Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Нефедов К$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Нефедов К. Ю. 
Культ правителя в епоху раннього еллінізму (323 - 281 рр. до н.е.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / К. Ю. Нефедов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2001. - 21 c. - укp.

Вперше розглянуто історію культу правителів ранньоелліністичної доби як цілісний ідеологічний феномен. Докладно проаналізовано проблему походження античного царського культу. Доведено, що він не мав східного коріння та був породженням греко-македонської ідеології. Культове шанування правителів зародилося в грецькому світі вже наприкінці V - у першій половині IV ст. до н.е. як один з засобів легітимації єдиновладдя. В епоху раннього еллінізму культ правителів вперше в історії античності набув масового характеру. Доведено, що причиною цього була гостра потреба наступників Олександра Македонського - діадохів у обгрунтуванні власної одноособової влади. Докладно розглянуто всі форми та прояви культового шанування ранньоелліністичних монархів, відтворено загальну еволюцію цього феномену, виявлено місце культу правителя в системі легітимації влади кожного з діадохів. За результатами комплексного аналізу існуючих джерел спростовано поширену в історіографії думку про те, що культ правителів ранньоелліністичної доби був обожнюванням людини чи сакралізацією одноособової влади. Культове шанування мало лише надавати діадохам харизматичного статусу, який зрівнював їх з героїчними царями міфічного минулого. Культ правителів як цілісна система виконував роль адаптивного механізму персональної елліністичної монархії, що репрезентував нову авторитарну владу у звичних еллінам і македонянам символах і образах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)322

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нефедов К. Ю. 
Теорія і практика архівної справи : навч. посіб. / К. Ю. Нефедов; Нац. аерокосм. ун-т "Харк. авіац. ін-т". - Х., 2009. - 74 c. - Бібліогр.: с. 68-72. - укp.

Висвітлено сучасні проблеми теорії та практики архівної справи (АС). Розглянуто питання організації архівних документів, обліку й опису архівної документації, створення науково-довідкового апарату архівів. Особливу увагу приділено комплектуванню архівів, проведенню експертизи цінності документів, застосуванню сучасних інформаційних технологій в АС.

Освещены современные проблемы теории и практики архивного дела (АД). Рассмотрены вопросы организации архивных документов, учета и описания архивной документации, создания научно-справочного аппарата архивов. Особое внимание уделено комплектованию архивов, проведению экспертизы ценности документов, применению современных информационных технологий в АД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА721147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нефедов К. Ю. 
Офіційні архіви в стародавній Греції / К. Ю. Нефедов // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2013. - Вип. 36. - С. 218-222. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розглянуто питання стосовно виникнення та розвитку офіційних архівів у стародавній Греції. Показано, що зі становленням демократичного ладу в грецьких полісах архівна справа почала активно розвиватися й поступово відокремлювалася від діловодства. Державні архіви у V ст. до н.е. в багатьох грецьких містах перетворилися на окремі офіційні інститути, що зберігали найважливішу частину документації полісу, яка утворювала дещо подібне до сучасного державного або національного архівного фонду. Документи в архівах були системно організовані й широко використовувалися в політичному та суспільному житті, а також під час історичних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321-7 + Ч813(0)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського