Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Падурару О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Кришталь Д. А. 
Зміни кальційзалежної калієвої провідності ізольованих гладеньком'язових клітин сечового міхура щурів при експериментальному діабеті / Д. А. Кришталь, О. М. Падурару, О. І. Болдирєв, О. Ю. Кіт, В. В. Рекалов, Я. М. Шуба // Фізіол. журн. - 2011. - 57, № 3. - С. 25-32. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р696.56-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Падурару О. М. 
Уротелійзалежна дія ментолу на скорочення гладеньких м'язів сечового міхура / О. М. Падурару, І. Б. Філіппов, О. І. Болдирєв, І. А. Владимирова, В. Г. Найдьонов, Я. М. Шуба // Фізіол. журн. - 2011. - 57, № 6. - С. 15-22. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.56-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Владімірова І. А. 
Зміни нервово-м'язової передачі в гладеньких м'язах сечового міхура щурів з експериментальним цукровим діабетом / І. А. Владімірова, І. Б. Філіппов, О. Н. Падурару, Є. Я. Шуба, Є. М. Кулієва, Я. М. Шуба // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 2. - С. 31-37. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Показано, що у хворих на цукровий діабет (ЦД) нервова регуляція вісцеральних гладеньких м'язів порушується. Досліджено внесок холінергічної та пуринергічної нервово-м'язової передачі у скорочення смужок гладеньких м'язів детрузора (ГМД) контрольних щурів і щурів із стрептозотоциніндукованим ЦД у відповідь на електричну стимуляцію або прикладання екзогенних агоністів карбахолу (КХ, 1 мкмоль/л) та АТФ (1 ммоль/л). Виявлено 2 типи скорочувальних реакцій ГМД тварин, хворих на діабет. Перший тип, який був у 80 % усіх досліджених смужок хворих тварин, характеризувався відсутністю зміну амплітуді та кінетиці синоптично викликаних скорочень і скорочень у відповідь на прикладання екзогенного КХ, але посиленням скорочувальної відповіді на прикладання екзогенний АТФ у порівнянні з контролем. Другий тип реакцій, що спостерігався у решті (20 %) смужок, полягав у подовженні тривалості синаптичновикликаних скорочень внаслідок збільшення внеску в них холінегрічного компонента, статистично достовірного посилення відповіді на екзогенний КХ та ще більшому посиленні скорочень на екзогенний АТФ у порівнянні з контролем. Одержані результати деякою мірою пояснюють розбіжності в літературних даних щодо впливу експериментального діабету на нервово-м'язову передачу в ГМД. Встановлення причин виявленої різноманітності синоптичної передачі у разі діабету потребує подальших дослідженнь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р696.56-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Владімірова І. В. 
Вплив ускладнень діабету на нервово-м'язову передачу в гладеньких м'язах сечового міхура щурів / І. В. Владімірова, І. Б. Філіппов, О. Н. Падурару, Є. Я. Шуба, Є. М. Кулієва, Я. М. Шуба // Фізіол. журн.. - 2015. - 61, № 4. - С. 56-62. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Перевірено припущення, що такі ускладнення діабету як цистит або стафілококова інфекція є синергічними з діабетом факторами, що посилюють порушення нервово-м'язової передачі в гладеньких м'язах детрузора (ГМД) сечового міхура. У контрольних щурів і щурів з стрептозотоциніндукованим цукровим діабетом інтерстиціальний цистит моделювали одноразовим інтраперитонеальним введенням циклофосфаміду (200 мг/кг), а системне запалення - пептидоглікану Staphylococcus aureus (300 мкг / кг). Циклофосфамідіндукований цистит незалежно від наявності або відсутності діабету призводив до незначного збільшення атропінчутливого холінергічного компонента скорочень смужок ГМД, активованих електричною стимуляцією, і до посилення в них індометацинчутливого прозапального компонента, пов'язаного з активацією циклооксигенази 1 - 2 і вивільненням простагландинів. Використання пептидоглікану також збільшувало внесок як атропін- так і індометацинчутливого компонентів у скороченнях, викликаних електричною стимуляцією, які, однак, були менш вираженими, ніж у разі циклофосфамідіндукованого циститу. Загалом, зміни у синоптично викликаних скороченнях під час моделювання циститу і системного запалення виявилися набагато менші у порівнянні з ГМД сечового міхура тварин з діабетом та ознаками супутнього циститу. Одержані результати вказують на необхідність пошуку додаткових чинників і механізмів, крім циститу, що призводять до цих змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р696.560.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського