Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Осипова М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Козлов А. П. 
Измеритель начальной скорости подвижного объекта / А. П. Козлов, М. В. Осипова // Електроніка та системи упр. - 2010. - № 2. - С. 12-17. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Показана необходимость измерения скорости подвижного объекта. Приведен краткий обзор и анализ существующих технических средств, пригодных для решения проблемы. Рассмотрены технические решения конструкций элементов измерителя начальной скорости подвижного объекта, структурная схема устройства измерения начальной скорости подвижного объекта. Результаты проделанной работы могут быть использованы для проектирования рассматриваемого устройства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Осипова М. Л. 
Формирование дендритного медного осадка в условиях промышленного электролиза / М. Л. Осипова, И. Б. Мурашова, А. М. Савельев // Порошковая металлургия. - 2010. - № 5/6. - С. 3-11. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Исследовано изменение струкурных характеристик медного осадка в процессе электролиза. Установлено, что характеристики готовых изделий из электролитических металлических порошков, несмотря на большой объем послеэлектролизной обработки, во многом определяются структурой частиц, сформированных на стадии электролиза. Изложен метод мониторинга электрокристаллизации дендритного медного осадка в процессе его развития в промышленном электролизе. В основное уравнение введен параметр среднего выхода по току медного осадка, равный 95 %, что позволило применить модель роста дендритов на цилиндрическом электроде к описанию кристаллизации рыхлой меди. Описанная методика предполагает сочетание видеозаписи процесса роста дендритного осадка с записью изменения катодного перенапряжения во времени. Обработка данных наблюдения позволяет составить представление о динамике изменения структурного параметра дендритного осадка и надежно определить продолжительность периода между стряхиваниями порошка с катода, что снижает выход катодного скрапа и повышает однородность порошка.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.134

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Русєвіч А. 
Роль малого бізнесу в економіці країни / А. Русєвіч, М. Осипова // Наук. вісн.. - 2014. - № 12. - С. 120-136. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто питання ролі малого бізнесу на сучасному етапі розвитку України та ролі держави у його становленні. Відзначено, що на сьогодні малий бізнес є одним із основних рушійних сил розвитку економіки України. Він також забезпечує підвищення конкурентоспроможності й показників рівня життя та зайнятості населення, надає можливості для самореалізації та є важливим джерелом поповнення бюджету країни. Акцентовано на необхідності створення сприятливих умов розвитку малого бізнесу з метою збільшення вкладу малого бізнесу у ВВП держави та рівня зайнятості населення. Проведено аналіз показників розвитку малого бізнесу в Україні у порівнянні з розвиненими державами Європи та зроблено висновок про недосконалий його розвиток в Україні. Проаналізовано фактори, які впливають негативно на розвиток підприємництва та надано пропозиції щодо зменшення їх негативного впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Осипова М. Л. 
Зависимость напряжения на ванне электролиза от структуры кристаллизирующихся на катодах осадков порошков ПМС11 И ПМЛ0 / М. Л. Осипова, А. М. Савельев, Д. Л. Осипов // Порошковая металлургия. - 2013. - № 3/4. - С. 3-11. - рус.

Структура медного электролитического осадка меняется в процессе электролиза: со временем рост дендритов замедляется и на вершинах формируются большие по размеру сферолиты. Для предотвращения образования на стадии электролиза сферолитов важно определить продолжительность наращивания осадка, исключающую переход к этой стадии кристаллизации. Длительность этого периода может быть установлена анализом динамики развития осадка и изменения катодного перенапряжения, которое является одним из основных составляющих падения напряжения на электролизере. Измерение напряжения на ванне опробовано в качестве средства мониторинга состояния структуры катодного осадка. Предложен расчет изменения напряжения на промышленном электролизере получения порошков ПМС11 и ПМЛ0, оценено изменение структуры осадка по радиусам вершин. По результатам расчетов установлен период наращивания однородного осадка для исследуемых марок порошка.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.134-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Скляр Д. 
Особливості імплементації європейської стандартизації в сільському господарстві та харчовій промисловості України / Д. Скляр, М. Осипова // Наук. вісн.. - 2016. - № 1. - С. 134-147. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто основи функціонування європейської системи стандартизації та сертифікації, проаналізовано шляхи інтеграції стандартів сільського господарства та харчової промисловості ЄС у національне законодавство відповідно до вимог Угоди про асоціацію з ЄС. Проаналізовано динаміку та обсяги реалізації на експорт сільськогосподарської та харчової продукції, акцентовано на можливості підвищення експортних можливостей цих галузей за рахунок наближення законодавства України до законодавства ЄС, насамперед в області вимог стандартизації та сертифікації. Проаналізовано стан гармонізації діючих стандартів в Україні до європейських. Визначено основні напрямки гармонізації нормативно-правових актів. На прикладі молочної галузі та кондитерської промисловості досліджено необхідність проведення низки етапів для впровадження європейських стандартів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-44 + У9(4УКР)306.7-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Осипова М. 
Фермерські господарства України: особливості, проблеми, перспективи розвитку / М. Осипова, Н. Доброва // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 10. - С. 98-121. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто місце та роль сільського господарства на сучасному етапі розвитку економіки України та досліджено особливості діяльності фермерських господарств. Виявлено основні організаційно-економічні проблеми розвитку фермерського господарства в Україні, які пов'язані з відсутністю власного капіталу, умов вільного доступу до кредитів, а також з неадекватним співвідношенням між цінами на технічні засоби та сільськогосподарську продукцію. Проаналізовано масштаби та тенденції розвитку фермерських господарств в Україні, місце їх серед інших сільськогосподарських виробників, в тому числі в розрізі областей України. Акцентовано на необхідності посилення ролі державної політики щодо підтримки фермерських господарств, які можуть стати провідними в сільськогосподарському виробництві, втягувати в цей рух особисті селянські господарства населення. Проаналізовано вплив змін від 31.03.2016 р. до Закону України "Про фермерське господарство" на подальший розвиток фермерського руху в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)324.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коцюбенко В. 
Методи оцінки та мінімізації кредитного ризику ПАТ КБ "ПриватБанку" / В. Коцюбенко, М. Осипова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2018. - № 2. - С. 107-124. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Охарактеризовано кредитні ризики у банківській діяльності, а також пошук ефективних шляхів їх зниження. Визначено найефективніші та найбільш поширені способи аналізу кредитних ризиків та вибору потрібних методів їх вимірювання. Окреслено внутрішні і зовнішні напрямки мінімізації банківських ризиків, способи зменшення негативних впливів кредитних ризиків на банківську діяльність у цілому. Особливу увагу приділено організації управління ризиком комерційного банку. Приведення в систему всіх видів ризиків і групування методів управління ними дозволяє краще вибудувати роботу банку з мінімізації ризику. Проведено аналіз обсягів виданих кредитів за 2015 - 2016 рр. ПАТ КБ "ПриватБанк" та показників кредитного портфелю за кредитною якістю. Аналіз проведено у розрізі різних видів клієнтів та з урахуванням прострочених та знецінених кредитів. З метою зниження кредитних ризиків банку охарактеризовано різноманітні прийоми та заходи захисту від кредитного ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Осипова М. 
Кон'юнктурні дослідження світового ринку фруктів / М. Осипова, І. Козлова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2018. - № 6/7. - С. 142-159. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено національний та світовий ринок фруктів, визначено можливості та розроблено подальші рекомендації для перспективного розвитку даної галузі в Україні. Незважаючи на велику кількість наукових робіт, присвячених дослідженню особливостей функціонування ринку сільськогосподарської продукції, ринок фруктів, властиві йому умови та тенденції потребують окремого детального аналізу. Окреслено важливу роль дослідження кон'юнктури, що дозволяє ефективно прогнозувати розвиток на різних рівнях. Надано загальне визначення кон'юнктури ринку, вказана класифікація факторів, що мають на неї вагомий вплив. Узагальнено теоретичні основи та завдання кон'юнктурних досліджень. Значну увагу приділено особливостям функціонування світового та вітчизняного ринку сільськогосподарської продукції на основі ринку фруктів за допомогою аналізу основних економічних показників: виробництво, споживання, експорт, імпорт та рівень цін. Представлено основних світових учасників на ринку, охарактеризовано структуру їх експорту та імпорту. Сформульовано основні тенденції, які властиві світовому аграрному ринку. Виявлено фактори, що впливають на стан сучасної кон'юнктури ринку сільськогосподарської продукції в Україні. Відмічено потенціал зростання обсягів виробництва фруктів для постачання на внутрішній ринок. Визначено проблеми, що стримують вихід України на світовий ринок, та вказані можливості їх вирішення за допомогою впровадження якісних змін у виробництві, доробці продукції та покращення логістики у галузі. У процесі дослідження виявлена недостатня державна підтримка ринку фруктів, яка повинна носити більш ефективний характер шляхом створення програм для просування на іноземні ринки, адаптування стандартів якості до вимог ЄС, кооперації дрібних виробників, розвитку нових сегментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154 + У532.515.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сментина Н. В. 
Економіка та організація підприємницької діяльності : навч. посіб. / Н. В. Сментина, М. Д. Балджи, Н. В. Доброва, Н. А. Клєвцєвич, О. С. Маркітан, М. М. Осипова, В. О. Однолько, А. А. Фіалковська; ред.: Н. В. Сментина; Одес. нац. екон. ун-т. - Київ : Гуляєва В.М., 2019. - 320 c. - укp.

Наведено теоретичні матеріали з основ підприємницької діяльності. Розглянуто поняття підприємницької діяльності, нормативно-правову регламентацію вимог відносно її організації, особливості формування стартового капіталу для бізнесу. Висвітлено питання управління фінансами підприємства, планування поточних витрат на підприємстві. Охарактеризовано політику ціноутворення, фактори банкрутства підприємства і заходи щодо їх запобігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33 я73 + У9(4УКР)0-131.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Економіко-технологічне забезпечення розвитку плодоовочевої галузі АПК Півдня України : матеріали Другої студент. наук.-практ. конф., 19 черв. 2019 р., м. Одеса / ред.: І. О. Іщенко, Е. І. Хреновська, Є. О. Юркевич, Б. Н. Мілкус, Г. М. Запша, С. О. Петренко, Ю. О. Савчук, В. О. Терновський, М. М. Осипова; Одеський державний аграрний університет, Студентська науково-практична конфренція "Економіко-технологічне забезпечення розвитку плодоовочевої галузі АПК Півдня України". - Одеса : Астропринт, 2019. - 171 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Наведено результати досліджень молодих вчених. У наукових матеріалах висвітлено економічно-технологічні питання, що стосуються акгуальних проблем та основних напрямів сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, бджільництва. Основну увагу приділено сучасним технологіям у плодоовочівництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.153 я431 + У9(4УКР)325.154 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сучасні проблеми геодезії, землеустрою, кадастру та управління земельними ресурсами : матеріали студент. наук.-практ. конф., 28 берез. 2019 р., м. Одеса / ред.: Л. Ф. Вікуліна, В. І. Михайлюк, І. Р. Александровський, О. Ю. Власова, О. С. Малащук, Т. В. Мовчан, Д. В. Булишева, В. О. Артемов, В. О. Терновський, М. М. Осипова; Одеський державний аграрний університет. - Одеса : Астропринт, 2019. - 91 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено питання, що стосуються актуальних проблем геодезії, землеустрою, кадастру та управління земельними ресурсами і основних напрямів їх вирішення і вдосконалення. Увагу приділено сучасному стану використання й охорони земельних ресурсів, особливостям створення цифрових карт, ГІС-технологіям в картографи, землеустрої та кадастрі, а також сучасним підходам в організації та проектуванні багаторічних насаджень. Розглянуто проблеми державного земельного кадастру України. Проаналізовано процес управління земельними ресурсами з використанням ГІС-технологій. Висвітлено проблеми забезпечення сталого розвитку міст. Охарактеризовано застосування європейського досвіду моніторингу земель в Україні. Увагу приділено захисним насадженням як елементам землеустрою. Досліджено стан та перспективи розвитку виноградарства України. Висвітлено еколого-економічні аспекти землекористування. Розглянуто сучасні можливості ГІС у сфері землевпорядкування. Увагу приділено нормативно-правовому забезпеченню щодо відведення земельних ділянок під об’єкти альтернативного електропостачання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-21 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського