Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (8)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Новицька І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Аксінорська О. І. 
Досвід організації тестування студентів у навчальному процесі на кафедрі терапевтичної стоматології / О. І. Аксінорська, А. О. Седлецька, І. К. Новицька, П. Д. Рожко // Вісн. стоматології. - 2008. - № 5/6. - С. 142-144. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано ефективність використання для студентів тестових завдань різних типів під час проведення практичних занять. Приведено додаткові методичні прийоми щодо засвоєння та закріплення матеріалу, а також для об'єктивного контролю рівня знань. Показано позитивний вплив тестування на підвищення мотивації навчання та на розвиток і формування в студентів логічного і клінічного мислення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р863 + Р661 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бас О. А. 
Розробка та ефективність ремінералізуючих засобів та методів їх введення для профілактики та лікування карієсу зубів / О. А. Бас, О. М. Жеребко, І. К. Новицька, О. І. Аксінорська // Вісн. стоматології. - 2008. - № 1. - С. 23-24. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Новицька І. К. 
Розробка та оцінка протикаріозної ефективності засобів та методів цілеспрямованої дії на мінеральний склад емалі зубів (клініко-лабораторне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / І. К. Новицька; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52

Шифр НБУВ: РА324318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Новицька І. О. 
Роль дисбактеріозу товстої кишки при ускладненій виразковій хворобі та обгрунтування диференційованого відновного лікування хворих різного віку : Автореф. дис. канд. мед. наук : 14.01.02 / І. О. Новицька; Івано-Франків. держ. мед. акад. - Івано-Франківськ, 2003. - 19 c. - укp.

Проведено порівняльний аналіз інтенсивності процесів вільнорадикального окислення ліпідів, активності протирадикальних захисних систем у співвідношенні з ступенем та видом дисбактеріозу товстої кишки за виразкової хвороби, що ускладнена пенетрацією, перфорацією, стенозом у хворих різного віку. Досліджено патогенетичні особливості ускладненої виразкової хвороби залежно від інтенсивності процесів пероксидного окислення ліпідів, стану захисних протирадикальних систем, ступеня та виду дисбактеріозу товстої кишки. Обгрунтовано доцільність застосування комплексної терапії з включенням препаратів "Mucosa compositum" та "Ubichinon compositum", що сприяє покращанню перебігу захворювання, нормалізації мікроекології кишечника, інгібує неконтрольовану пероксидацію ліпідів та активує глутатіонову ланку протирадикального захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Новицька І. К. 
Патогенетичні аспекти порушення функції слинних залоз, їх роль у розвитку стоматологічної патології та шляхи корекції (експериментально-клінічне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / І. К. Новицька; ДВНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". - Полтава, 2014. - 36 c. - укp.

Встановлено, що зменшення слиновиділення спостерігається у 67,2 % населення України. Встановлено превалювання окремих видів стоматологічної патології залежно від генезу зниження функціональної активності слинних залоз. Вперше доведено, що негативні чинники навколишнього середовища не є безпосередньою причиною порушення функціональної активності слинних залоз, однак надають опосередкований вплив на розвиток загально соматичних захворювань, що тягне за собою зниження функції слинних залоз. Вперше встановлено різні механізми зниження функціональної активності слинних залоз, пов'язані з порушенням процесів слиноутворення та слиновиділення, що надає можливість оптимізації лікування та профілактики стоматологічної патології в осіб з гіпосалівацією. Розроблено й апробовано "атропінову" модель гіпосалівації та підтверджено в експерименті її відтворення. Розроблено й апробовано в експерименті та клініці нові композиції з ефектом штучної слини: ремінералізуючий гель "Слюрем" і протизапальний гель "Золех" та доведено їх високу карієспрофілактичну та пародонто-протекторну ефективність. Показано, що використання запропонованих лікувально-профілактичних комплексів в осіб з гіпосалівацією різного генезу сприяють підвищенню функціональної активності слинних залоз, покращенню гігієнічного стану ротової порожнини, знижують активність запального процесу в пародонті та слизовій оболонці порожнини рота, зменшують розповсюдженість гіперестезії та мають високий карієспрофілактичний ефект.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-3 + Р661.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Новицька І. К. 
Аналіз стану функції виділення слини в людей різного віку, які мешкають у різних геохімічних зонах і різних екологічних умовах / І. К. Новицька // Соврем. стоматология. - 2014. - № 2. - С. 18-20. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - проведення епідеміологічних досліджень вивчення салівації в населення України, а саме, дітей дошкільного, шкільного віку, студентів, дорослих людей різного віку та різних соціальних умов (за рекомендаціями ВООЗ). Дослідження показали, що зниження салівації спостерігається в більш, ніж половини населення України. Найбільші показники розповсюдження гіпосалівації в осіб, які мешкають у південному та центральному регіонах України. Висновки: забруднювачі навколишнього середовища не можуть бути безпосередніми причинами зменшення салівації, але вони мають опосередкований вплив, оскільки здатні викликати різні соматичні захворювання, розвиток яких може негативно відбитись на функції слинних залоз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.25

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Новицька І. К. 
Вплив гелю для ротової порожнини "Фіалка" на біохімічні показники крові та тканин пародонту в умовах експериментального пародонтиту / І. К. Новицька, Н. В. Горбатовська, О. В. Третьякова, Г. В. Ніколаєва // Вісн. стоматології. - 2020. - 38, № 4. - С. 17-22. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - експериментальне вивчення на токсичній кальцій-дефіцитній моделі антиоксидантних властивостей гелю для ротової порожнини "Фіалка". Експерименти виконані на білих лабораторних щурах масою 160 - 180 г, яких утримували на стандартному раціоні. Експериментальне моделювання патології пародонту у піддослідних тварин на фоні токсичного кальцій-дефіцитного стану проводили за наступною схемою: тваринам щоденно із питною водою давали розчин ЕДТА (2 %) і три рази на тиждень вводили per os препарат "Варфарин Орион" фірми Орион Корпорейшн, Фінляндія (антагоніст вітаміну К) в дозі 5 мг/кг (у перерахунку на діючу речовину варфарин натрію - 0,01 мг/кг) протягом 30 діб. Сформовано 4 групи: 1 група - інтактні тварини (8 особин); 2 група - "модель" (8 особин); 3 група - "модель" + починаючи з 7 доби щоденне, протягом 3 тижнів, нанесення на ясна гелю "Плацебо" (8 особин); 4 група - "модель" + починаючи з 7 доби щоденне, протягом 3 тижнів, нанесення на ясна гелю "Фіалка" (8 особин). Тварин виводили з експерименту та досліджували рівень маркерів запалення "активність системи антиоксидантного захисту: вміст малонового діальдегіду активність глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, супероксиддисмутази та каталази, дієнову кон'югацію. Висновок: застосована модель пародонтиту при сумісному введені препарату "Варфарин" та 2 % розчину ЕДТА викликала у тварин запальні процеси у крові та в тканинах пародонту, що підтверджується змінами системи про- і антиоксидантного захисту. Застосування гелю "Плацебо" не виявило достовірних позитивних ефектів по відношенню до тварин 2-ї групи. Застосування гелю для порожнини рота "Фіалка" показало достовірні позитивні загальні та локальні ефекти безпосередньо в тканинах пародонту, що виражалися у стабілізації показників системи антирадикального захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Горбатовська Н. В. 
Ефективність використання лікувально-профілактичного комплексу у вагітних жінок з запальними захворюваннями пародонту на тлі хронічного гастриту та анемії / Н. В. Горбатовська, І. К. Новицька // Вісн. стоматології. - 2023. - 48, № 2. - С. 14-18. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - клінічне вивчення впливу лікувально-профілактичного комплексу цілеспрямованої місцевої дії на тканини пародонту у вагітних з хронічними гастритами на тлі анемії. В дослідженнях приймали участь жінки II триместру вагітності (17 тижнів), які були поділені на три групи. Першу та другу групи склали особи з запальними та запально-дистрофічними захворюваннями тканин пародонту, у яких діагностовані хронічні гастрити на тлі анемії. Третю групу склали вагітні жінки без соматичної патології, з анемією. В I-й та II-й групі жінки знаходились в санаторії, використовували призначений комплекс на протязі трьох місяців, та відвідували стоматологічний кабінет кожного тижня. В II-й групі був призначений гель для ротової порожнини "Золех", який включає золототисячник, ехінацею та шавлію, та рандомні засоби гігієни. В III-й групі жінки використовували звичайні для них засоби гігієни ротової порожнини. Усім трьом групам провели професійну гігієну ротової порожнини. Та всім жінкам був призначений сироп "Тівортін". Ефективність проведеного лікування оцінювали за допомогою об'єктивних пародонтальних індексів та функціональної проби. Оцінку гігієнічного стану ротової порожнини проведено з використанням індексів Green-Vermilion та Silness-Loe. При первинному пародонтологічному огляді вагітні жінки всіх трьох груп пред'являли скарги переважно утворення на кровоточивість, почуття дискомфорту в яснах, іноді біль. Більшість висувала скарги на неприємний запах з ротової порожнини та швидке нальоту та каменю. При об'єктивному обстежені жінок I-ї та II-ї груп встановлено, що потреба в пародонтологічному лікуванні у них в 2 рази вище ніж у жінок III-ї групи, показники проби Шилєра-Писарєва свідчать про наявність хронічного запалення. Висновки: розроблений лікувально-профілактичний комплекс надав вираженого терапевтичного впливу на тканини пародонта у вагітних жінок з хронічним катаральним гінгівітом на тлі хронічного гастриту та анемії, за рахунок зниження кровоточивості на 31,5 %, утворення зубного каменю на 14,3 %, індексу РМА на 46,6 %; усі вагітні жінки потребують професійного стоматологічного супроводу протягом всієї вагітності, так як гормональні зміни впливають на розвиток катарального гінгівіту, а наявність захворювань шлунково-кишкового тракту ускладнюють його.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.661.21-5 + Р716.216.413.201.1 + Р716.216.411.033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського