Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Неєжмаков П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Неєжмаков П. І. 
Методи та засоби метрологічного забезпечення вимірювань довжини на геодинамічних полігонах : автореф. дис... канд. техн. наук / П. І. Неєжмаков; Нац. наук. центр "Ін-т метрології". - Х., 2007. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж107.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Романько В.  
Метод синхронізації рознесених у просторі генераторів для визначення релятивістського геоїда з використанням сигналів глобальних навігаційних супутникових систем / В. Романько, О. Прокопов, П. Неєжмаков, І. Тревого, С. Матвієнко, О. Романько // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва. - 2012. - Вип. 1. - С. 77-83. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Розглянуто визначення релятивістського геоїда, теоретичні основи та приклади експериментальної реалізації нового методу синхронізації рознесених у просторі генераторів з використанням сигналів глобальних навігаційних супутникових систем, заснованого на системах цифрового фазового підстроювання частоти рубідієвих стандартів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Неєжмаков П. І. 
Забезпечення єдності координатно-часових вимірювань при використанні апаратури глобальних навігаційних супутникових систем / П. І. Неєжмаков, О. В. Прокопов, В. М. Романько // Системи оброб. інформації. - 2011. - Вип. 6. - С. 185-193. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто питання забезпечення єдності координатно-часових вимірювань в Україні. Виконано аналіз наукових, технічних та нормативно-методичних аспектів проблеми. Наведено інформацію щодо сучасного стану еталонів, необхідних для її розв'язання.


Індекс рубрикатора НБУВ: О671-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вступ до квантової метрології : навч. посіб. для студ. ВНЗ / Ю. Ф. Павленко, С. І. Кондрашов, П. І. Неєжмаков, Н. М. Маслова; ред.: Ю. Ф. Павленко; Наук.-метод. центр вищ. освіти, Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х. : Підручник НТУ "ХПІ", 2013. - 147 c. - Бібліогр.: с. 143-144 - укp.

Наведено новий напрям в метрології – використання квантових явищ і фізичних сталих для відтворення одиниць і створення засобів вимірювань. Розглянуто основні методологічні питання квантової метрології, квантові ефекти, створені на їх основі еталони. Проаналізовано питання перевизначення одиниць через фундаментальну фізичну сталу і шляхи реформування системи SI, а також перспективи розвитку квантової метрології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж102.3 я73 + З22 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Неєжмаков П. І. 
Науково-технічні засади перебудови еталонної бази України у відповідності до реформи Міжнародної системи одиниць (SI) : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.01.02 / П. І. Неєжмаков; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів, 2014. - 40 c. - укp.

Запропоновано принципи перебудови еталонної бази України та перспективи її розвитку з урахуванням науково-технічних та економічних чинників і відповідно до реформи Міжнародної системи одиниць SI. Для галузі електричних вимірювань обгрунтовано шляхи переходу до еталонів, які грунтуються на квантових ефектах. Розроблено принципово нову систему електричних еталонів України, метрологічні характеристики якої відповідають сучасним вимогам. У галузі температурних вимірювань проаналізовано наслідки перевизначення кельвіна. Обгрунтовано доцільність використання радіометричного методу як первинного для визначення термодинамічної температури для високих температур. У галузі вимірювання маси та пов'язаних із нею величин розглянуто альтернативні шляхи перевизначення кілограма. Сформульовано завдання адаптації системи забезпечення єдності вимірювання маси в Україні до нового визначення кілограма. В галузі просторово-часових вимірювань запропоновано шляхи удосконалення еталона одиниць часу та частоти. Розроблено методи та технічні рішення передавання просторово-часової інформації за допомогою космічних засобів (ГНСС, супутник "Либідь"), а також технології ГРІД. У галузі оптико-фізичних вимірювань розроблено принципи та створено первинний еталон одиниці світлового потоку - люмена.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж102.04-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Неєжмаков П. І. 
Квантові ефекти та їх використання в метрології / П. І. Неєжмаков, Ю. Ф. Павленко // Системи оброб. інформації. - 2014. - Вип. 3. - С. 32-37. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто квантові ефекти, які вже знайшли використання в метрології, а також перспективи подальшого розвитку методології вимірювань, що базується на атомних і квантових явищах, де за еталон приймаються досліджені стабільні фізичні явища і сталі (константи).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вступ до квантової метрології : навч. посіб. Ч. 2. Елементи квантової фізики. Практичні заняття / Ю. Ф. Павленко, П. І. Неєжмаков, С. І. Кондрашов, Т. В. Дроздова. - Харків : Панов А.М., 2019. - 114 c. - Бібліогр.: с. 111-112 - укp.

Розглянуто сучасну картину світу та місце в ній квантової фізики і метрології, а також деякі елементи квантової механіки, необхідні для розуміння квантових методів вимірювання. Увагу приділено подвійній корпускулярно-хвильовій природі світла та частинок речовин. Подано інформацію про дискретність, тунелювання, принцип Паулі та явище надпровідності. Наведено практичні заняття з найбільш важливих питань квантової метрології, реформи CI 2018 р. і її впровадження в метрологічну практику.


Індекс рубрикатора НБУВ: В314 я73-5 + Ж102.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357953/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Неєжмаков П. 
Порівняльний аналіз квадратурних формул для середньоінтегрального показника заломлення повітря у високоточній віддалеметрії / П. Неєжмаков, Т. Панасенко, О. Прокопов, А. Шлома, І. Тревого // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2020. - Вип. 1. - С. 69-73. - Бібліогр.: 72 назв. - укp.

Мета роботи - вдосконалення (підвищення точності) методів урахування впливу земної атмосфери на результати вимірювань великих довжин, що реалізуються за допомогою електромагнітних хвиль на навколоземних трасах. Розглянуто вплив земної атмосфери на швидкість поширення електромагнітного сигналу. Цей вплив ураховують, вводячи в результат вимірювань поправки на середньоінтегральний показник заломлення повітря (СІ ПЗП) вздовж траси, що вимірюється. Для аналізу відібрано методи визначення цієї поправки, основані на заміні точного інтеграла, що визначає її величину, наближеними квадратурними формулами. Вказані квадратурні формули надають змогу подати точний інтеграл від ПЗП у вигляді функції локальних значень показника заломлення на трасі, що вимірюється. Увагу приділено квадратурним формулам, які є основою для нещодавно запропонованого градієнтного методу (який базується, зокрема, на використанні формули інтегрування Ейлера - Маклорена (ФІЕМ) або багаточленів Ерміта (СЧЕ)). Показано, що в градієнтного методу визначення СІ ПЗП, який використовує інтерполяційні БЧЕ, кращі точнісні можливості, ніж у градієнтного, основаного на ФІЕМ. Отримані результати надають змогу визначити найпридатніший для конкретних геодезичних застосувань метод визначення СІ ПЗП з урахуванням умов вимірювання: геометрії траси та типу підстильної поверхні, кількості точок для вимірювань локальних значень показника заломлення та місць їхнього розташування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д235.3 + Д104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Шабашкевич Б. Г. 
Спеціалізований фотометр для контролю яскравості та освітленості дорожнього покриття / Б. Г. Шабашкевич, Ю. Г. Добровольський, В. Г. Юр'єв, П. І. Неєжмаков, В. М. Сорокін, Д. В. Пекур // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 57. - С. 71-81. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського