Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Осіпова Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Осіпова Т. Ф. 
Параметри вербальної і невербальної комунікації в українських пареміях : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т. Ф. Осіпова; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні засади паремійної парадигми в контексті сучасної лінгвістики. Проаналізовано основні параметри вербальної та невербальної комунікації, які репрезентовані паремійними одиницями у формі комунікативних законів, правил, тенденцій, які детермінують стратегії та тактики комунікативної поведінки з урахуванням принципів і максим спілкування, а також комунікативні стереотипи в аспекті психо-, соціолінгвістики як такі, які формують атрибутивні ознаки українського етносу. Досліджено особливості прагматичної значущості українських паремій, які відображають вербальну та невербальну комунікацію з огляду на своєрідність української ментальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Космеда Т. А. 
Фразеологічні одиниці в тексті щоденника Т. Шевченка (до 155-річчя від часу написання "Журналу") / Т. А. Космеда, Т. Ф. Осіпова // Лінгвістика. - 2012. - № 2. - С. 142-151. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Висвітлено майстерність Т. Шевченка щодо використання фразеологізмів як прецедентних одиниць, що репрезентують письменницьку інтертекстуальність, здатність моделювати мовну гру, трансформувати фразеологічні одиниці. Фразеологізми розглянуто в широкому їх розумінні. Змодельовано класифікацію фразеологізмів, актуалізованих письменником, щодо відображення в них відповідних пізнавальних процесів в аспекті сприйняття довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Космеда Т. А. 
Гендерна лінгвістика в Україні: історія, теоретичні засади, дискурсивна практика : колект. монографія / Т. А. Космеда, Н. А. Карпенко, Т. Ф. Осіпова, Л. М. Саліонович, О. В. Халіман; ред.: Т. А. Космеда; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Харків. - Дрогобич : Коло, 2014. - 470 c. - Бібліогр.: с. 391-434 - укp.

Вперше узагальнено напрацювання, здійснені українськими мовознавцями в області гендерної лінгвістики, починаючи від І. Франка. Охарактеризовано архетипні гендерні стереотипи, норми й ролі, характерні для української національної традиції, ментальності, українського національного характеру й зафіксовані у звичаях, обрядах і фольклорних текстах, насамперед паремійних. Акцентовано увагу на мовній фіксації змін, що репрезентують трансформацію патріархальних гендерних норм, ролей і стереотипів, найпослідовніше представлених у сучасній українській публіцистиці, що виражається насамперед на словотвірному, лексико-семантичному, морфологічному (категорія роду) і синтаксичному рівнях, а також фразеологічному проміжному рівні мовної системи. Досліджено вербалізацію гендеру в різних типах дискурсів І. Франка (науковий і публіцистичний тексти, живе повсякденне мовлення, листування, художні тексти різних жанрів) та П. Загребельного (живе мовлення, інтерв'ю, художні тексти) як елітарних українських мовних особистостей. Охарактеризовано перспективу української лінгвогендерології, вказано на деякі типові помилки гендерних досліджень і їх ключові теоретичні засади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041.14 + Ш100.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Космеда Т. А. 
Степан Руданський: феномен моделювання "живого" мовлення українців : [монографія] / Т. А. Космеда, Т. Ф. Осіпова, Н. В. Піддубна; ред.: Т. А. Космеда; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди, Ун-т ім. Адама Міцкевича в Познані. - Харків : Коло, 2015. - 310, [1] c. - Бібліогр.: с. 277-291 - укp.

Розглянуто роль С. Руданського в розвитку української мови. Розкрито поняття "живе мовлення" в сучасному мовознавстві. Приділено увагу статусу жанру співомовки та їх ігровій природі. Визначено своєрідність функціонування запозичень у поетичному дискурсі С. Руданського. Досліджено відтворення релігійного складника світогляду письменника у його листах. Охарактеризовано мовний образ священнослужителя в поетичному дискурсі С. Руданського. Проаналізовано відтворення комунікативної компетенції письменника та фактів його "мовної біографії" у еготекстах. З'ясовано своєрідність омовлення невербаліки в дискурсі С. Руданського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Руданський С. 457

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА798498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ремез Н. С. 
Моделювання осадки полігону твердих побутових відходів з врахуванням грунтової основи / Н. С. Ремез, Т. А. Осіпова, О. В. Крайчук, С. О. Крайчук // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 3/10. - С. 12-17. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проведено моделювання осадки закритого полігону твердих побутових відходів із застосуванням методу скінченних елементів з метою прогнозування його використання як основи споруд. Характерною його особливістю було врахування геометричних і фізико-механічних параметрів полігону та грунтової основи. Встановлено залежності осадки полігону від властивостей підстилкових грунтів, величини статичного привантаження та від кута нахилу схилу полігону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н931.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Осіпова Т. Ф. 
Невербальна комунікація та своєрідність її омовлення в українському дискурсі: феномен вербалізації невербаліки : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.01 / Т. Ф. Осіпова; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2021. - 40 c. - укp.

Комплексно проаналізовано явища і процес вербалізації невербаліки. Уперше описано історію становлення національної теорії невербальної комунікації (НК). З’ясовано параметри її дослідження, методологійні засади, термінологійне поле. Дискурсивний аналіз усного та писемного мовлення сприяв виокремленню своєрідності вербалізації НК на всіх рівнях мовної системи, що за логікою філософського знання мотивує формування самостійного синкретичного розділу комунікативної лінгвістики – вербалізація невербаліки, або вербалізації НК, який створено на перетині учень про вербальну та невербальну комунікацію. З’ясовано вплив екстралінгвістичних чинників на своєрідність омовлення НК. Продемонстровано особливості омовлення невербаліки в різних типах дискурсів української лінгвокультури (фольклорному, художньому, епістолярному та публіцистичному). Виявлено механізми моделювання орнаменталіки на основі омовлення параметрів НК (орнаментальна невербаліка). Явище вербалізації НК проєктується в площину лінгвоперсонології. Розроблено нові методики дослідження невербальної компетентності лінгвоперсони для її комплексного портретування та визначення психотипу, а також для вивчення української мови в її функційно-комунікативному аспекті, що впроваджено в практику її викладання як рідної та як іноземної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448820 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського