Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Нижник Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Нижник Т. П. 
Пул амінокислот у бульбах сортів картоплі за різного водозабезпечення й обробки полістимуліном К, полістимуліном A-6 та емістимом C / Т. П. Нижник, І. П. Григорюк, В. М. Мицько, Н. І. Войцешина // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 2. - С. 147-153. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив регуляторів росту з цитокініновою й ауксиновою активністю на вміст амінокислот і білка в бульбах сортів картоплі різних екотипів за недостатнього та оптимального водозабезпечення. Встановлено, що пролонгована дія фізіологічно активних полімерів підвищує стійкість, вміст сирого протеїну і білка, а також зменшує пул вільних амінокислот у бульбах картоплі за умов посухи.


Ключ. слова: Solanum tuberosum L., посуха, водний дефіцит, амінокислоти, сирий протеїн, білок, полістимулін К, полістимулін А-6, емістим C
Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-272.537.8-273.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Григорюк І. П. 
Регуляція вмісту абсцизової кислоти в листках картоплі та помідорів полістимуліном К, полістимуліном А-6 і емістимом С в посушливих умовах / І. П. Григорюк, Т. П. Нижник, Б. О. Курчій // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 3. - С. 241-244. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено вміст абсцизової кислоти (АБК) у листках картоплі й помідорів за впливу різного водозабезпечення та регуляторів росту полістимуліну К, полістимуліну А-6 та емістиму С. Під дією посухи вміст АБК більш істотно зростав у листках стійкого до посухи сорту картоплі Темп, ніж у менш стійкого Древлянка. Найвищу кількість АБК виявлено в листках рослин, оброблених полістимуліном К і полістимуліном А-6. Вміст АБК у листках помідорів більший, ніж у картоплі. У пізньостиглого сорту помідорів Донецький посилювався синтез даної кислоти за недостатнього водозабезпечення порівняно з раньостиглим сортом Київський. Зроблено висновок, що застосування регуляторів росту є ефективним засобом регуляції механізмів стійкості картоплі до посухи.


Ключ. слова: Solanum tuberosum L., Licopersicon esculentum L., абсцизова кислота, посуха, полістимулін К, полістимулін А-6, емістим С
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725 + П215.1-272.537.8 + П241.61-272.537

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Григорюк І. П. 
Фізіологічні основи регуляції посухостійкості картоплі : Моногр. / І. П. Григорюк, Т. П. Нижник; Ін-т фізіології рослин і генетики. - Хмельниц.; К. : Вид-во С.Пантюка, 2004. - 236 c. - Бібліогр.: с. 204-235. - укp.

З урахуванням системного підходу узагальнено літературні дані стосовно екзогенних шляхів регуляції посухостійкості сортів картоплі за допомогою природних і синтетичних аналогів фітогормонів за умов посухи. Встановлено зв'язок фітосинтетичного, фітогормонального, амінокислотного та ліпідного пулів з водним статусом і продуктивністю її сортів за різного водозабезпечення. Виявлено найадаптованіші до факторів посухи сорти картоплі української селекції.

С учетом системного подхода обобщены литературные данные об экзогенных путях регуляции жароустойчивых сортов картофеля с помощью природных и синтетических аналогов фитогормонов в условиях жары. Установлена связь фитосинтетического, фитогормонального, аминокислотного и липидного пулов с водным статусом и производительностью сортов растения при различных условиях водообеспечения. Выявлены наиболее адаптированные к факторам жары сорта картофеля украинской селекции.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-275.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Григорюк І. П. 
Дія регуляторів росту на врожай, якість картоплі та траспірацію в умовах посухи / І. П. Григорюк, Т. П. Нижник, Н. І. Войцешина, М. І. Штільман // Укр. ботан. журн. - 2001. - 58, № 4. - С. 430-434. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Установлено, что обработка растений в фазу бутонизации-цветения водными растворами полистимулинов П-К, П-А-6 и эмистима С индуцирует повышение устойчивости, уменьшение коэффициента транспирации, потерь урожая и сохранение качества клубней ранне- и позднеспелых сортов картофеля в условиях продолжительной засухи. Показано, что при недостаточном водообеспечении более эффективное стресс-протекторное действие на функциональное состояние растений картофеля проявляет полистимулин П-К по сравнению с П-А-6 и эмистимом С.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*334.23 + П215.1-272.537.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ляшок А. К. 
Амілолітична і лектинова активність у проростаючих зернівках озимої пшениці за дії високотемпературного стресу / А. К. Ляшок, І. П. Григорюк, Т. П. Нижник, П. О. Феоктістов // Физиология и биохимия культур. растений. - 2003. - 35, № 2. - С. 172-177. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено вплив високотемпературного стресу на динаміку амілолітичної та лектинової активності у проростаючих зернівках озимої пшениці Юна та Лузанівка одеська. Виявлено підвищення амілолітичної та зниження лектинової активності в проростаючих зернівках сортів озимої пшениці за оптимальних умов вирощування і в жаростійкого сорту Лузанівка одеська за дії високотемпературного стресу. У проростаючих зернівках менш жаростійкого сорту Юна ефект високотемпературного стресу спричиняв початкове збільшення й наступне гальмування активності лектину та суттєве зменшення активності амілази порівняно до контролю.


Ключ. слова: Triticum aestivum L., проростання, зернівка, лектин, амілаза, високотемпературний стрес
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-275.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нижник Т. П. 
Динаміка інтенсивності фотосинтезу, фотодихання і дихання в листках картоплі за умов посухи та протекторна роль полістимуліну K / Т. П. Нижник, І. П. Григорюк, Д. А. Лихолат // Физиология и биохимия культур. растений. - 2004. - 36, № 2. - С. 103-108. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Досліджено динаміку інтенсивності фотосинтезу, фотодихання та дихання в листках картоплі за умов грунтової посухи й обробки рослин синтетичним аналогом цитокініну - полістимуліном К. Установлено, що за умов впливу помірної посухи підвищення відносного рівня фотодихання та дихання до фотосинтезу зі зростанням водного дефіциту в листках картоплі можна розглядати як захисний механізм, тоді як за умов тривалого впливу недостатнього водозабезпечення збільшення співвідношень інтенсивностей фотодихання та дихання до фотосинтезу пов'язано з порушеннями метаболізму рослин. Виявлено протекторну дію полістимуліну К для підтримання оптимального співвідношення інтенсивності фотосинтезу, фотодихання та дихання, а також підвищення стійкості, що зменшує втрату врожаю бульб картоплі за умов дефіциту вологи.


Ключ. слова: Solanum tuberosum L., водний дефіцит, посуха, водний стрес, фотосинтез, фотодихання, дихання, полістимулін K
Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-275.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Корнеев Д. Ю. 
Индукция флуоресценции хлорофилла листьев картофеля в условиях водного дефицита / Д. Ю. Корнеев, Т. П. Нижник, И. А. Григорюк, С. М. Кочубей // Физиология и биохимия культур. растений . - 2002. - 34, № 1. - С. 3-10. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Досліджено вплив препаратів полістимуліну K і полістимуліну А-6 [полімерні похідні цитокініну пуринового типу (6-(N-бензиламіно)-пурину) й ауксину (2,4-дихлорфеноксіацетату)] на зміни характеристик індукції флуоресценції хлорофілу листків картоплі за умов тривалої грунтової посухи. Виявлено, що обробка рослин полістимуліном K перед припиненням поливу призводить до зниження чутливості фотосинтетичного апарату до водного дефіциту.


Ключ. слова: Solanum tuberosum L., водный дефицит, полимерные регуляторы роста, флуоресценция хлорофилла
Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.17*725.151.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Григорюк І. П. 
Вплив водного стресу і полістимуліну K на вміст амінокислот у листках, урожай та якість бульб картоплі / І. П. Григорюк, Т. П. Нижник, Н. І. Войцешина, В. М. Мицько // Физиология и биохимия культур. растений. - 2005. - 37, № 4. - С. 349-356. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Досліджено вплив водного стресу та полістимуліну К (ПК) на вміст амінокислот у листках, урожай та якість бульб картоплі. Встановлено, що за умов посухи відбувається збільшення вмісту вільних форм амінокислот у листках картоплі сорту Доброчин у фазі бутонізації та цвітіння. Доведено, що інтенсифікація синтезу білка в рослинах, оброблених ПК (фази бутонізації і цвітіння), супроводжується зменшенням концентрації вільних форм амінокислот у листках картоплі. Водний стрес призводить до зневоднення та гальмування відтоку амилілятів з листків до атрагуючих органів у рослинах у фазу бутонізації сильніше, ніж у фазу цвітіння, що супроводжується істотнішими втратами врожаю, погіршенням якості бульб картоплі. Обробка рослин синтетичним аналогом цитокініну ПК у фазі бутонізації та цвітіння сприяє оптимізації водного обміну та вмісту амінокислот у листках, а також зменшенню втрат урожаю й покращанню якості бульб картоплі за посушливих умов.


Ключ. слова: Solanum tuberosum L., водний дефіцит, амінокислоти, білок, крохмаль, нітрати, вітамін С, редукуючі цукри, посуха, водний стрес, полістимулін К
Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Нижник Т. П. 
Вплив івіну і потейтину на пероксидне окиснення ліпідів, проникність мембран, активність антиоксидантних ферментів та продуктивність сортів картоплі в умовах посухи / Т. П. Нижник, І. П. Григорюк // Физиология и биохимия культур. растений. - 2006. - 38, № 3. - С. 248-254. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Досліджено вплив регуляторів росту (РР) івіну і потейтину на пероксидне окиснення ліпідів, проникність біомембран, активність антиоксидантних ферментів та продуктивність сортів картоплі за умов посухи. Встановлено, що тривала посуха інтенсифікує процеси ліпопероксидації, екзоосмосу електролітів, активності каталази і пероксидази, що супроводжується зниженням продуктивності картоплі. Обробка рослин (фаза бутонізації - цвітіння) РР сприяє стабілізації прооксидантно-антиоксидантної рівноваги, зменшенню втрат врожаю та збереженню якості бульб сортів картоплі за недостатнього водозабезпечення.


Ключ. слова: Solanum tuberosum L., пероксидне окиснення ліпідів, екзоосмос електролітів, каталаза, пероксидаза, водний дефіцит, посуха, водний стрес, івін, потейтин
Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-273.1 + П215.1-272.537.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Нижник Т. Ю. 
Фізико-хімічні властивості полігексаметиленгуанідину. Ч. 1. Конденсований стан / Т. Ю. Нижник, О. О. Сап'яненко, І. М. Астрелін, Н. М. Толстопалова // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2006. - № 5. - С. 105-110. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено фізико-хімічні властивості полігексаметиленгуанідину (ПГМГ) у конденсованому стані та встановлено деякі спектральні характеристики, термогравіметричні параметри, температуру розм'якшення, самозагоряння, спалаху. Вивчено якісний і кількісний склад продуктів термодеструкції (піролізу) ПГМГ. Встановлено, що ПГМГ є досить термостійким і стабільним полімером у широкому інтервалі температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.4-27 + Л713.4-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Нижник Т. Ю. 
Вилучення іонів важких металів із водних розчинів з використанням азотвмісного полімерного реагенту : Автореф. дис... канд. техн. наук / Т. Ю. Нижник; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2007. - 23 c. - укp.

Розроблено наукові засади технології вилучення іонів важких металів із водних розчинів з використанням полігексаметиленгуанідину (ПГМГ). Встановлено наявність асоціації іонів важких металів з макромолекулами ПГМГ у водних розчинах з утворенням метало-полімерних комплексів за механізмом депротонування полімерного ліганду. Розраховано ступінчасті та повні константи стійкості комплексів, та побудовано графіки розподілу форм сполук іонів металів залежно від pH-середовища. Відзначено, що зв'язування іонів металів макромолекулами ПГМГ відбувається всередині статистичних макроклубків, а здатність макромолекул зв'язувати іони важких металів збільшується в концентраційному інтервалі, де проявляється поліелектролітний ефект. Досліджено поверхневу активність ПГМГ і його здатність переводити іони металів у виді метало-полімерних комплексів в поверхневий шар розчину. Обгрунтовано застосування ПГМГ для вилучення іонів важких металів із водних розчинів на основі методу флотації. Проаналізовано технологічні умови синтезу ПГМГ, розроблено метод аналітичного визначення концентрації ПГМГ в присутності іонів важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.35 + Н761.204.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нижник Т. П. 
Фізіологічні основи та способи підвищення стійкості картоплі до посухи : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.12 / Т. П. Нижник; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. - К., 2001. - 21 c. - укp.

Досліджено динаміку зміни параметрів водного статусу картоплі за умов тривалої посухи. Виявлено специфічність реакції фотосинтетичного апарату, фітогормонального та амінокислотного пулів у листках сортів картоплі на недостатнє водозабезпечення. Зафіксовано сортові відмінності в реакції пігментного комплексу на водний дефіцит. Доведено, що накопичення значної кількості абсцизової кислоти за умов водного стресу корелює з розвитком посухостійкості та залежить від сортових особливостей картоплі. Встановлено, що акумуляція вмісту етилену в листках сортів картоплі різних екотипів залежить від рівня їх водозабезпечення. Показано можливість регуляції складових адаптивного потенціалу, фотосинтетичної активності. Розроблено швидкий і ефективний спосіб оцінки стійкості сортів картоплі до посухи за коефіцієнтами водозатримання, водовідновлення та посухостійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-275.92(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Нижник Т. П. 
Вплив водного стресу і регуляторів росту на виділення етилену і етану листками рослин картоплі та помідорів / Т. П. Нижник, Б. О. Курчій, І. П. Григорюк // Доп. НАН України. - 2001. - № 7. - С. 152-155. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.17Sol*334.23*730.112.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Григорюк І. П. 
Динаміка параметрів водного режиму і біоелектрична активність листків картоплі за умов посухи і обробки біологічно активними речовинами / І. П. Григорюк, Н. І. Петренко, Т. П. Нижник // Доп. НАН України. - 2001. - № 3. - С. 159-164. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-264.15-272.537

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Нижник Т. П. 
Кінетика екзосмосу електролітів у листках сортів картоплі за дії різного водозабезпечення і регуляторів росту / Т. П. Нижник, І. П. Григорюк // Доп. НАН України. - 2002. - № 9. - С. 192-195. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

The effect of shortage water supply and growth regulators on membrane permeability in different ecotypes of potato cultivars by the rate of electrolyte exosmosis has been studied in plant leaves for the first time. The kinetics of electrolyte exosmosis change correlates with the water stress strain, degree of water status breach, and speed of turgor restoration in plant leaves in the post-stress period.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вишневська Ю. П. 
Вплив полігексаметиленгуанідину на електрохімічну та корозійну поведінку заліза в сірчанокислих електролітах / Ю. П. Вишневська, Т. Ю. Нижник, Д. А. Ткаленко, І. М. Астрелін // Доп. НАН України. - 2008. - № 8. - С. 121-125. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

The addition of polyhexamethyleneguanidine to acid sulfate electrolytes leads to a decrease of the iron (steel) corrosive destruction rate. It is due to the barrier layer formation on the iron electrode surface. Such a layer consists of slightly soluble products of the interaction of polyhexamethyleneguanidine with iron cations. Metal cations are formed the near electrode/electrolyte interface as a result of the corrosion process. A basis for this thesis is that, in many cases, the formation of protective layers is connected with the interaction of organic inhibitors with cations which are obtained from the metal dissolution. In accordance with such a supposition at the choice of organic inhibitors, it is necessary to take the stability constant of metallorganic compounds (complexes) and their solubility in the test medium into account.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.06 + К66-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Григорюк І. П. 
Детермінаційні зміни амінокислотного пулу в листках і бульбах картоплі за дії посухи та регуляторів росту / І. П. Григорюк, Т. П. Нижник // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 123. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-275.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Нижник Т. П. 
Інтенсивність пероксидного окислення ліпідів і активність антиоксидантних ферментів у листках картоплі за дії посухи та полістимуліну K / Т. П. Нижник, І. П. Григорюк, Л. М. Михальська // Укр. біохім. журн.. - 2004. - 76, № 1. - С. 130-135. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Исследовано влияние продолжительной засухи и обработки растений картофеля синтетическим аналогом цитокинина - полистимулином K - на интенсивность процессов пероксидного окисления липидов и активность антиоксидантных ферментов. Установлено, что засуха индуцирует смещение прооксидантно-антиоксидантного равновесия и активирует пероксидное окисление липидов в листьях картофеля. При этом наблюдается увеличение выделения этилена, проницаемости мембран, уменьшение содержания липидов, а также повышение активности антиоксидантных ферментов (каталазы и пероксидазы). Показано, что процессы пероксидации наиболее интенсивно протекают в фазу бутонизации растений, а активность антиоксидантных ферментов значительно увеличивается в фазу цветения. Экзогенная обработка картофеля полистимулином K способствует снижению процессов пероксидного окисления липидов, стабилизирует активность каталазы и пероксидазы, а также повышает устойчивость растений к засухе.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Богдан Т. З. 
Вплив комплексного препарату з полігуанідином і мікроелементами на зберігання, ріст і розвиток картоплі / Т. З. Богдан, О. М. Дуган, Т. Ю. Нижник // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2017. - № 3. - С. 7-11. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зберігання та підвищення врожайності картоплі. Мета дослідження - створення композиції для обробки бульб, що покращує зберігання та ріст рослин. Проведено дослідження впливу комплексного препарату, що містить полігексаметиленгуанідин (ПГМГ) і мікроелементи, на зберігання, ріст і розвиток картоплі. Обробка картоплі комплексним препаратом із ПГМГ і мікроелементами забезпечила зменшення у 4,3 разу кількості ушкоджених бульб при зберіганні. Обприскування бульб розчином ПГМГ із мікроелементами перед посадкою сприяло стимуляції росту рослин картоплі на початкових етапах та підвищенню продуктивності картоплі на 12 - 23 % залежно від концентрації мікроелементів. Найбільший ефект отримали у варіантах, де картоплю обробляли ПГМГ (0,1 %) та мікроелементами в сукупній концентрації 0,4 %. Продуктивність картоплі зростала за рахунок збільшення кількості бульб. Висновки: визначено оптимальні концентрації для досягнення позитивного ефекту для зберігання та продуктивності рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-272 + П491.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського