Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Небожак І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Небожак І. А. 
Особливості структуроутворення СЧ20, модифікованого ФС75 у порожнині ливарної форми за ГАМОЛИВ - процесом / І. А. Небожак, В. В. Суменкова, І. В. Ткачук, О. Й. Шинський // Металознавство та оброб. металів. - 2001. - № 4. - С. 43-49. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено ефективність модифікування сірого чавуну порошком феросиліцію у порожнині ливарної форми в процесі лиття за моделями, що газифікуються, у вакуумовану ливарну форму. Показано вплив гідро-, газодинаміки процесу на однорідність структури та властивостей чавуну в об'ємі виливків.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.36 + К616.35-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Небожак І. А. 
Триботехнічні властивості сплаву АК12, армованого дисперсним інтерметалідом FeCr / І. А. Небожак, В. Г. Новицький, О. Й. Шинський, В. П. Гаврилюк // Металознавство та оброб. металів. - 2004. - № 2. - С. 62-70. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Шляхом вивчення характеру залежності триботехнічних властивостей ізотропного литого композиційного матеріалу системи AL - FeCr від висоти виливка досліджено вплив гідро-, газодинаміки процесу лиття за моделями, що газифікуються, на ефективність армування сплаву АК12 дисперсним інтерметалідом FeCr. Досліджено залежності коефіцієнта тертя пари литі композиціцні матеріали (ЛКМ) системи Al - FeCr - сталь 40Х і зносостійкості ЛКМ системи Al - FeCr від мікротвердості алюмінієвої матриці й армуючої фази.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Небожак І. А. 
Використання дисперснонаповнених моделей, що газифікуються, для отримання чавунних виливків / І. А. Небожак, В. В. Суменкова, О. Й. Шинський, О. О. Онищук // Металознавство та оброб. металів. - 2005. - № 4. - С. 19-22. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто питання легування та модифікування матричного розплаву чавуну у порожнині ливарної форми за допомогою дисперснонаповнених моделей, що газифікуються.


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Небожак І. А. 
Вплив технологічних параметрів ЛГМ-процесу на мікроструктуру сірого чавуну, модифікованого дисперсним феросиліцієм у порожнині ливарної форми / І. А. Небожак, П. Б. Калюжний, В. В. Суменкова, О. Й. Шинський // Процеси лиття. - 2020. - № 2. - С. 53-64. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Одним із методів запобігання відбілюванню сірого чавуну є його модифікування дисперсним феросиліцієм марки ФС75 ДСТУ 4127:2002 (ISO 5445:1980, NEQ), імплантованим у тіло газмоделі. У даній роботі за методом повнофакторного експерименту досліджували залежність параметрів структурних складових сірого чавуну марки СЧ300 ДОТУ 8833:2019 від кількості феросиліцію у газмоделі, густини пінополістиролу, швидкості формозаповнення й температури заливання. У результаті математичної обробки експериментальних даних для кількостей перліту, цементиту і пластинчастого графіту, а також довжини включень пластинчастого графіту, було створено регресійні моделі. Ці моделі надали змогу вивести відповідні рівняння регресії, графічна інтерпретація яких, у свою чергу, показала характер впливу кожного незалежного фактора на параметри мікроструктури сірого чавуну. Так, збільшення вмісту дисперсного феросиліцію у тілі газмоделі призводить до зменшення кількості структурно вільного цементиту за одночасного збільшення кількості перліту й пластинчастого графіту, що зумовлено графітизуючою дією кремнію на структуру піддослідного матеріалу. Збільшення густини пінополістиролу має такий самий вплив, як і у попередньому випадку, проте не так стрімко, що пояснюється відновлювальноюдією вуглеводнів, які виділяються під час термодеструкції модельного матеріалу та створюють сприятливі умови для зростання коефіцієнта засвоєння кремнію матричним розплавом. Підвищення швидкості й температури заливання рідкого металу призводить, відповідно, до збільшення ступеня турбулізації потоку та підвищення інтенсивності конвективних потоків, що, у кінцевому результаті, також сприяє кращому засвоєнню кремнію і, як наслідок, призводить до зменшення кількості первинного цементиту та збільшення кількостей перліту і пластинчастого графіту в структурі сірого чавуну. Також було встановлено, що довжина включень пластинчастого графіту найбільшою мірою залежить від вмісту дисперсного феросиліцію у тілі газмоделі, а найменшою - від густини модельного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.3 + К616.35,23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Небожак І. А. 
Структура литого композиційного матеріалу системи [Al - FeCr], отриманого з використанням дисперсно-наповненої моделі, що газифікується / І. А. Небожак, О. В. Дерев'янко // Метал та лиття України. - 2021. - 29, № 1. - С. 70-80. - Бібліогр.: 61 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К612.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
6.

Небожак І. А. 
Дослідно-експериментальна партія виливків, отриманих за допомогою дисперсно-наповнених моделей, що газифікуються / І. А. Небожак, Я. І. Небожак, В. В. Пересенчук, О. Й. Шинський // Метал та лиття України. - 2021. - 29, № 4. - С. 78-84. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.35-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
7.

Небожак І. А. 
Характер зв'язку армуючої фази з матрицею в литому композиційному матеріалі системи [Al - FeCr] та механізм процесу армування ливарних Al-сплавів за ЛГМ-процесом / І. А. Небожак, О. В. Дерев'янко, А. М. Верховлюк, Д. С. Каніболоцький // Метал та лиття України. - 2022. - 30, № 4. - С. 36-47. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Шляхом інокулювання алюмінієвого ливарного сплаву марки АК12 ДСТУ 2839:1994 (АК12) дисперсним інтерметалідом FeCr у "порожнині" ливарної форми при литті за моделями, що газифікуються, одержали зразки нульмірного литого композиційного матеріалу системи [Al - FeCr]. За допомогою рентгеноспектрального мікроаналізу було визначено хімічний склад структурних складових композитних виливків до і після процесу армування. Результати рентгеноспектрального мікроаналізу показали, що хімічний склад інтерметалідної армуючої фази та алюмінієвої матриці нульмірного литого композиційного матеріалу системи [Al - FeCr] практично не відрізняється від хімічного складу його вихідних компонентів, тобто матеріалу дисперсного інокулятора й алюмінієвого ливарного сплаву марки АК12. Механічна обробка дослідно-експериментальної партії литих заготовок та їх подальші виробничі випробування підтвердили попередні висновки щодо якості композитних виливків у цілому, яких дійшли за результатами металографічного аналізу та рентгеноспектрального мікроаналізу. Обробка металу різанням показала, що інтерметалідна армуюча фаза піддослідного композиту не викришується із м'якої алюмінієвої матриці нульмірного литого композиційного матеріалу системи [Al - FeCr], а відтак можна стверджувати, що між структурними складовими піддослідного композиту існує адгезійний зв'язок. Графічна інтерпретація експериментальних даних надала змогу з'ясувати, що інтерметалідна армуюча фаза й алюмінієва матриця композитного виливка у хімічну взаємодію між собою не вступають, а їх математична обробка, на прикладі силуміну евтектичного складу марки АК12, допомогла розкрити механізм процесу армування алюмінієвих ливарних сплавів за допомогою дисперсно-наповненої газмоделі, як таких.


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.35-1 + К391.91-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського