Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ориняк І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Ориняк І. В. 
Залишкова міцність трубопроводів із вм'ятинами / І. В. Ориняк, В. В. Розгонюк, Л. С. Шлапак // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1999. - № 5. - С. 79-82. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Отмечена актуальность разработки методов расчета предельной нагрузки вязкого разрушения для дефектов типа вмятин в трубопроводах. Предложена идеализированная модель предельного пластического состояния трубы с бесконечной вдоль трубы вмятиной. Получены практические формулы для расчетов и проведен их анализ.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бондік В. А. 
Збільшення пропускної спроможності магістрального аміакопроводу шляхом підвищення робочого тиску. Обгрунтування безпечності та надійності експлуатації. Українська ділянка магістрального аміакопроводу "Тольятті - Горлівка - Одеса" / В. А. Бондік, І. В. Ориняк, О. А. Андріанов, М. В. Бородій, Г. О. Куденко, Т. П. Антонова // Хім. пром-сть України. - 2007. - № 4. - С. 51-57. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено можливість підняття робочого тиску на магістральному аміакопроводі у зв'язку з необхідністю збільшення його пропускної спроможності. Проаналізовано статистичні дані параметрів експлуатації, побудовано тренди зміни цих параметрів у часі для визначення основних тенденцій у майбутньому. Виконано гідравлічні розрахунки з визначення внутрішнього тиску по трасі трубопроводу з урахуванням реальних коефіцієнтів гідравлічного опору та профілю аміакопроводу. Проведено імовірнісний аналіз безпеки експлуатації аміакопроводу з постульованими експлуатаційними дефектами, здійснено оцінку поточного технічного стану та його зміни у майбутньому шляхом порівняння значень імовірностей руйнування. Запропоновано конкретні технічні та організаційні заходи для безпечної експлуатації аміакопроводу з підвищеним тиском.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ориняк І. В. 
Використання категоризації напружень і деформаційних критеріїв при оцінці міцності магістральних трубопроводів / І. В. Ориняк, М. В. Бородій, А. В. Богдан // Техн. диагностика и неразрушающий контроль. - 2007. - № 4. - С. 6-15. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто взаємозв'язок між нормами на проектування і документами для аналізу відповідності за призначенням трубопровідних конструкцій, а також суть існуючих в західних країнах норм категоризації напружень. Зазначено необхідність введення подібних процедур у вітчизняні документи. На прикладі дефектів форми трубопроводів (вм'ятини, осьові неспіввісності труб) показано можливість застосування категоризації напружень для визначення допустимих станів. Запропоновано існуючу практику застосування деформаційних критеріїв в трубопровідних стандартах, що дає значні резерви збільшення несучої здатності трубопроводів. На прикладі труби зі зварним з'єднанням розглянуто можливі проблеми, пов'язані з накопиченням значних деформацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-021.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ориняк І. В. 
Визначення напружено-деформованого стану повітряного переходу трубопроводу при виконанні ремонтних робіт / І. В. Ориняк, І. В. Лохман, М. Д. Сидор, С. А. Радченко, М. В. Бородій // Пробл. прочности. - 2009. - № 5. - С. 169-181. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено методику розрахунку напруженого стану та критерії допустимого стану під час ремонту повітряних переходів магістральних газопроводів із урахуванням можливих дефектів металу труби. За допомогою програмного комплексу "3D PipeMaster" розраховано різні варіанти та наведено рекомендації щодо оптимального розташування трубоукладачів із метою забезпечення підйому труби на необхідну для ремонту висоту за гарантованого виконання умов міцності. Визначено значення тягових зусиль на трубоукладачах. Указано оптимальні місця закріплення трубопроводу в поперечному напрямку та розраховано відповідні зусилля в тросах, що запобігають поперечним переміщенням трубопроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-083.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ориняк І. В. 
Основні особливості національного стандарту ДСТУ-Н Б В.2.3-21:2008 "Визначення залишкової міцності магістральних трубопроводів із дефектами" / І. В. Ориняк, А. Я. Красовський, М. В. Бородій // Пробл. прочности. - 2009. - № 5. - С. 18-27. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто відомі підходи, нормативні документи щодо оцінки дефектів магістральних трубопроводів і проаналізовано переваги та недоліки вітчизняних трубопровідних норм. Представлено основні положення нового нормативного документа, який регламентує оцінку міцності та залишкового ресурсу трубопроводів із експлуатаційними дефектами.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ориняк І. В. 
Розробка методів розрахунку на міцність елементів конструкцій з тріщинами на основі двокритеріального підходу : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 01.02.04 / І. В. Ориняк; НАН України. Ін-т пробл. міцності. - К., 2000. - 32 c. - укp.

Сформульовано принципи двокритеріального підходу до аналізу статичної міцності тіл з тріщинами, досліджено вплив розмірів тіла на крихко-в'язкий перехід. Розроблено варіанти методу вагових функцій для розрахунку коефіцієнтів інтенсивності напружень у дво- і тривимірних тілах із тріщинами. Запропоновано новий точний метод теорії пружності для розрахунку еліптичної тріщини в нескінченному тілі, що знаходиться в поліноміальному полі напружень. Побудовано ряд моделей граничного пластичного стану трубопроводів з осьовими дефектами: поверхневими різної форми і місцезнаходження та скрізними тріщинами в прямій трубі, поверхневою тріщиною в патрубку, тримірними дефектами; проаналізовано взаємодію множинних дефектів. Проведено пружний аналіз згину труби за методом Сен-Венана. Отримано формули для розрахунку просторової трубопровідної системи методом початкових параметрів і наведено приклади розрахунку реальної системи з тріщинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж4-028.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лохман І. В. 
Визначення можливості й умов пропускання діагностичних поршнів на ділянці вантового переходу / І. В. Лохман, І. В. Ориняк, Ю. В. Банахевич, С. В. Романов, С. А. Радченко, А. В. Богдан // Пробл. прочности. - 2009. - № 6. - С. 125-139. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Виконано розрахунок напружено-деформованого стану вантового переходу за існуючого його положення та додаткового впливу від діагностичного поршня. Для визначення зусиль у трубі та вантах окрім програмного комплексу "3D PipeMaster" використовуються аналітичні розв'язки. Такий комплексний аналіз дозволяє не тільки оцінити напруження у відповідальних елементах переходу, але й розробити рекомендації щодо зміцнення конструкції повітряного переходу перед проведенням внутрішньотрубної діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ориняк І. В. 
Некруглість труб. Розрахунок додаткових напружень від внутрішнього тиску / І. В. Ориняк, І. В. Лохман, В. В. Стипура, А. В. Богдан, С. О. Охрімчук // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2012. - № 2. - С. 175-184. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обговорено недоліки існуючих в стандартах процедур визначення некруглості форми поперечного перерізу труб. Запропоновано ефективні методи первинної обробки даних, які зокрема враховують наявність всіх трьох видів відхилення форми від ідеальної. Надано практичні формули для визначення додаткових згинальних напружень від дефектів форми в результаті дії внутрішнього тиску.


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ясковець З. С. 
Застосування методу стрільби для швидкого визначення напруженого стану підземних ділянок трубопроводів у зоні шахтних виробіток / З. С. Ясковець, І. В. Ориняк // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2018. - 54, № 6. - С. 121-129. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Стан трубопроводу, що знаходиться в зоні зсувів земної поверхні, спричинених шахтними виробітками, визначено за допомогою методу стрільби (МС). Трубопровід було розбито на елементарні ділянки, для яких на основі розв'язку диференційних рівнянь виведено аналітичні рівняння зв'язку між деформаціями і напруженнями на початку і в кінці ділянки. За допомогою яких за значеннями переміщень і сил у першій точці можливо знайти такі ж значення в кожній іншій. При цьому використовується аналітична умова зв'язку між ними в першій точці. Ітераційно уточнено початкові значення переміщення, допоки не задовольняться граничні умови на кінці трубопроводу. Алгоритм уточнення побудовано на методі ділення відрізка на два і виборі наступного відрізка залежно від знака функції на протилежному кінці. За декількома типовими переміщеннями землі (малі - пружна взаємодія грунту і труби, середні - змішана пружна і пластична взаємодія та великі - пластична взаємодія) оцінено швидкість і точність МС у порівнянні з іншими численними процедурами і комерційними програмами. Виявлено його ефективність для пружних задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ориняк І. В. 
Дослідження напруженого стану підземних газопроводів у зонах шахтних виробок із використанням методу функції внутрішнього відклику / І. В. Ориняк, З. С. Ясковець // Проблеми міцності. - 2019. - № 2. - С. 97-108. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розраховано напружений стан трубопроводів у зонах шахтних виробок, де основним фактором навантаження є поздовжнє переміщення грунту, зумовлене поступовим заповненням шахтних пустот. Сформульовано диференційні рівняння деформації труби, розв'язувані за методом функції внутрішнього відклику, що враховує взаємне переміщення (пошукове) труби і (задане) грунту на кожній ітерації з використанням класичної триділянкової нелінійної моделі взаємодії труби з грунтом. Тип взаємодії визначається на основі поняття базового переміщення труби, яке уточнюється за переміщенням, розрахованим на попередній ітерації. Процедура уточнення базового розв'язку є важливою складовою методу, де базовий розв'язок на наступній ітерації знаходиться як сума попереднього та різниця між розрахунковим і попереднім, помножена на коефіцієнт управління збігом ітераційної процедури. Для перевірки точності і швидкості збігу запропонованої ітераційної процедури виконано порівняльний аналіз з іншими існуючими процедурами та результатами, одержаними за допомогою комерційних програм методу скінченних елементів. Для діагностування напруженого стану трубопроводів під час виробки шахтових лав створено систему їх неперервного моніторингу. Коректність результатів проведеного числового моделювання напруженого стану газопроводу й ефективність заходів, які розробляються для зниження високого рівня напружень в окремих його зонах, підтверджено відповідними даними моніторингу, важливими як для уточнення фізичних характеристик взаємодії труби з грунтом, так і для врахування релаксації в часі цих залежностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.05 + И14-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дубик Я. Р. 
Використання понять короткого і довгого розв'язків для розрахунку власних частот коливань циліндричних оболонок / Я. Р. Дубик, І. П. Селіверстова, І. В. Ориняк // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2018. - 61, № 4. - С. 144-155. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На основі напівбезмоментної теорії В. З. Власова апроксимації власних частот коливань циліндричної оболонки подано в явному вигляді з урахуванням деформаційної складової. Показано, що вплив цієї складової є незначним. Визначено межі застосовності формул апроксимацій та здійснено їх порівняння з літературними даними. Виявлено, що одержані залежності добре описують експериментальні результати. Показано, що в межах коректності застосування одержані формули краще описують нижні частоти спектра коливань циліндричних оболонок. Наведено рівняння частот і форм коливань для можливих умов опирання оболонки, а також запропоновано прості інженерні формули для аналізу спектра частот коливань.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки : зб. наук. пр. за матеріалами X Міжнар. наук.-практ. конф., 6 - 8 груд. 2017 р., [Полтава] / ред.: В. О. Онищенко, А. Г. Наумовець, С. О. Довгий, В. С. Стогній, В. Т. Грінченко, С. П. Сівіцька, Г. Є. Аляєв, О. І. Власенко, Ю. С. Голік, В. В. Гришко, Г. В. Жук, М. Л. Зоценко, В. П. Коболєв, Г. В. Козаченко, Н. К. Кочерга, А. Т. Лобурець, О. Л. Ляхов, В. В. Муравльов, М. П. Нестеренко, В. Г. Новохатній, А. О. Омельчук, І. В. Ориняк, А. М. Павліков, Я. Першко, С. Ф. Пічугін, О. М. Пошивайло, О. В. Семко, В. В. Соловйов, С. М. Срібнюк, Л. І. Стороженко, Г. І. Шарий, О. В. Шульга; НАН України, Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава, 2017. - 372 c. - укp. - англ. - рус.

Обговорено питання формування конкурентоспроможної національної економіки в умовах світових глобалізаційних процесів, проблеми та перспективи архітектурно-художньої освіти у світовому та українському контексті. Висвітлено фізико-хімічні властивості складних систем, питання моделювання фізико-хімічних властивостей конденсованого середовища та наносистем. Викладено проблеми прикладної екології, енергозбереження під час експлуатації механотронних систем, нафтогазової інженерії та технології. Охарактеризовано міцність, стійкість, надійність будівельних конструкцій та інженерних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки = Problems and prospects of development of academic and university science : зб. наук. пр. за матеріалами IX Міжнар. наук.-практ. конф., 7 - 9 груд. 2016 р. / ред.: В. О. Онищенко, А. Г. Наумовець, С. О. Довгий, В. С. Стогній, В. Т. Грінченко, О. П. Воскобійник, В. С. Білецький, О. І. Власенко, Ю. С. Голік, В. В. Гришко, В. П. Дубіщев, Г. В. Жук, М. Л. Зоценко, В. П. Коболєв, О. Л. Ляхов, М. П. Нестеренко, В. Г. Новохатній, А. О. Омельчук, І. В. Ориняк, А. М. Павліков, С. Ф. Пічугін, Л. О. Птащенко, Д. Т. Таращенко, О. В. Семко, В. В. Соловйов, Л. І. Стороженко, О. В. Шульга; НАН України, Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава : ПолтНТУ, 2016. - 330 c. - укp. - англ.

Наведено результати досліджень з актуальних проблем фізики, хімії, екології, геотехніки, гідродинаміки, міцності й надійності конструкцій, інформатики, автоматизації виробничих процесів, економіки та менеджменту, організації наукових досліджень, навчального процесу та підготовки наукових кадрів. Вивчено природу та характер сучасних трансформаційних змін у соціально-демографічній основі розвитку сільських поселенських структур в Україні в умовах суспільно-економічної нестабільності й ускладнення умов, необхідних для неконфліктного протікання соціальних процесів. Розроблено рецептури та відпрацьовано методики виготовлення лужного та кислотного розчинів, які забезпечують миття та дезінфекцію доїльних апаратів в автоматичному режимі. На основі тривалих геодезичних спостережень на геодинамічному полігоні у Полтаві встановлено періоди року з мінімальним впливом гідротермічних чинників на вертикальну складову динаміки земної поверхні, визначено середньодобові швидкості гідротермічних вертикальних рухів на різних глибинах. Розглянуто вплив різних факторів на утворення та розповсюдження тріщин під час проведення гідророзриву пласта, а саме вплив кольматації привибійної зони свердловин на довжину тріщини та тиск поширення тріщини й утримання її в розкритому стані, що забезпечує закачування пропанту. Висвітлено питання застосування штучних нейронних мереж для алгоритмізації процесів управління складними технічними об'єктами. Вивчено проблему неоднорідності випромінювання світлодіодних RGB-екранів при низьких, мінімальних градаціях яскравості через неоднакове свічення світлодіодів синього випромінювання. Проаналізовано методики розрахунку несучої здатності залізобетонних колон, що працюють на центральний і позацентровий стиск, на основі методик (деформаційних моделей) Eurocode 2, ДБН В.2.6-98: 2009 та деформаційної моделі на основі екстремального критерію міцності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО34913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки = Problems and prospects of development of academic and university science : зб. наук. пр. за матеріалами IX Міжнар. наук.-практ. конф., 7 - 9 груд. 2016 р. / ред.: В. О. Онищенко, А. Г. Наумовець, С. О. Довгий, В. С. Стогній, В. Т. Грінченко, О. П. Воскобійник, В. С. Білецький, О. І. Власенко, Ю. С. Голік, В. В. Гришко, В. П. Дубіщев, Г. В. Жук, М. Л. Зоценко, В. П. Коболєв, О. Л. Ляхов, М. П. Нестеренко, В. Г. Новохатній, А. О. Омельчук, І. В. Ориняк, А. М. Павліков, С. Ф. Пічугін, Л. О. Птащенко, Д. Т. Таращенко, О. В. Семко, В. В. Соловйов, Л. І. Стороженко, О. В. Шульга; НАН України, Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава : ПолтНТУ, 2016. - 330 c. - укp. - англ.

Наведено результати досліджень з актуальних проблем фізики, хімії, екології, геотехніки, гідродинаміки, міцності й надійності конструкцій, інформатики, автоматизації виробничих процесів, економіки та менеджменту, організації наукових досліджень, навчального процесу та підготовки наукових кадрів. Вивчено природу та характер сучасних трансформаційних змін у соціально-демографічній основі розвитку сільських поселенських структур в Україні в умовах суспільно-економічної нестабільності й ускладнення умов, необхідних для неконфліктного протікання соціальних процесів. Розроблено рецептури та відпрацьовано методики виготовлення лужного та кислотного розчинів, які забезпечують миття та дезінфекцію доїльних апаратів в автоматичному режимі. На основі тривалих геодезичних спостережень на геодинамічному полігоні у Полтаві встановлено періоди року з мінімальним впливом гідротермічних чинників на вертикальну складову динаміки земної поверхні, визначено середньодобові швидкості гідротермічних вертикальних рухів на різних глибинах. Розглянуто вплив різних факторів на утворення та розповсюдження тріщин під час проведення гідророзриву пласта, а саме вплив кольматації привибійної зони свердловин на довжину тріщини та тиск поширення тріщини й утримання її в розкритому стані, що забезпечує закачування пропанту. Висвітлено питання застосування штучних нейронних мереж для алгоритмізації процесів управління складними технічними об'єктами. Вивчено проблему неоднорідності випромінювання світлодіодних RGB-екранів при низьких, мінімальних градаціях яскравості через неоднакове свічення світлодіодів синього випромінювання. Проаналізовано методики розрахунку несучої здатності залізобетонних колон, що працюють на центральний і позацентровий стиск, на основі методик (деформаційних моделей) Eurocode 2, ДБН В.2.6-98: 2009 та деформаційної моделі на основі екстремального критерію міцності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО34913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Проблеми й перспективи розвитку академічної та університетської науки : зб. наук. пр. за матеріалами ХI Міжнар. наук.-практ. конф., 20-21 груд. 2018 р. / ред.: В. О. Онищенко, А. Г. Наумовець, С. О. Довгий, В. С. Стогній, В. Т. Грінченко, С. П. Сівіцька, Г. Є. Аляєв, І. Г. Зезекало, О. І. Власенко, Ю. Л. Винников, Ю. С. Голік, В. В. Гришко, В. П. Дубіщев, М. Л. Зоценко, В. П. Коболєв, Г. В. Козаченко, А. Т. Лобурець, О. Л. Ляхов, М. П. Нестеренко, В. Г. Новохатній, А. О. Омельчук, І. В. Ориняк, А. М. Павліков, С. Ф. Пічугін, Л. О. Птащенко, О. В. Семко, В. В. Соловйов, С. М. Срібнюк, Л. І. Стороженко, О. В. Шефер; Національна академія наук України, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка. - Полтава : ПолтНТУ, 2018. - 249 c. - укp. - англ. - рус.

Вміщено матеріали доповідей, зроблених науковцями НАН України та ПолтНТУ на пленарному засіданні й на засіданнях секцій конференції. Представлені матеріали відображають результати спільних та скоординованих досліджень вчених НАН України та ПолтНТУ з актуальних проблем фізики, хімії, екології, геотехніки, гідродинаміки, міцності й надійності конструкцій, інформатики, автоматизації виробничих процесів, економіки та менеджменту, організації наукових досліджень, навчального процесу та підготовки наукових кадрів. Розкрито сутність нового типу економіки - економіки знань як детермінанти конкурентоспроможності національної економіки. Визначено, що саме в економіці, яка базується на основі продуктивного використання нових знань - шанс, ресурс і перспектива прискорення інноваційної динаміки України та підвищення конкурентоспроможності економіки. Розкрито особливості та проблеми процесу формування економіки знань в Україні. Визначено основні шляхи подальшого розвитку економіки знань в Україні. Охарактеризовано перспективи архітектурно-художньої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37897 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського