Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Панченко П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Беренштейн Л. Ю. 
Актуальні проблеми суспільно-політичного і соціально-економічного життя сучасної України / Л. Ю. Беренштейн, В. П. Михайлюк, П. П. Панченко, Б. Л. Беренштейн, К. І. Левчук, Ф. Х. Джос, В. А. Моргун, О. М. Кропивко, С. С. Падалко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 70 c. - укp.

Висвітлюються проблеми періодизації розбудови громадянського суспільства в Україні, важливі аспекти духовного виховання громадян, зміни в соціальній та професійній структурі сільського населення. Аналізується питання щодо кадрів у контексті перетворень у агропромисловому комплексі (АПК) України, менеджменту як ефективної форми управління в АПК. Акцентовано увагу на рекомендаціях відносно посилення політичних і економічних реформ в державі, а також на екологічних проблемах у законодавчих і нормативних актах сучасної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 я43 + У9(4УКР)0 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Беренштейн Л. Ю. 
Розбудова громадянського суспільства в Україні (історико-політичне дослідження) / Л. Ю. Беренштейн, П. П. Панченко, О. П. Реєнт, О. В. Грабовський, С. С. Коломієць, О. М. Кропивко, К. І. Левчук, О. П. Михайловська, В. А. Моргун; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 255 c. - Бібліогр.: 118 назв. - укp.

Висвітлено концептуальні підходи та етапи розбудови громадянського суспільства в Україні. В узагальненому вигляді викладено судження з досліджуваної проблеми Т.Г.Шевченка, І.Я.Франка, П.М.Драгоманова та М.С.Грушевського, цілі з проблем державотворення, які містяться у програмах українських політичних партій, що діяли в Україні в кінці XIX - на початку XX ст., в Універсалах Центральної Ради. Проаналізовано положення з проблем державотворення, які відображені у програмах та рішеннях з'їздів сучасних політичних партій. Значну увагу приділено характеристиці реформ політичної та економічної систем, які спрямовані на утвердження в Україні принципів громадянського суспільства. На типових прикладах показано, що в процесі розбудови громадянського суспільства відбуваються радикальні зміни в економіці, банківській та фінансовій сферах, впровадження нової виборчої системи, започаткування фундаментальних соціальних перетворень, формування нової правової бази, реформування органів законодавчої, виконавчої, судової гілок влади, утвердження місцевого самоврядування та побудова якісно нових відносин із зарубіжними країнами. Багатопланово розглянуто питання про місце і роль сім'ї, освітніх та культурних закладів, трудових колективів, громадських об'єднань, усіх гілок державної влади у розбудові громадянського суспільства. Досить грунтовно висвітлено питання про значення соціально-психологічного виховання громадян для утвердження в Україні справді громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рибак І. В. 
Соціально-побутова інфраструктура українського села 1921 - 1991 рр. / І. В. Рибак; ред.: П. П. Панченко. - Кам'янець-Поділ. : Абетка, 2000. - 303 c. - укp.

Проаналізовано розвиток соціально-побутової інфраструктури українського села радянської доби (житло, транспорт, охорону здоров'я, торговельне та побутове обслуговування, а також функціонування закладів освіти та культури). Основну увагу приділено руйнації соціально-побутової сфери у роки Вітчизняної війни та початку її відновлення у районах, звільнених від фашистських окупантів. Висвітлено побутові проблеми сільського способу життя та їх негативний вплив на соціально-економічний розвиток села (друга половина 1980-х - початок 90-х рр.).


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Беренштейн Л. Ю. 
Україна на зламі історичних епох: (формування нових виробничих відносин в аграрному секторі економіки сучасної України (1991 - 2000 роки) / Л. Ю. Беренштейн, Г. П. Мигрин, П. П. Панченко, Б. Л. Беренштейн, О. В. Грабовський, К. І. Левчук, В. А. Моргун, С. С. Коломієць, В. В. Корнієнко; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 395 c. - Бібліогр.: с. 381-395. - укp.

Розглянуто місце і роль агропромислового комплексу в розбудові громадянського суспільства в Україні, концептуальні підходи та правові засади реформування форм власності та господарювання в аграрному секторі. Визначено роль політичних партій, громадських організацій, кадрів у його проведенні, зміни у соціальній та професійній структурі сільськогосподарських товаровиробників. Значну увагу приділено висвітленню форм і методів реорганізації колективних сільгосппідприємств відповідно до Указу Президента України від 3 грудня 1999 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Беренштейн Л. Ю. 
Історіографія, методологія та джерельна база досліджень аграрних відносин в Україні у другій половині ХХ століття / Л. Ю. Беренштейн, С. В. Кульчицький, П. П. Панченко, С. С. Падалко, С. М. Живора, В. В. Корнієнко, Н. В. Скляр, Н. В. Тарасенко, В. О. Хвіст; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 136 c. - Бібліогр.: 340 назв. - укp.

На засадах історизму проаналізовано й оцінено актуальність, новизну, об'єктивність висвітлення у працях українських істориків, економістів, вчених-аграріїв суспільно-політичних і соціально-економічних процесів в українському селі у другій половині ХХ ст. Визначено суть, напрями та шляхи здійснення реформ в аграрному секторі економіки сучасної України (зміни у виробничих відносинах у сільському господарстві, що відбулись внаслідок реорганізації колективних сільгосппідприємств). Сформульовано рекомендації щодо методології та джерельної бази досліджень аграрних відносин у сучасній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)6 + Т1(4УКР)6 + У03(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Панченко П. П. 
До питання про періодизацію історії України у ХХ столітті / П. П. Панченко // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 3. - С. 27-32. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т019.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Вівчарик М. М. 
Українська нація: шлях до самовизначення / М. М. Вівчарик, П. П. Панченко, В. І. Чмихова. - К. : Вища шк., 2001. - 288 c. - укp.

Зроблено спробу на основі поглибленого комплексного аналітико-синтезуючого аналізу розкрити основні чинники та етапи формування української нації. Встановлено, що каталізаторами націотворчої діяльності української нації є національна ідея, національна свідомість і гідність. Сконцентровано увагу на значенні рідної мови у системі культурно-історичних надбань української нації, простежено роль церкви, національної символіки у контексті формування української нації. Детально проаналізовано такий феномен, як націоналізм та його вплив на націотворчі процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Т3(4УКР)6-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА617500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Панченко П. П. 
До питання про етапи становлення нової структури влади в незалежній Україні / П. П. Панченко // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки. - 2002. - Спец. вип. 1. - С. 9-14. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-5 + Х809(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Панченко П. П. 
Козацький рух в Україні (кінець ХХ - початок ХХІ століття) / П. П. Панченко // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2002. - Спец. вип. 2. - С. 178-181. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Панченко П. П. 
Релігійні конфесії в Україні в контексті історизму / П. П. Панченко. - К. : Укр. Центр духов. культури, 2003. - 100 c. - укp.

Уперше висвітлено релігійні процеси в Україні від давнини до часів функціонування незалежної держави. Розглянуто зміни в громадах православної конфесії у другій половині ХХ ст. Висвітлено церковне життя в незалежній Україні, проаналізовано сектанські та інші релігійні течії. Вміщено хронологію важливих подій з даного питання.

Впервые освещены религиозные процессы в Украине с древнейших времен до времен функционирования независимого государства. Рассмотрены изменения в общинах православной конфессии во второй половине ХХ в. Освещена церковная жизнь в независимом государстве, проанализированы сектанские и другие религиозные течения. Предложена хронология важнейших событий по данному вопросу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)-3 + Т3(4УКР)6-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА636672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Панченко П. П. 
Смертю смерть подолали. Голодомор в Україні 1932 - 1933 / П. П. Панченко, М. М. Вівчарик, А. І. Голуб, М. А. Журба, В. В. Іваненко. - К. : Україна, 2003. - 352 c. - укp.

Висвітлено сторінки голодомору на загальнодержавному, республіканському та регіональному рівнях. Проаналізовано причини, характер, механізм організації та масштаби голоду на Поділлі, Слобожанщині, Півдні України, хід і згубні наслідки злочинних хлібозаготівель, особливості діяльності партійно-державних структур у трагічний період, намагання населення протистояти сталінському диктату і врятуватися від голодної смерті. Наведено архівні матеріали та документи, спогади сучасників та учасників тих подій.

Освещены страницы голодомора на общегосударственном, республиканском и региональном уровнях. Проанализированы причины, характер, механизм организации и масштабы голода на Подолье, Слобожанщине, Юге Украины, ход и губительные последствия преступных хлебозаготовок, особенности деятельности партийно-государственных структур в трагический период, попытки населения противостоять сталинскому диктату и спастись от голодной смерти. Приведены архивные материалы и документы, воспоминания современников и участников тех событий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС37929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Панченко П. П. 
История позволяет нам заглянуть в завтрашний день / П. П. Панченко // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: Зб. наук. пр. - 2003. - Спец. вип. 1, ч. 2. - С. 5-9. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Кравченко В. І. 
Україна. 1920 - 1939 роки. Документи свідчать : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. І. Кравченко, П. В. Добров, П. П. Панченко, В. М. Футулуйчук, Ю. М. Красноносов. - Донецьк : Схід. видавн. дім, 2004. - 260 c. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Висвітлено проблеми кордонів і територіально-адміністративних змін українських земель у міжвоєнний час, особливості соціально-економічних перетворень за умов нової економічної політики, формування командно-адміністративної економіки, насильницької колективізації та голодомору 1932 - 1933 рр. Рзглянуто питання утвердження в Україні сталінського тоталітарного режиму з політичними репресіями, проблеми національно-культурного будівництва, особливості політичного та соціально-економічного становища західно-українських земель у складі іноземних держав. Приділено увагу аспектам проголошення Карпатської України, включення західноукраїнських земель до складу УРСР.

Освещены проблемы границ и территориально-административных изменений украинских земель в межвоенное время, особенности социально-экономических преобразований в условиях новой экономической политики, формирования командно-административной экономики, насильственной коллективизации и голодомора 1932 - 1933 гг. Рассмотрены вопросы утверждения в Украине сталинского тоталитарного режима с политическими репрессиями, проблемы национально-культурного строительства, особенности политического и социально-экономического положения западно-украинских земель в составе иностранных государств. Уделено внимание аспектам провозглашения Карпатской Украины, включения западноукраинских земель в состав УССР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА654219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Панченко П. П. 
Аграрна історія України : навч. посіб. для студ. / П. П. Панченко, Ю. Ф. Мельник, В. А. Вергунов. - К. : Просвіта, 2007. - 531 c. - укp.

Проаналізовано аграрні відносини в Україні з давнього періоду до початку ХХІ ст. на підставі документальних джерел. Розглянуто питання про проведення селянської реформи в Західній та Східній Україні в 1840 - 1860 рр., розвиток сільського господарства в післяреформенний період, аграрно-економічний розвиток на початку ХХ ст., стан сільського господарства в період Першої світової війни. Висвітлено аграрні перетворенння в жовтні 1917 - 1920 рр., аграрно-економічну політику в період непу, соціально-економічні умови в західноукраїнських селах у 1920 - 1930 рр., під час Другої світової війни та в повоєнний період. Описано особливості аграрно-економічних відносин в Україні в 1950 - 1980 рр. Викладено загальну концепцію земельної реформи 1991 р. у контексті її реалізації, розглянуто питання становлення селянського (фермерського) господарства, проблеми екології сільськогосподарського виробництва.

Проанализированы аграрные отношения в Украине с древнего периода до начала ХХІ ст. на основе документальных источников. Рассмотрены вопросы о проведении крестьянской реформы в Западной и Восточной Украине в 1840 - 1860 гг., развитии сельского хозяйства в пореформенный период, аграрно-экономическом развитии в начале ХХ ст., состоянии сельского хозяйства в период Первой мировой войны. Освещены аграрные преобразования в октябре 1917 - 1920 гг., аграрно-экономическая политика в период нэпа, социально-экономические условия в западноукраинских селах в 1920 - 1930 гг., период Второй мировой войны и послевоенный период. Описаны особенности аграрно-экономических отношений в Украине в 1950 - 1980 гг. Изложена общая концепция земельной реформы 1991 г. в контексте её реализации, рассмотрены вопросы становления крестьянского (фермерского) хозяйства, проблемы экологии сельскохозяйственного производства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.г(4УКР)я73-1 + У03(4УКР)032я73-1 + Т3(4УКР)0-21я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА690410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Зубець М. В. 
Сільське господарство України - від минулого до сьогодення : Моногр.: У 4-х т . Т. 1. Землеробство України: від праслов'ян через події ХІХ і ХХ століть до наших днів / М. В. Зубець, В. А. Вергунов, В. І. Власов, В. М. Костев, П. П. Панченко; Держ. наук. с.-г. б-ка, ННЦ "Ін-т аграр. економіки" УААН. - К. : Аграр. наука, 2005. - 275 c. - укp.

Висвітлено питання формування культури землеробства від праслов'ян до наших днів. Розкрито особливості розвитку сільськогосподарського виробництва в Україні до початку Другої світової війни та у повоєнні роки. Здійснено порівняльний аналіз його динаміки з розвитком даної галузі в окремих високорозвинутих країнах. Показано місце сільського господарства у світі, визначено перспективи його розвитку.

Освещен вопрос формирования культуры земледелия от праславян до наших дней. Раскрыты особенности развития сельськохозяйственного производства в Украине до начала Второй мировой войны и в послевоенные годы. Осуществлен сравнительный анализ его динамики с развитием данной отрасли в отдельных высокоразвитых странах мира. Показано место сельського хозяйства в мире и определены перспективы его развития.


Індекс рубрикатора НБУВ: П14г(4УКР)

Шифр НБУВ: В349243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Україна в полум'ї війни 1941 - 1945 / ред.: П. П. Панченко. - К. : Україна, 2005. - 560 c. - укp.

На підставі аналізу фактичного матеріалу, нових архівних джерел розглянуто найважливіші операції Червоної Армії на території України, що суттєво вплинули на подальший хід Другої світової війни, значною мірою збагатили воєнне мистецтво. Проаналізовано діяльність руху Опору, тактику козачих і кавалерійських формувань, що визволяли українську землю від ворога, особливості політико-виховної роботи серед військовослужбовців за фронтових умов, масовий героїзм, мужність, самовідданість бійців і командирів, які вистояли та перемогли у двобої з фашизмом.

На основе анализа фактического материала, новых архивных источников рассмотрены важнейшие операции Красной Армии на территории Украины, существенно повлиявшие на дальнейший ход Второй мировой войны, значительно обогативших военное искусство. Проанализированы деятельность движения Сопротивления, тактика казачьих и кавалерийских формирований, освобождавших украинскую землю от врага, особенности политико-воспитательной работы среди военнослужащих во фронтовых условиях, массовый героизм, мужество, самоотдача бойцов и командиров, которые выстояли и победили в борьбе с фашизмом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС42566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Панченко П. П. 
Лиха коса голодомору: 1932 - 1933 : монографія / П. П. Панченко, М. О. Багмет, М. А. Журба, В. А. Зленко, В. В. Іваненко. - К. : Україна, 2008. - 432 c. - укp.

На підставі узагальнення широкого кола емпіричних джерел розглянуто питання трагедійного явища - голодомору в Україні на початку 1930-х рр. у контексті нових осмислень, новаторських підходів. Увагу приділено геноциду політиці, зокрема, центральної влади, стосовно селянства України. Розкрито медико-соціальний, етнонаціональний аспекти голодомору. Показано роль і місце церкви та релігії до та після голодомору.

На основе обобщения большого количества эмпирических источников рассмотрены вопросы трагедийного явления - голодомора в Украине в начале 1930-х гг. в контексте нового осмысления и с учетом новаторских подходов. Внимание уделено геноцидной пагубной политики, в частности, центральной власти, по отношению к крестьянству Украины. Раскрыты медико-социальные, этнонациональные аспекты голодомора. Показаны роль и место религии и церкви до и после голодомора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС46376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Чекалин Н. М. 
Использование кластерного анализа как метода индивидуального отбора у проса (IBPanicum miliaceumD L.) / Н. М. Чекалин, В. Н. Тищенко, П. М. Панченко, В. С. Сидоренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 2. - С. 10-17. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Чекалин Н. М. 
Характеристика растений проса, отобранных при использовании кластерного анализа / Н. М. Чекалин, В. Н. Тищенко, П. М. Панченко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 8-11. - Библиогр.: 3 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Тищенко В. Н. 
Идентификация сортов и селекционных линий пшеницы озимой по сбалансированности количественных признаков с использованием кластерного анализа / В. Н. Тищенко, П. М. Панченко, О. П. Чернышева // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 3. - С. 28-35. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Ідентифікація сортів та селекційних ліній пшениці озимої в кластерному аналізі надала змогу виділити генотипи, в яких Евклідова відстань між кількісними ознаками є мінімальною. До того ж вони демонструють високий рівень збалансованості основних генеративних, вегетативних ознак та урожайності. Використання кластерного аналізу для ідентифікації генотипів наближає до створення теоретичної і практичної моделі сорту пшениці озимої, в якого сприятливе співвідношення кількісних та якісних ознак надає можливість протистояти негативним впливам навколишнього середовища та формувати високу продуктивність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського