грибних угруповань грунтів з високим вмістом сірки. Проаналізовано природний грунтовий покрив досліджених об'єктів. Описано методики проведення мікологічного аналізу. Здійснено ідентифікацію одержаних видів і проведено еколого-системний аналіз утворених комплексів мікроміцетів. Вивчено сезонну динаміку чисельності грибів. Визначено види-індикатори забруднення сіркою. Встановлено зміни структури таксономічного складу мікроміцетів у порівнянні з контрольними грунтами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.505.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Назаровець У. Р. 
Мікоризоутворювачі та гриби-симбіонти у фітомеліорації територій, забруднених сіркою : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / У. Р. Назаровець; НААН України, Ін-т агроекології і природокористування. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Запропоновано концепцію середовищеутворювальної функції грибів-мікоризоутворювачів для меліорації забруднених сіркою земель. Вперше впроваджено методику залісення девастованих земель із застосуванням спорового препарату грибів-мікоризоутворювачів. З'ясовано, що збагачення ризосфери саджанців дуба та сосни споровим препаратом грибів, підібраних із застосуванням екологічного підходу, сприяє приживлюваності лісових культур на землях з підвищеним вмістом сірки на рівні 80 - 90 %. Визначено, що види мікроміцетів, застосовані у препараті, належать до екологічно безпечної групи (не утворюють повітряного міцелію, не утворюють патогенних для людини і тварин токсинів), здатні до формування середовища у грунті, що сприяє кращій приживлюваності рослин. Обгрунтовано, що застосування спорового препарату грибів знижує концентрацію сірки в грунті навколо рослини, що своєю чергою сприяє зменшенню токсичності середовища. Встановлено, що застосування препарату сприяє збільшенню видового різноманіття мікроміцетів грунту та відновленню мікоризного початку у грунтах, порушених унаслідок видобутку сірки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038.1 + П032.505.4 + П032.341.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Назаровець У. Р. 
Сукцесії фітоценозів у межах Подорожненського сірчаного кар'єра / У. Р. Назаровець, В. П. Оліферчук, Л. І. Копій, М. Л. Копій // Агроекол. журн.. - 2017. - № 1. - С. 121-127. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Виділено основні стадії первинного розвитку рослинного покриву у межах Подорожненського сірчаного кар'єра: сингенетичні та ендоекогенетичні. Наведено їх характеристику та спрогнозовано можливий подальший розвиток. Визначено основні закономірності формування рослинного покриву в межах досліджуваної території. Встановлено видовий склад і структуру рослинних угруповань піонерного типу заростання. З'ясовано, що на початковому етапі у складі піонерних угруповань домінують полікарпіки з перевагою однорічників (близько 76 %), дворічників (10) та незначна кількість полікарпічних багаторічників (близько 14 %). Проаналізовано етапи формування рослинності на рекультивованих відвалах та виділено видовий склад і структуру асоціацій мати-й-мачухи, куничника наземного та грястиці збірної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*803.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського