Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Огульчанська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Огульчанська О. А. 
Романи І. Франка "Борислав сміється", "Перехресні стежки" й Е. Золя "Жерміналь": порівняльна поетика : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / О. А. Огульчанська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено типологію художніх систем І. Франка й Е. Золя, окреслено їх національну самобутність та місце в національній літературі. З'ясовано спільні ідейно-естетичні принципи обох митців, що розглядаються в руслі жанрової своєрідності та стильової специфіки. У порівняльному плані простежено генезис художнього мислення письменників. Розширено уявлення про особливості типологічних сходжень у творах. Проаналізовано аспекти, що стосуються пошуків письменниками домінантних художніх засобів і прийомів, що поглиблюють і посилюють психологізм романних систем. Дослідженням утверджується думка про переваги гносеологічного, аксіологічного, філософсько-естетичного аспектів компаративного вивчення творів письменників різних культур. У порівняльному аспекті висвітлено домінанти індивідуальних художніх систем, описано психологічні морально-етичні та інші проблеми, порушені у романах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко І. Я. 418.3 + Ш5(4ФРА)5-4 Золя Е. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Огульчанська О. А. 
Своєрідність хронотопу в романі Макса Кідрука "Де немає Бога" / О. А. Огульчанська // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2019. - № 3. - С. 325-331. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено своєрідність хронотопу в романі М. Кідрука "Де немає Бога". Проблемам часопросторової організації художнього тексту присвятили дослідження провідні науковці в різних галузях науки, такі, як: М. Бахтін, Н. Копистянська, А. Темірболат, О. Чичерін, О. Ухтомський та ін. Аналізований роман відомого і популярного сучасного українського письменника нещодавно вийшов друком і ще не був об'єктом літературознавчих досліджень. Основні події у творі відбуваються на гірській вершині у масиві Гашербрум - Гашербрум VI, де зазнав катастрофи "Boeing 777". У романі гармонійно переплітаються різні часопросторові площини - за рахунок уведення письменником до тексту ретроспекцій різного плану. Це сприяє не лише розширенню часопросторових координат, а й надає змогу полівекторно проаналізувати психологічний портрет персонажів. Досліджуючи час і простір роману, спираємося на думку Н. Копистянської про те, що простір є не тільки місцем і тлом дії, він є тим вектором, що впливає на формування характеру, моральних властивостей індивіда. Під час аналізу хронотопу "Де немає Бога" зосереджено увагу на характеротвірній функції свого/чужого простору, що є одним із важливих засобів психологізації. Досліджено психологічний простір персонажів і його взаємозв'язок із зовнішнім. Назви розділів роману "Де немає Бога" вказують на просторові межі, де в хронологічному порядку відбуватимуться події: "Аеропорт", "Літак", "Гора". Хронотоп кожного розділу розширюється завдяки, як зазначалося вище, введенням ретроспекцій. Письменник послуговується різними формами конкретизації часу, серед домінантних можна виділити такі: точне визначення циклічних координат (зазначення пір року, часу доби, годин, хвилин) і зазначення років, в які відбуваються події. У романі побіжно згадуються різні країни, міста (Пекін, Нідерланди, Дубай, Швеція, Запоріжжя, Київ, Москва тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4КідрукМ.534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського