Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ошкадьоров С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Ошкадьоров С. П. 
Вивчення процесів деградації поверхні нікель - хромових сплавів в органічних електролітах / С. П. Ошкадьоров, С. М. Северина, Б. А. Кириєвський, О. О. Міщук // Металознавство та оброб. металів. - 2002. - № 4. - С. 25-30. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

За допомогою методу електронної оже-спектроскопії досліджено вплив електрохімічної корозії на зміну хімічного складу поверхні стоматологічного нікель-хромового (25,3 % am. Cr) сплаву. Встановлено, що зміна хімічного складу металу в поверхневих шарах у процесі корозії призводить до підвищення його корозійної стійкості. Висловлено припущення, що виникнення алергійних реакцій на нікелеві сплави пов'язано з високою концентрацією вуглецю, адсорбованого на поверхні глибиною до трьох міжатомних площин.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.202.6 + К225.026 + К66-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Андрущик Л. О. 
Структура і властивості порошкових залізовуглецевих сплавів, одержаних методом швидкісної електротермічної обробки / Л. О. Андрущик, С. П. Ошкадьоров, В. І. Курпас // Металознавство та оброб. металів. - 2005. - № 2. - С. 40-44. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Сконструйовано дослідну установку та розроблено технологію спікання кільцеподібних зразків порошкових сплавів на основі заліза. Металографічним і рентгенографічним методами досліджено структуру та властивості цих зразків після спікання. Встановлено, що їх структура після електроспікання є феритно-бейнітно-мартенситною з переважанням мартенситної фази. Виявлено велику кількість хаотично розміщених дислокацій, яка на два та більше порядки вища, ніж кількість дислокацій у вигляді стінок, що позитивно впливає на механічні властивості. На підставі зіставлення структури та властивостей електроспечених кільцеподібних зразків з такими ж характеристиками прямокутних зразків цих же матеріалів, спечених також за допомогою електроконтактного нагріву, показано, що ці характеристики для обох форм зразків майже не відрізняються.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.45-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Андрущик Л. О. 
Кристалічна структура і властивості спечених електронагрівом функціональних порошкових сплавів на основі заліза з домішками міді / Л. О. Андрущик, А. П. Шпак, С. П. Ошкадьоров // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології. - 2004. - 2, Вип. 4. - С. 1331-1346. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Досліджено кристалічну структуру та властивості спечених за допомогою електроконтактного нагріву порошкових сплавів (сталей) на основі заліза (0,3 ат.% C), легованих Cr, Mn і Mo з домішками 4 ат.% Cu. Ці сплави широко використовуються як функціональні матеріали для виготовлення багатьох деталей комп'ютерів, оргтехніки за допомогою методів порошкової металургії. Легування цих сплавів міддю проведено з метою одержання в них дрібнокристалічної структури для значного покращання їх механічних властивостей. Для зіставлення результатів проведено електроспікання, досліджено структуру та властивості даних сплавів двох складів без домішок міді та з домішками 4 ат.% Cu. Розглянуто структуру та властивості цих сплавів, спечених звичайним методом у печі.


Ключ. слова: функціональні матеріали, мікроструктура, властивості, електроконтактне спікання, порошок, рентгенівське дослідження
Індекс рубрикатора НБУВ: К390.45-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Андрущик Л. О. 
Одержання функціональних порошкових сплавів на основі заліза методом швидкісної електротермічної обробки / Л. О. Андрущик, А. П. Шпак, С. П. Ошкадьоров, В. І. Курпас // Металознавство та оброб. металів. - 2006. - № 2. - С. 26-30. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено кристалічну будову та властивості спечених електроконтактним нагрівом порошкових сплавів на основі заліза (до 0,3 % С, мас. частка), легованих хромом, марганцем і молібденом із 4 % Cu (мас. доля). Показано, що легування міддю зумовлює підвищення міцності, дисперсності структури, сприяє сфероїдизації та подрібненню пор.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бондаревська Н. О. 
Особливості ефекту зворотної залишкової деформації у відпущеній пружинній сталі 45Х3Н2М2ФА / Н. О. Бондаревська, Ю. А. Гарасим, С. П. Ошкадьоров // Металознавство та оброб. металів. - 2007. - № 3. - С. 37-40. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено особливості ефекту зворотної залишкової деформації у відпущеній за різних температурно-часових умов сталі 45Х3Н2М2ФА. Встановлено, що даний ефект виникає в інтервалі напружень 150 - 550 МПа, а його величина контролюється ступенем відпуску сталі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.001.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Андрущик Л. О. 
Рентгенівське дослідження дефектності структури порошкових залізовуглецевих сплавів, одержаних методом швидкісної електротермічної обробки / Л. О. Андрущик, С. П. Ошкадьоров, В. І. Курпас // Металознавство та оброб. металів. - 2008. - № 3. - С. 45-50. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За допомогою рентгенівських методів дослідження визначено величину мікронапружень, дисперсність блоків і кількість дислокацій у структурі спечених за методом швидкісного електронагрівання зразків легованих залізовуглецевих сплавів з домішками графіту. Вивчено вплив на ці характеристики вмісту вуглецю, тиску пресування, температури і часу ізотермічної витримки. В спечених зразках виявлено значні мікронапруження, які зростають зі збільшенням кількості вуглецю і пов'язані зі структурними та фазовими перетвореннями, що відбуваються внаслідок його розчинення. Структура цих матеріалів містить велику кількість хаотично розміщених і у вигляді стінок дислокацій. Це сприяє формуванню структури з кращими механічними властивостями порошкових сплавів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Алексєєва Т. А. 
Атомно-силова спектроскопія як метод прогнозування реакції організму на екзогенний матеріал / Т. А. Алексєєва, О. Н. Лазаренко, П. М. Литвин, С. П. Ошкадьоров, О. С. Литвин // Клініч. хірургія. - 2010. - № 1. - С. 60. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р364.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Андрущик Л. О. 
Особливості структури спеченого електроконтактним нагрівом порошкового хрому / Л. О. Андрущик, С. П. Ошкадьоров, В. І. Курпас // Металознавство та оброб. металів. - 2010. - № 2. - С. 37-41. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено зміни характеристик пористості та дефектності структури спеченого при 1573 К хрому залежно від часу спікання. Показано, що при електроконтактному спіканні хрому спостерігається активація процесу спікання, прискорення дифузійних процесів і переважне заліковування пор великого діаметра. Кількість пор малого діаметра зростає і протікає рівномірний їх перерозподіл за всім об'ємом. Рентгенівське дослідження дефектності структури спеченого електронагрівом порошкового хрому також свідчить про велику швидкість протікання дифузійних процесів релаксації, рухомою силою яких є пружна енергія дислокацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Іванченко В. Г. 
Конструювання гомогенних складнолегованих сплавів з твердорозчинним зміцненням на основі нікелю / В. Г. Іванченко, С. П. Ошкадьоров, С. М. Северина // Металознавство та оброб. металів. - 2014. - № 1. - С. 21-26. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано метод, який надає змогу скоротити час розробки сплавів на основі нікелю з твердорозчинним зміцненням. Він базується на використанні коефіцієнтів впливу потенціальних легуючих елементів на температури солідусу і ліквідусу, що визначаються з відповідних подвійних діаграм стану. За допомогою методу варіації концентраційних інтервалів легуючих елементів вирішено завдання мінімізації інтервалу кристалізації сплавів, що забезпечує їх високі ливарні характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ошкадьоров С. П. 
Про перспективи розвитку науки про метали / С. П. Ошкадьоров // Вісн. НАН України. - 2016. - № 12. - С. 14-23. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано проблеми і негативні фактори, які сьогодні заважають нормальному розвитку української наукової сфери, можливі шляхи виходу з кризи. На прикладі окремих робіт, що виконувалися в Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, показано ключову роль державного регулювання у визначенні пріоритетів науково-пошукових фундаментальних прикладних робіт та сфери їх практичного застосування з довгостроковою орієнтацією на підвищення інноваційного рівня міжнародного авторитету країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: К2 е(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського