Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Наконечна С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Ликова О. Б. 
Застосування методу нелінійних перетворень М.М. Боголюбова в задачах гідродинаміки / О. Б. Ликова, С. О. Наконечна, А. С. Жохін // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 9. - С. 1007-1011. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Stability of the Gachok system's equilibrium state is shown by the Bogolyubov nonlinear transformations with help of central manifolds. A phase portrait is found which qualitatively shows the existence of hydrodynamic chaos in a flow fluid system of the Zaltzman model. The method can be also applied to complex dynamic systems of higher order.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.612 + В253.01 + В365.552.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тимченко Л. І. 
Новий метод прогнозування із застосуванням паралельно-ієрархічної мережі / Л. І. Тимченко, Н. І. Кокряцька, В. В. Мельніков, С. В. Наконечна // Искусств. интеллект. - 2012. - № 3. - С. 96-104. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто положення, необхідні для розробки методу прогнозування з використанням паралельно-ієрархічної мережі, що використовує ідею згладжування емпіричних даних за гіперболою. Розроблено математичні моделі для прогнозування рядів динамічних образів, а також програмно-технічну реалізацію для прогнозування положення рухливих об'єктів на прикладі енергетичних центрів зображень плям лазерних пучків.


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Наконечна С. І. 
Практичний досвід застосування тербінафіну в терапії мікроспорії гладенької шкіри з переважним ураженням пушкового волосся / С. І. Наконечна // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2013. - № 4. - С. 98-103. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити клінічну ефективність тербінафіну при мікроспорії гладенької шкіри з переважним ураженням пушкового волосся (ПВ) у дітей та дорослих. Під спостереженням перебували 55 хворих на мікроспорію гладенької шкіри віком від 3 до 47 років, з них 6 дорослих та 49 дітей. У 50 хворих виявлено ураження ПВ. Всім пацієнтам було призначено тербінафін залежно від маси тіла: при масі тіла менше ніж 20 кг - 62,5 мг (1/4 таблетки), від 20 до 40 кг - 125 мг (1/2 таблетки), з масою тіла більше ніж 40 кг - 250 мг (1 таблетка) 1 раз на добу. Тривалість прийому тербінафіну становила від 2 до 6 тижнів залежно від локалізації патологічного процесу. Системна терапія поєднувалася із зовнішнім лікуванням. В результаті лікування тербінафіном досягнуто клінічного та етіологічного одужання у всіх 55 хворих на мікроспорію гладенької шкіри з переважним ураженням ПВ. Тривалість прийому тербінафіну становила від 2 до 6 тижнів і залежала від локалізації патологічного процесу, що зумовлено різними розмірами та особливостями розташування ПВ на різних ділянках тіла. Спостережено добру переносимість препарату в дорослих та дітей без змін показників загальних і біохімічних аналізів крові, сечі після закінчення курсу терапії. Висновки: системний антимікотик тербінафін і ефективний і безпечний при мікроспорії гладенької шкіри з переважним ураженням ПВ у дітей та дорослих. Термін прийому тербінафіну залежав від локалізації патологічного процесу. Своєчасне призначення тербінафіну, навіть в разі поширеного характеру захворювання, надало змогу уникнути ураження ПВ і прискорити клінічне та мікологічне одужання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.121.2-52 + Р733.601.121.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стефурак В. П. 
Екологічна оптимізація навколишнього середовища в контексті вчення В. Вернадського про живу речовину / В. П. Стефурак, Н. Ю. Лучків, С. П. Наконечна // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 1. - С. 166-168. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено роль і вклад всесвітньо відомого, видатного українського вченого В. І. Вернадського у розвиток вчення про біосферу, розуміння збалансованої, гармонійної єдності абіотичного, біотичного і соціального та можливих наслідків порушення цієї єдності. Показано, що вчення В. І. Вернадського - це необхідність усвідомлення людством того, що воно є частиною біосфери, а його розум і керована праця постійно змінюють її, перетворюючи у новий стан - ноосферу. Ідеї вченого переконують, що збереження природних умов існування людини і охорона біосфери є можливим лише за умов глобального моніторингу за екологічними, демографічними, соціальними проблемами, що може бути запорукою існування самої людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Марчишин С. М. 
Вплив густого екстракту трави фіалки триколірної (IBViola tricolorD L.) на видільну функцію нирок інтактних щурів / С. М. Марчишин, К. Г. Щокіна, С. С. Наконечна // Фармац. журн.. - 2013. - № 1. - С. 92-95. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Представлены результаты экспериментальных исследований диуретической активности густого экстракта фиалки в сравнении с классическим диуретическим препаратом гидрохлортиазидом в условиях спонтанного и водного диуреза у интактных крыс. Установлено, что экстракт фиалки обладает выраженным мочегонным действием.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.74 + Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Наконечна С. А. 
Оцінка ефекту хронічного впливу похідних фенолу на зміну фізіологічних станів у експериментальних тварин : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / С. А. Наконечна; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2013. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-642:252

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397086 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Сирова Г. О. 
Експериментальне вивчення специфічної дії ібупрофену та його композиції з кофеїном / Г. О. Сирова, Є. Р. Грабовецька, Р. О. Бачинський, С. А. Наконечна, Л. В. Лук'янова // Актуал. питання фармацевт. і мед. науки та практики. - 2013. - № 1. - С. 34-37. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

В эксперименте на лабораторных животных проведены исследования влияния кофеина на противоболевую, антиэкссудативную, жаропонижающую активность известного нестероидного противовоспалительного препарата. Анализ результатов экспериментальных данных свидетельствует, что кофеин потенциирует противоболевую и антиэкссудативную активность ибупрофена и не влияет на его жаропонижающее действие.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Наконечна С. В. 
Оброблення зображень плям лазерних пучків із застосуванням паралельно-ієрархічних мереж : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.23 / С. В. Наконечна; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів, 2014. - 24 c. - укp.

Увагу приділено вдосконаленню та розробленню методу класифікації зображень, який, фільтруючи деформовані зображення, дозволяє обчислити та спрогнозувати координати енергетичного центру нечіткого зображення з найкращою ефективністю та за прийнятний час. Актуальною науковою задачею, що підлягає вирішенню, є підвищення ефективності методів та інтелектуальних засобів для оброблення зображень плям лазерних пучків у реальному часі відповідно до вимог ресурсоємних обчислювальних задач. Розроблено метод попереднього оброблення зображень плям лазерних пучків на основі S-препарування. Цей метод дозволяє визначити координати істинного зміщення фону зображення з точністю до одного дискрету у разі перевищення істинного піку рангової взаємокореляційної функції максимального хибного піку для більшості типів фонового зображення. Розроблено метод формування багаторівневих паралельно-ієрархічних мереж. Проведено моделювання паралельно-ієрархічних мереж для класифікації та розпізнавання плямоподібних зображень лазерного променя в реальному часі, які використовують пряме перетворення у паралельно-ієрархічних мережах на основі застосування нормуючого рівняння, що в середньому дозволило в 1,5 раза підвищити точність класифікації в процесах профілювання лазерного променя. Вперше розроблено метод визначення координат енергетичного центру й їх прогнозування. Вдалося покращити швидкість оброблення плям лазерних пучків, а також збільшити якість прогнозування у порівнянні із відомими методами попередньої обробки та прогнозування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.81-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Яровий А. А. 
Аналіз обчислювальної складності GPU-орієнтованих паралельно-ієрархічних обчислювальних систем та оцінювання продуктивності їх апаратного забезпечення / А. А. Яровий, Н. І. Кокряцька, С. В. Наконечна, М. С. Матейчук, Т. Д. Польгуль // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2014. - № 1. - С. 18-25. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У проведених дослідженнях здійснено аналіз процесів паралельно-ієрархічного перетворення, які базуються на новій багаторівневій концепції організації обчислень, визначено їх обчислювальну складність. Здійснено оцінку продуктивності апаратного забезпечення паралельно-ієрархічних обчислювальних систем на основі GPU-орієнтованої платформи, як перспективного засобу організації високопродуктивних обчислень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Наконечна С. І. 
Досвід застосування системного антимікотика гризеофульвіну в комбінації з гепатопротекторним препаратом антраль для терапії мікроспорії / С. І. Наконечна // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2015. - № 4. - С. 51-55. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити клінічну ефективність застосування системного антимікотика гризеофульвіну в комбінації з препаратом антраль у лікуванні мікроспорії у дітей та дорослих. Під спостереженням перебували 55 хворих: 34 - на мікроспорію волосистої частини голови (ВЧГ), 21 - на мікроспорію волосистої частини голови і гладенької шкіри, віком від 4-х до 18-ти років, 1 дорослий та 54 дитини. Всі пацієнти пройшли курс лікування гризеофульвіном у комбінації з антралем. Гризеофульвін було призначено в таблетках з розрахунку 21 - 22 мг на 1 кг маси тіла хворого. Добову дозу препарату розподілено на 3 прийоми, антраль хворі приймали в таблетках залежно від віку: діти віком 4 - 10 років - по 100 мг на прийом, діти, старші 10-ти років та дорослі - по 200 мг тричі на добу. Тривалість лікування становила від 2-х до 4-х тиж. Комбінована терапія поєднувалася із зовнішнім лікуванням. В результаті лікування гризеофульвіном у комбінації з антралем досягнуто клінічного й етіологічного одужання у всіх 55-ти хворих на мікроспорію. Тривалість прийому гризеофульвіну з антралем становила від 2-х до 4-х тиж. Спостерігалась добра переносність препаратів без змін показників загальних і біохімічних аналізів крові, сечі після закінчення курсу терапії. Висновки: оригінальний препарат антраль є ефективним і безпечним у разі мікроспорії ВЧГ у дорослих і дітей. Включення до комплексного лікування хворих на мікроспорію препарату антраль в комбінації з системним антимікотиком гризеофульвіном надало змогу покращити результати лікування, прискорити клінічне та мікологічне одужання, скоротити тривалість лікування хворих на мікроспорію ВЧГ до 2 - 4 тиж, запобігти рецидивуванню хвороби. Цей комплексний метод лікування із застосуванням антралю в комбінації з гризеофульвіном виявився більш ефективним під час лікування хворих на мікроспорію ВСГ, ніж у разі мікроспорії гладенької шкіри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.121.2-52 + Р601.121.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Марчишин С. М. 
Вивчення антиальтеративної та репаративної активності густого екстракту трави фіалки / С. М. Марчишин, С. С. Наконечна // Фітотерапія. - 2013. - № 4. - С. 50-53. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень антиальтернативної та репаративної активності густого екстракту трави фіалки на моделі некротичних виразок шкіри у щурів. Референс-препаратами було обрано кверцетин та диклофенак натрію. Встановлено, що екстракт фіалки не виявив антиальтернативних властивостей, має помірну репаративну активність, поступаючись репаративній дії диклофенаку натрію та перевищуючи репаративну дію кверцетину.

Приведены результаты экспериментальных исследований антиальтернативной и репаративной активности густого экстракта травы фиалки на модели некротических язв кожи у крыс. Референс-препаратами были избраны кверцетин и диклофенак натрия. Установлено, что экстракт фиалки не проявляет антиальтернативных свойств, обладает умеренной репаративной активностью, уступая репаративной активности диклофенака натрия и превышая репаративное действие кверцетина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Р281.719

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Наконечна С. А. 
Алостатичний тип відповіді ферментного складу крові тваринного організму на хронічний вплив чинників стресу / С. А. Наконечна // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2016. - № 1. - С. 18-23. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2-64 + Р252.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Експериментальне вивчення жарознижувальної дії композиції парацетамолу з кофеїном / С. А. Наконечна, М. М. Гончаренко, Т. М. Алексєєва, Г. О. Лиманська // Експерим. і клініч. медицина. - 2015. - № 1. - С. 47-49. - укp.

В експерименті на лабораторних тваринах проведено дослідження впливу кофеїну на жарознижувальну активність відомого нестероїдного протизапального препарату - парацетамолу, який, у свою чергу, впливає на центр терморегуляції в гіпоталамусі та можливість інгібувати синтез простагландинів. Аналіз результатів експериментальних досліджень свідчить, що кофеїн потенціює жарознижувальну дію парацетамолу. Введення композиції парацетамолу з кофеїном має виражений пролонгований жарознижувальний ефект.

В эксперименте на лабораторных животных проведены исследования влияния кофеина на жаропонижающюю активность известного нестероидного противовоспалительного препарата - парацетамола, который, в свою очередь, влияет на центр терморегуляции в гипоталамусе и возможность ингибировать синтез простагландинов. Анализ результатов экспериментальных исследований свидетельствует о том, что кофеин потенциирует жаропонижающее действие парацетамола. Введение композиции парацетамола с кофеином имеет выраженный пролонгированный жаропонижающий эффект.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Наконечна С. С. 
Експериментальне вивчення фармакологічних властивостей густого екстракту фіалки триколірної : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 14.03.05 / С. С. Наконечна; Нац. фармацевт. ун-т. - Харків, 2015. - 20 c. - укp.

Доведено, що густий екстракт фіалки триколірної виявляє протизапальну активність. Визначено умовно-ефективну дозу екстракту фіалки триколірної за антиексудативною та мембранопротекторною активністю, яка складає 25 мг/кг. Встановлено, що густий екстракт трави фіалки триколірної в дозі 25 мг/кг виявляє виражену антиексудативну, діуретичну, репаративну, гепатозахисну та антиоксидантну дію, помірну антипроліферативну, анальгетичну, гіпоурикемічну, урикозуричну активність. Густий екстракт фіалки спричиняє виражену протизапальну дію за умов модельного дерматиту та помірну ефективність за умов модельного артриту у щурів. Цей екстракт виявляє слабку мембранопротекторну дію та не запобігає розвитку процесів альтерації. Імовірно, густому екстракту фіалки притаманні певні нефропротекторні властивості, але це потребує подальшого з'ясування. Механізм реалізації фармакологічних ефектів досліджуваного засобу, насамперед, пов'язаний з його протизапальними та антиоксидантними властивостями та пояснюється наявністю у складі густого екстракту фіалки флавоноїдів, фенольних сполук, полісахаридів, гідроксикоричних, саліцилової та аскорбінової кислот, дубильних речовин. Доведено перспективність подальшого доклінічного вивчення густого екстракту трави фіалки триколірної з метою створення оригінальних вітчизняних протизапальних лікарських препаратів для застосування в комплексній терапії запальних захворювань шкіри, сполучної тканини та суглобів, в тому числі подагри, а також захворювань печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 фіалка триколірна

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Наконечна С. І. 
Пробіотично-вітаміно-мінеральний комплекс у комплексному лікуванні мікроспорії / С. І. Наконечна // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2016. - № 4. - С. 50-56. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність лікування хворих на мікроспорію дітей шляхом застосування в комплексній терапії пробіотично-вітаміно-мінерального комплексу (ПВМК). Під спостереженням перебували 55 хворих дітей віком від 4-х до 15-ти років (28 дівчаток та 27 хлопчиків): 12 - на мікроспорію волосяної частини голови, 10 - волосяної частини голови і гладенької шкіри, 33 і гладенької шкіри (ГШ). У 45-ти хворих були супутні простудні захворювання: гострі респіраторні вірусні інфекції (33 випадки) та їх ускладнення (12 випадків): фарингіт (4 випадки), бронхіт (5 випадків) та пневмонія (3 випадки). Всім пацієнтам з мікроспорією волосяної частини голови, а також волосяної частини голови та ГШ призначено гризеофульвін у таблетках із розрахунку 21 - 22 мг/кг. Добову дозу препарату було розподілено на 3 прийоми. Всім хворим на мікроспорію ГШ призначено тербінафін залежно від маси тіла: до 20 кг - 62,5 мг/добу (1/4 таблетки), від 20 до 40 кг - 125 мг/добу (1/2 таблетки), понад 40 кг - 250 мг/добу (1 таблетка) раз на добу. Тривалість лікування становила від 3-х до 6-ти тиж. Системну терапію поєднували із зовнішнім лікуванням. Усім хворим призначено оригінальний ПВМК "Біон 3 Кід" залежно від віку: від 4-х до 12-ти років - по одній жувальній таблетці на добу, від 12-ти років і старшим - по 2 таблетки протягом 30-ти діб. Внаслідок лікування гризеофульвіном та тербінафіном у комбінації з ПВМК "Біон 3 Кід" досягнуто клінічного та етіологічного одужання у всіх 55-ти хворих на мікроспорію. Тривалість лікування становила від 3-х до 6-ти тиж. Спостерігалася хороша переносність препаратів без змін показників загальних і біохімічних аналізів крові, сечі після закінчення курсу терапії. Висновки: оригінальний ПВМК "Біон 3 Кід" є ефективним і безпечним у разі мікроспорії волосяної частини голови та ГШ у дітей. Введення до комплексного лікування хворих на мікроспорію препарату "Біон 3 Кід" у комбінації із системними антимікотиками гризеофульвіном та тербінафіном надало змогу покращити ефективність лікування, прискорити клінічне та мікологічне одужання, запобігти рецидивуванню хвороби. Цей комплексний метод лікування виявився ефективним і для лікування хворих на мікроспорію із супутніми простудними захворюваннями та їх ускладненнями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.121.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Наконечна С. М. 
Дистанційне навчання як засіб формування системи інформатичних компетентностей студентів коледжів / С. М. Наконечна // Фіз.-мат. освіта. - 2017. - № 4. - С. 68-72. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано поняття дистанційного навчання (ДН), розглянуто особливості ДН у коледжах. Проаналізовано літературу щодо поняття ДН, використання інформаційно-комунікаційних технологій під час навчання інформатики в коледжах. Проаналізовано літературу щодо методики навчання інформатики та створення відповідної методичної системи навчання з використанням комп'ютерної техніки в коледжах. Розглянуто поняття інформатичних компетентностей студентів коледжу під час ДН. Розглянуто систему інформатичних компетентностей студентів коледжу, яка скланадається з соціальних, телекомунікаційних і технологічних компетентностей. Надано характеристику кожній складовій системи інформатичних компетентностей студентів коледжу. Запропоновано модель формування інформатичних компетентностей студентів коледжу під час ДН. В моделі охарактеризовано мету, поставлену у досліджені, методологічні підходи, використання яких допоможе досягти поставленої мети, складові інформатичних компетентностей, рівні формування сформованості інформатичних компетентностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч471.290 + Ч23р20-29 + З970р2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського