Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Палейчук В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Палейчук В. С. 
Влияние химической обработки на перераспределение форм связи влаги с материалом / В. С. Палейчук, В. А. Крупа, С. Н. Астратов, В. В. Ткач, Н. Е. Ковалева // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 5. - С. 27-30. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Вивчено вплив компоненту відходів целюлозно-паперової промисловості - водоемульсійного каніфольного клею - на перерозподіл форм зв'язку вологи з керамічною масою, змін її формувальних і сушильних властивостей. З використанням методу диференціальних термопар, визначено диференціальні водоутримуючі властивості керамічної маси відносно різних форм зв'язку вологи з матеріалом. Показано, що обробка цим клеєм сприяє зменшенню енергії зв'язку вологи з матеріалом в області середніх і мікропор зі збільшенням масовмісту в області гелевих пор діаметром 0,003 мкм, що відповідають адсорбованій воді полішарів. Розраховано енергію зв'язку вологи з матеріалом на різних етапах процесу сушки відносно діапазону концентрацій дослідженого хімічного реагенту.


Ключ. слова: утилізація промислових відходів, енергія зв'язку вологи з матеріалом, пластифікування, тріщиностійкість, пластична міцність
Індекс рубрикатора НБУВ: Л42-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Палейчук В. С. 
Улучшение процесса формования керамических масс сточными водами текстильных предприятий / В. С. Палейчук, В. А. Крупа, О. Г. Осьмаков // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1998. - № 5. - С. 63-66. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Досліджено процеси коагуляційного структуроутворення та тиксотропного зміцнення керамічних мас на основі київської спондилової глини у присутності стічних вод текстильних підприємств. Встановлено, що оптимальна кількість домішок знаходиться в області критичної концентрації міцелоутворення і складає для досліджених реагентів відповідно 25 та 50 . Показано, що введення стічних вод текстильних підприємств у керамічну масу сприяє зниженню енергоємності процесу формування на 22-24 .


Ключ. слова: керамiчна маса, коагуляцiйне структуроутворення, тиксотропiя, утилiзацiя хiмiчних вiдходiв
Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Палейчук В. С. 
Особенности сушки керамических масс для получения теплоэффективной строительной керамики / В. С. Палейчук, Ю. М. Величко, А. Ф. Темиргалина // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2007. - № 4. - С. 57-63. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.207

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Палейчук В. С. 
Використання водорозчинних хімічних відходів у технології майоліки / В. С. Палейчук, С. О. Бондаренко // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2008. - № 5. - С. 99-104. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За допомогою методу ротаційної віскозиметрії вивчено вплив відходів хімічного фрезерування алюмінію (ВХФА) на реологічну поведінку керамічних шлікерів (КШ) за динамічних умов, що моделюють процеси шлікерного лиття в технології кераміки декоративного призначення. Встановлено, що хімічна обробка ВХФА КШ виявляє антикоагуляційну дію, яка знаходить відображення у зменшенні реологічних параметрів КШ і супроводжується розріджувальним ефектом. На підставі проведених експериментальних досліджень дано фізико-хімічне обгрунтування діапазону рекомендованих концентрацій ВХФА (0,5 - 0,75 %), що забезпечує поліпшення технологічних параметрів КШ. Вивчено кінетику зміцнення (загустіння) КШ за наявності ВХФА (0,5 %) за статичних умов. Встановлено, що хімічна обробка ВХФА, підвищуючи агрегативну і кінетичну стійкість КШ, попереджає їх розшарування в об'ємі, сприяє стабільності реологічних параметрів у процесі шлікерного лиття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л100.9 + Л423.5-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Гончаренко Ю. П. 
Дослідження впливу параметрів вітрового потоку на вибір характеристик автономної вітроелектроустановки / Ю. П. Гончаренко, О. Ф. Соколовський, В. К. Палейчук, С. В. Клюс, І. С. Омаров // Відновлюв. енергетика. - 2022. - № 2. - С. 56-64. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Завдяки екологічним перевагам вітрові технології та їх широке застосування є одним із перспективних сучасних напрямів генерації електричної енергії. Представлено результати теоретичних і прикладних досліджень щодо впливу параметрів вітрового потоку регіону Полісся на вибір характеристик автономної системи електропостачання на основі вітроелектричної установки. Зокрема, виведено аналітичні залежності для визначення: потужності вітрового потоку, коефіцієнта використання енергії вітру, електричної потужності, що розвивається вітроенергетичною установкою, та середньорічної кількості часу роботи установки. Прикладні дослідження відображені в графічній залежності коефіцієнта використання енергії вітру від швидкохідності вітрового колеса та залежності потужності вітроенергетичної установки і коефіцієнта використання енергії вітру від швидкості вітру. Також відповідно до номограми розподілу середньої швидкості вітру по місяцям за період з 2011 до 2021 року та відповідно до номограми щомісячної частини вітрів, придатних для потреб вітроенергетики, обгрунтовано вибір вітроелектричної установки малої потужності. Використовуючи методи статистичного розподілу, а саме розподіл Релея, нормальний розподіл, за середнім значенням параметра (швидкість вітру) та емпіричну функцію розподілу, досліджено щільність імовірності швидкості вітру. Встановлено, що застосування розподілу Релея дозволяє підвищити точність обчислення на 18,8 % і 36 % в порівнянні з нормальним розподілом і розрахунком за середнім значенням швидкості вітру відповідно. За 100 % було прийнято значення енергії, отримане розрахунком за емпіричними даними. Під час розрахунків мали місце похибки, спричинені нерівномірністю добового використання енергії споживачем та імпульсним характером надходження енергії. З метою уникнення зазначених похибок надалі рекомендовано використовувати математичне та комп'ютерне моделювання. Отримані розрахунки параметрів елементів системи автономного електропостачання на основі вітроенергетичної установки, адаптованої до характеристик вітрового потоку регіону Полісся, свідчать про можливість забезпечення в даному регіоні надійного та безперебійного постачання споживачам електричної енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З626

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського