Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Панасова Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Панасова Т. Г. 
Фізіологічне та топографо-анатомічне обгрунтування способів лапаротомії великої рогатої худоби / Т. Г. Панасова // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 1. - С. 20-21. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У статті визначаються найбільш раціональні оперативні доступи до органів шлунково-кишкового тракту при його непрохідності та до вагітного рогу матки при кесаревому розтині у ВРХ на підставі топографо-анатомічних дослідів та експериментального досвіду кафедри хірургії і акушерства Полтавського державного сільськогосподарського інституту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.484

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Іздепський В. Й. 
Роль перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи в патогенезі запальних процесів у тварин / В. Й. Іздепський, Б. П. Киричко, Т. Г. Панасова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2004. - № 3. - С. 93-98. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Наведено узагальнені уявлення про механізм окиснювального стресу та роль основних компонентів антиоксидантного захисту в живому організмі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Панасова Т. Г. 
Стан деяких показників імунологічного захисту організму собак при параанальному аденіті / Т. Г. Панасова, І. Д. Бідний // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 2-3. - С. 88-89. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Наведено зміни показників імунологічного захисту організму собак у разі експериментально викликаного та спонтанного параанального аденіту у порівнянні з відповідними показниками у клінічно здорових тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.325.22

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Панасова Т. Г. 
Клінічні випадки патології статевої системи кобелів / Т. Г. Панасова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 3. - С. 74-75. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Захворювання статевої системи у кобелів склали 2 % випадків усіх захворювань собак, які лікувались у ветеринарному центрі "VET МИР" за січень - липень 2007 р. Частіше всього реєстрували патології передміхурової залози, кусані рани мошонки, травми пенісу та препуцію, а також орхіт, епідідіміт та фунікуліт. Для лікування застосовано консервативні й оперативні методи. Якщо кобель не мав племінної цінності, проводилася його кастрація, що мала виражений лікувальний ефект.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Панасова Т. Г. 
Параанальний аденіт у собак (патогенез і патогенетичні методи лікування) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.05 / Т. Г. Панасова; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2002. - 18 c. - укp.

Доведено, що в собак, хворих на парааденіт, особливо на хронічну форму, мають місце зміни у секреторному апараті залоз, які призводять до затримки виведення секрету назовні, а, отже, всмоктування його в організм і, відповідно, алергізації організму продуктами секрету. Це викликає значні зміни в системі неспецифічного захисту організму, які проявляються у зниженні активності факторів клітинного та гуморального імунітету. Вперше під час лікування парааденіту використано комплексний метод лікування, який полягає у застосуванні магнітолазеротерапії, поряд з видаленням секрету з залоз, застосуванням ректальних супозиторіїв, антигістамінних препаратів та новокаїнової блокади ділянки залоз та анусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Довгопол В. Ф. 
Нормалізація статевої функції телиць із гіпофункцією та гіпоплазією яєчників / В. Ф. Довгопол, В. П. Плугатирьов, Т. Г. Панасова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 3. - С. 110-112. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено ефективність селегумату для лікування гіпофункції й гіпоплазії яєчників та нормалізації статевої функції у телиць. Введення селегумату телицям парувального віку забезпечило нормалізацію статевого циклу у 100 % тварин, у тому числі протягом 1-го місяця - 66,2 %, з яких запліднилося після першого осіменіння 83,7 %. Застосування селегумату позитивно вплинуло також на рівень запліднюваності телиць, підвищивши, у порівнянні з контролем, його майже вдвічі. Проте, у тварин із гіпоплазією яєчників ефективність селегумату була дещо нижчою, ніж у телиць із гіпофункцією яєчників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панасова Т. Г. 
Одержання та оцінка якості сперми псів / Т. Г. Панасова, С. М. Кулинич, І. А. Жерносік, А. В. Маленко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2017. - № 3. - С. 56-58. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено одержання сперми у псів методом мастурбації як у присутності еструсної суки, так і без неї, а також оцінку якості еякуляту органолептичними, мікроскопічними та мікробіологічними методами. Встановлено, що одержувати сперму у псів краще без еструсної суки, деякі пси непридатні для штучного осіменіння внаслідок гальмування у них статевих рефлексів. Сперма псів за наявності в ній крові, з активністю 2 - 3 бали, концентрацією 0,140 - 0,147 млрд/мл та присутності в ній мікроорганізмів роду Staphylococcus до осіменіння сук не придатна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-344.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Довгопол В. Ф. 
Патогенетичні методи профілактики патології родів і післяродового періоду та лікування корів, хворих на гіпофункцію яєчників, мастит і ендометрит / В. Ф. Довгопол, Т. Г. Панасова // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 2. - С. 232-238. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Встановлено високу ефективність розроблених на кафедрі хірургії та акушерства Полтавської державної аграрної академії екологічно чистих препаратів "селегумат" і "санобіт" для профілактики затримки посліду і післяродового ендометриту та лікування корів, хворих на гіпофункцію яєчників, мастит і ендометрит. Селегумат є стерильним 0,5 % розчином гумату натрію з додаванням селеніту натрію, який утворює органічний комплекс із солями гумінових кислот. Селегумат, уведений в організм парентерально, стимулює обмін речовин та підвищує загальну його резистентність, завдяки чому нормалізуються функції всього організму, і статевого апарату зокрема, та поліпшується його підготовка до родів і фізіологічного перебігу післяродового періоду. Так, у результаті застосування селегумату на значному поголів'ї корів частота затримки посліду зменшилась у 5,5 раза, захворювання на гострий післяродовий ендометрит - у 3,8 раза, відновили статеву циклічність і були запліднені 86,5 % корів з анафродизією внаслідок гіпофункції яєчників. Санобіт створено на основі бішофіту полтавського шляхом додавання до нього аеросилу, новокаїну та ще деяких речовин. При зовнішньому застосуванні санобіт проявляє протизапальну, імуностимулюючу, загальнотонізуючу і адаптогенну дію, а також пригнічує ріст мікрофлори. Терапевтична ефективність санобіту при субклінічному маститі в корів становила 91,3 %, при серозному - 93,9 %, при катаральному гострому - 95,8 %, хронічному - 91,8 %. Санобіт рекомендується застосовувати також для лікування корів, хворих на післяродовий ендометрит, з терапевтичним ефектом до 85,7 %. Пропонується для виробництва простий ефективний метод діагностики та лікування корів, хворих на субклінічний ендометрит, який забезпечує до 80 % заплідненості від першого осіменіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.14-911 + П876.15-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Панасова Т. Г. 
Ефективність осіменіння корів у спонтанну охоту, визначену за допомогою системи автоматизованого контролю їх рухової активності / Т. Г. Панасова, Т. В. Звенігородська, О. І. Туль, В. О. Грек // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 4. - С. 195-200. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - встановити ефективність осіменіння корів у спонтанну статеву охоту, виявлену за допомогою автоматизованого контролю їх рухової активності, у порівнянні з індукованою після гормональної стимуляції. Природну охоту визначали за допомогою системи AfiActII (n = 767), осіменіння тварин проводили через 8 годин після встановлення піку їх рухової активності; синхронізацію охоти та овуляції проводили препаратами GnRH та PGF2 - на основі протоколу "Ovsynch" (n = 280), осіменіння корів проводили згідно протоколу. У першому кварталі при осіменіння корів у спонтанну охоту запліднення настало у 62,5 % корів з індексом осіменіння 1,5 +- 0,5, сервіс-період тварин цієї групи склав 70 +- 10 днів, що було в межах норми. При індукованій охоті тільність реєстрували у 80 % корів з індексом осіменіння 1,5 +- 0,5, їх сервіс-період був 110 +- 20 днів, що було більше фізіологічної норми. Всього запліднилося 60,6 % корів першої групи та 53,2 % - другої. В другому кварталі кількість корів, що запліднилися у спонтанну охоту, у порівнянні з індукованою, була достовірно більшою, майже в 10 разів (p >> 0,1). Серед них 75 % корів першої групи запліднилося з індексом осіменіння 1,5 +- 0,5 та сервіс-періодом 70 +- 10 днів. В другій групи завагітніло 78 % тварин з таким же індексом осіменіння та сервіс-періодом 110 +- 20 днів. В третьому кварталі заплідненість корів обох груп зменшилася: у першій групі вона була 52,7 %, в другій - 35,8 %. Крім того, серед корів першої групи були 2,6 - 5,7 % таких, що мали індекс осіменіння 6,5 +- 0,5. Система автоматизованого контролю рухової активності забезпечує безперервне спостереження за коровами, точну та автоматизовану ідентифікацію тварин у період статевої охоти, мінімальні вимоги до працівників та високу точність визначення оптимального часу осіменіння. Така система дозволила забезпечити заплідненість корів у спонтанну охоту на рівні 63,7 %. Серед них 68,63 +- 6,25 % корів мали індекс осіменіння 1,5 +- 0,5 та сервіс-період до 70 +- 10 днів. При застосуванні системи гормональної стимуляції статевої охоти та овуляції вагітність реєстрували у 46,7 % тварин, серед яких - 80 +- 5 % корів після 1?2 осіменіння, з сервіс-періодом 110 +- 20 днів. З метою скорочення сервіс-періоду до фізіологічних норм (70 +- 20 днів) коровам із багатократними непродуктивними осіменіннями проводити гінекологічне обстеження після 3-го осіменіння. Тваринам, у яких не була виявлена статева охота до 60 дня після родів, доцільно застосовувати схеми синхронізації одразу після виявлення анафродизії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського