Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Остапів Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Боднар Ю. В. 
Особливості окисних процесів у клітинах гранульози при культивуванні / Ю. В. Боднар, Д. Д. Остапів, Р. Г. Сачко, О. С. Грабовська, Р. Д. Остапів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 1. - С. 18-24. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Вивчено особливості окисних процесів клітин гранульози фолікулів яєчників корів у зв'язку з тривалістю культивування. Встановлено, що інтенсивність споживання оксигену та відновна здатність клітин гранульози зростають через 48 год інкубування. У цьому разі підвищується активність аеробного гліколізу та інтенсивність немітохондрійних окисних процесів зі зниженням частки оксигену, яка використовується у вільнорадикальному окисненні ненасичених жирних кислот. Позаклітинний акцептор електронів нормалізує інтенсивність окисних процесів клітин у процесі культивування. Активність НАД-залежної ділянки ланцюга дихання клітин гранульози проявляється через 96 год культивування, а цитохромоксидази - інгібується.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Музика В. П. 
До оцінювання цитотоксичної дії полімерних виробів з використанням тест-об'єкту - сперміїв бугаїв / В. П. Музика, І. С. Атаманюк, О. І. Чайковська, О. П. Панич, О. І. Сергієнко, Д. Д. Остапів, І. М. Яремчук, Н. В. Кузьміна, Р. Д. Остапів // Біологія тварин. - 2011. - 13, № 1/2. - С. 279-285. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вивчено можливість оцінювання цитотоксичної дії полімерних виробів із використанням сперміїв бугаїв. Виявлено, що цитотоксична дія полімерів, які використовуються у практиці штучного осіменіння тварин, за їх прямого контакту зі статевими клітинами впродовж 24 год характеризується порушенням окисних процесів у спермі та проявляється зменшеним споживання кисню, дисбалансом у ланках ланцюга мітохондрій, розчепленням білків, зниженням активності супероксиддисмутази та виживання сперміїв. Для прискореного оцінювання цитотоксичності та встановлення доцільності застосування новостворених матеріалів полімерної природи у практиці ветеринарної медицини необхідно проводити комплексне вивчення їх біологічної дії з використанням сперміїв бугаїв і показників окисних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Остапів Р. Д. 
Інтенсивність дихання сперми та виживання сперміїв за додавання таурину в розріджені еякуляти бугая / Р. Д. Остапів, В. В. Манько, І. М. Яремчук, Д. Д. Остапів // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 110-115. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Остапів Р. 
Вплив тривалого перорального введення таурину на фізіологічні показники щурів / Р. Остапів, О. Кисців, В. Манько // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2015. - Вип. 69. - С. 247-255. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив тривалого перорального введення таурину на показники функціонального стану тварин - поведінкову активність, масу тварин і масу окремих органів, і деякі параметри крові (кількість еритроцитів, вміст гемоглобіну, концентрацію глюкози). Дослідження проведено на самцях щурів лінії Wistar, яких ділили на три групи - контрольну (щоденно протягом 28 діб вводили у стравохід питну воду) та дві дослідні, яким вводили розчин таурину з розрахунку 40 (I дослідна група (ДГ)) та 100 (II ДГ) мг/кг маси тіла відповідно. Встановлено, що пероральне введення таурину на 10-ту добу експерименту призводить до відставання у масі піддослідних тварин щодо контролю. Починаючи з 15-ї доби, маса тварин усіх трьох груп не відрізнялася. Через 28 діб відносна маса головного мозку (ГМ) у тварин I ДГ була більшою, а сім'яників - навпаки, меншою, ніж у контролі. Відносна маса печінки тварин обох ДГ, а також ГМ і сім'яників II ДГ не відрізнялася від показників контрольної групи. Фонова поведінкова активність, яку визначали маса печінки тварин обох ДГ, а також ГМ і сім'яників II ДГ не відрізнялася від показників контрольної групи. Фонова поведінкова активність, яку визначали методом відкритого поля до введення таурину, у тварин I і II ДГ була вищою, ніж у контрольних тварин (КТ). У відповідь на введення таурину у тварин обох ДГ зареєстровано швидку зміну поведінкової активності. При цьому найвищу фонову поведінкову активність і найвираженішу швидку відповідь на введення таурину виявлено у тварин I ДГ. Активність цитоплазматичної аспартатамінотрансферази ГМ тварин I ДГ є статистично достовірно вищою, ніж у КТ. В інших тканинах тварин обох ДГ активність цитоплазматичної аспартатамінотрансферази за тривалого введення таурину не змінилася. У тварин I ДГ зареєстровано тенденцію до зменшення концентрації глюкози у крові, збільшення кількості еритроцитів і зниження вмісту гемоглобіну в одному еритроциті. Показники крові тварин II ДГ не відрізнялися від контролю. Обговорюється роль аспартатамінотрансферази ГМ тварин за тривалого введення таурину у підвищенні фонової поведінкової активності, збільшенні відносної маси мозку та розвитку гіпоксії, а відтак і адаптаційних реакцій, спрямованих на компенсацію гіпоксичного стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Остапів Р. Д. 
Дихання та окисне фосфорилювання мітохондрій тканин щурів за перорального введення таурину / Р. Д. Остапів, В. В. Манько // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 6. - С. 104-113. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Е60*551.322.6*723-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Остапів Р. Д. 
Вплив таурину на енергетичні процеси у клітинах тварин : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Р. Д. Остапів; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2016. - 20 c. - укp.

Вперше встановлено, що у разі перорального введення таурину знижується кількість гемоглобіну у еритроцитах, що компенсується зростанням кількості червоних кров'яних тілець. Вперше описано й одержано дані щодо механізму зростання поведінкової активності щурів за тривалого перорального введення таурину - підвищується активність цитоплазматичної аспартатамінотрансферази. Вперше встановлено, що внаслідок тривалого перорального введення таурину зростає активність лактатдегідрогенази та відбувається перерозподіл її ізозимів у різних тканинах щурів. Досліджено, що інтенсивність дихання мітохондрій різних тканин щурів залежить від дози таурину та інтенсивності окисного метаболізму. Пероральне введення таурину спричиняє зростання процесів пероксидного окиснення ліпідів та ензиматичної ланки антиоксидантного захисту. За таких умов, залежно від тканини, змінюється розрахована активність різних ізозимів супероксиддисмутази та каталази. Виявлено, що тривале пероральне введення таурину спричиняє підвищення енергетичних процесів у головному мозку, печінці, сім'яниках і м'язах стегна внаслідок інтенсифікації мітохондріального дихання, зростання активності лактатдегідрогенази та глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*550*723 + Е0*723*711.2-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Остапів Р. 
Вплив тривалого перорального введення таурину на показники крові щурів / Р. Остапів, Х. Скиба, В. Манько // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2017. - Вип. 75. - С. 146-150. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено вплив тривалого перорального введення таурину на фізіолого-біохімічні показники крові щурів як маркери функціонального стану організму тварин. Дослідження проведено на самцях щурів лінії Wistar (n = 16) віком 4 міс і масою 140 - 160 г. Тварин розподіляли на 4 групи (по n = 4) і контрольну, щурам якої протягом 28 діб щоденно вводили у стравохід питну воду (контроль), і 3 дослідні, яким вводили 5 (I дослідна група), 10 (II дослідна група) та 20 (III дослідна група) мг таурину/кг маси тіла. Встановлено, що у тварин II дослідної групи зростає вміст гемоглобіну як у цільній крові, так і в одному еритроциті. У щурів II та III дослідних груп швидкість оксигенації гемоглобіну зростає щодо контролю у 1,5 та 2,5 разу відповідно, а концентрація глюкози у плазмі крові знижується на 36,7 та 18,4 %. Вміст холестерину у плазмі крові щурів усіх дослідних груп залишається на рівні контролю, а активність лактатдегідрогенази у цільній крові зростає. У плазмі крові тварин III дослідної групи знижується активність лужної фосфатази й аланінамінотрансферази. Активність аспартатамінотрансферази у плазмі крові тварин усіх дослідних груп не відрізняється від значень контролю. За таких умов коефіцієнт де Рітіса зростає у щурів I та III дослідних груп. Обговорено роль таурину як активатора метаболізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Остапів Р. 
Вплив низьких доз таурину на антиоксидантний захист і ліпопротеїновий склад крові щурів / Р. Остапів, Х. Скиба, В. Манько // Біологія тварин. - 2017. - 19, № 2. - С. 94-100. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Яремчук І. М. 
Фізіолого-біохімічна характеристика якості сперміїв бугаїв, за додавання різних форм енрофлоксацину в розріджені еякуляти / І. М. Яремчук, Н. В. Кузьміна, Д. Д. Остапів, І. Є. Атаманюк, Т. І. Стецько, О. П. Панич, Р. Д. Остапів, І. А. Дронь, В. В. Олекса, В. Я. Самарик, С. І. Виницька // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 261-267. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Остапів Р. Д. 
Оптимізація умов рідинно-хроматографічного розділення амінокислот із дериватизацією перед колонкою 1-флуор-2,4-динітробензеном / Р. Д. Остапів, В. І. Ткаченко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 298-304. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Описано етапи оптимізації параметрів рідинно-хроматографічного розділення дванадцяти амінокислот (аргініну, глутаміну, серину, аспарагіну, треоніну, гліцину, аланіну, проліну, метіоніну, триптофану, орнітину, лізину) із дериватизацією перед колонкою 1-флуор-2,4-динітробензеном. Досліджено ізократичні та градієнтні схеми елюювання. Зазначено зміни у кількісних параметрах хроматографічних піків за різних умов розділення дериватизованих амінокислот. Наведено деякі валідаційні характеристики, такі як повторюваність (RSD, %), діапазон лінійності та межа кількісного визначення. Параметри піків та досліджені валідаційні характеристики не виходять за межі, рекомендовані у Державній фармакопеї України (ДФУ), що надасть змогу у подальшому здійснити більш повну валідацію методики для кількісного визначення амінокислот у різноманітних матрицях: ін'єкційних і пероральних розчинах, кормах та преміксах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г471.8-95 + Г297.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Остапів Р. Д. 
Оптимізація умов рідинно-хроматографічного розділення водорозчинних вітамінів / Р. Д. Остапів, В. І. Ткаченко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 1. - С. 141-146. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.51 + П541.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Остапів Р. Д. 
Вплив одноразового перорального введення щурам асоціату таурин-декстрин на концентрацію амінокислот у плазмі крові / Р. Д. Остапів, О. І. Лукащук, В. Я. Самарик, М. І. Нагорняк, С. М. Варваренко // Біологія тварин. - 2020. - 22, № 2. - С. 15-19. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити здатність декстринових частинок різних розмірів, модифікованих N-стеориїлглутаміновою кислотою, підвищувати транспорт таурину в плазму крові щурів. Для досягнення мети щурів лінії Wistar масою 240 - 260 г розділили на контрольну (КГ) і 4 дослідні групи (ДГ). Щурам КГ одноразово перорально вводили воду, щурам першої (I) ДГ - водний розчин таурину дозою 100 мг/кг, другої (II) та третьої (III) - розчин асоціату таурин-декстрин з розмірами часточок 60 - 90 і 500 - 800 нм відповідно, в яких доза таурину була 100 мг/кг; четвертої (IV) - тільки декстрин. Через 30 хв. після введення діючих речовин щурів декапітували та брали кров. Осаджували форменні елементи крові та протеїни і проводили дериватизацію 1-флуоро-2,4-динітробензеном. Вільні амінокислоти плазми крові розділяли на рідинному хроматографі Dionex Ultimate 3000, оснащеному спектрофотометричним детектором, хроматографічною колоною Luna C18 (2) 250 x 4,6 мм за градієнтного типу елюювання. Встановлено, що у плазмі крові щурів I та III ДГ вміст таурину на 33,8 % є вищим, ніж у контролі. Пероральне введення асоціату таурин-декстрин з часточками 60 - 90 нм збільшує вміст таурину на 62,6 % у порівнянні з КГ і на 21,6 % у порівнянні з I і III ДГ, що вказує на ефективний транспорт таурину декстрину лише з часточками 60 - 90 нм. Зареєстровано, що введення як таурину, так і асоціату таурин-декстрин знижувало концентрацію глутаміну, метіоніну, лізину, аланіну, фенілаланіну та гістидину. Причиною зменшення вмісту останніх двох амінокислот був не тільки таурин, але й сам транспортер. За введення тільки транспортеру знижується концентрація аспарагіну, а вміст аргініну, навпаки, зростає. У I ДГ знижується концентрація аспарагінової кислоти та серину, а в II - валіну, лейцину та триптофану, у III - глутамінова кислота. Вміст гліцину зростає у II ДГ, а концентрація орнітину у всіх групах, крім III, у порівнянні з КГ. Отже, модифікований декстрин із розміром частинок 60 - 90 нм підвищує транспорт таурину в кров.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111 + Е60*801.1-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Боднар Ю. В. 
Активність та вміст ізозимів супероксиддисмутази в клітинах гранульозного шару з фолікулів яєчників корів / Ю. В. Боднар, Н. В. Кузьміна, Д. Д. Остапів, С. Й. Кава, О. І. Чайковська, Р. Д. Остапів // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 33-39. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Кузьміна Н. В. 
Активність ензимів малат-аспартатного шунта репродуктивних органів і епідідімальних сперміїв бугаїв та кнурів / Н. В. Кузьміна, Д. Д. Остапів, О. І. Чайковська, Р. Д. Остапів, О. П. Панич // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 86-89. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П65-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Остапів Р. Д. 
Дослідження впливу pH розчинника на короткотривалу стабільність водорозчинних вітамінів у розчині / Р. Д. Остапів, В. І. Ткаченко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 144-149. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Яремчук І. М. 
Якість деконсервованої сперми бугаїв за додавання у розріджувач мікроелементів у складі N-похідної ПЕГ400 / І. М. Яремчук, М. М. Шаран, Д. Д. Остапів, С. Б. Корнят, А. Р. Корбецький, О. Б. Андрушко, О. І. Чайковська, Р. Д. Остапів, С. М. Варваренко, М. В. Ференс, В. Я. Самарик, Н. Г. Носова, Н. В. Фігурка, І. Дронь // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 230-237. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
17.

Кузьміна Н. В. 
Активність і вміст ізозимів аспартатамінотрансферази у зв'язку з виживанням сперміїв бугаїв / Н. В. Кузьміна, Д. Д. Остапів, О. І. Чайковська, Р. Д. Остапів, О. П. Панич // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 120-125. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
18.

Остапів Р. Д. 
Розробка та валідація методики кількісного визначання дигідрострептоміцину сульфату та прокаїну бензилпеніциліну в ін'єкційних суспензіях / Р. Д. Остапів, В. І. Ткаченко, М. І. Березюк // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 175-183. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.18

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського