Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Панін С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Панін С. Б. 
Дифракція електромагнітних хвиль на стрічкових гратках із кіральним середовищем : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / С. Б. Панін; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. - Х., 2003. - 16 c. - Бібліогр.: с. 13. - укp.

Одержано точний розв'язок векторної задачі дифракції похило падаючої еліптично поляризованої хвилі на гратках, які лежать на шаруватому середовищі з магнітоелектричних і кіральних шарів, яке може бути екранованим. Відзначено, що шарувате середовище може мати втрати. Використання процедури аналітичної регуляризації дає змогу проводити надійне та ефективне обчислювальне дослідження в резонансній області. Показано можливість повного перетворення падаючої лінійно поляризованої хвилі в дзеркально відбиту хвилю з крос поляризацією або крос поляризовану хвилю, яка пройшла за умов нормального та похилого падіння. Знайдено режим значного автоколімаційного відбиття та ефект квазіповного недзеркального відбиття з високим коефіцієнтом телескопічності, за яких падаюча лінійно поляризована хвиля практично цілком перетворюється у відбиту першу гармоніку з крос поляризацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Панін С. В. 
Термонапружений стан циліндра зі змінними теплофізичними властивостями приповерхневого шару за нагріву об'ємними джерелами тепла / С. В. Панін, Р. М. Мартиняк, Р. М. Швець, О. І. Яцків, Б. Я. Бобик // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2012. - 55, № 3. - С. 139-152. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Побудовано структуру розв'язку задачі термопружності для довгого циліндра з тонким приповерхневим шаром, зведені параметри тепловіддачі та теплоємності якого змінюються в часі, за нагріву розподіленими по об'єму джерелами тепла змінної в часі інтенсивності та охолодження навколишнім середовищем. На температуру поверхні циліндра, що входить в структуру розв'язку, одержано інтегро-диференціальне рівняння з інтегральним оператором типу Вольтерра зі змінними коефіцієнтами, для розв'язання якого адаптовано схему методу сплайн-апроксимацій. Проаналізовано розподіл температури та напружень в часі на поверхні циліндра та на різних його глибинах залежно від заданих законів зміни інтенсивності джерел тепла і зведених теплофізичних параметрів приповерхневого шару. Розглянуто можливість підбирання таких змінних теплофізичних параметрів, які би частково компенсували дію залежних від часу джерел тепла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Марущак П. О. 
Оцінювання кінетики утомного руйнування шляхом автоматизованого аналізу деформаційного рельєфу на поверхні зразків з центральним отвором / П. О. Марущак, І. В. Коноваленко, С. В. Панін, П. С. Любутін, І. М. Данилюк, М. А. Журавков // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2014. - 50, № 3. - С. 69-76. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розвинуто метод оптично-цифрового аналізу дефектів за одночасного вимірювання кількох параметрів діагностування, оцінено дефектність матеріалу в околі концентратора напружень за переміщенням та спотворенням заздалегідь нанесених поверхневих міток. За результатами математичного опису поля переміщень на поверхні металу запропоновано інформативні ознаки кількісного аналізу параметрів пошкодженості.


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Марущак П. О. 
Кількісний аналіз сітки тріщин термічної втоми на поверхні матеріалу / П. О. Марущак, І. В. Коноваленко, С. В. Панін, П. С. Любутін, Ж. Брезінова, А. Гузанова, П. Я. Сидор // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2014. - 50, № 6. - С. 33-43. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

За результатами автоматизованого аналізу зображень поверхонь з тріщинами термічної втоми встановлені особливості деформування і руйнування теплотривкої сталі 25Х1М1Ф. Виявлено та кількісно описано закономірності і характерні етапи її деформування з трансформацією на поверхні блокової структури розтріскування внаслідок об'єднання окремих тріщин термічної втоми в сітку, яку визначає здатність металу деформуватися в межах острівців нерозтріснутого матеріалу, оточених тріщинами. Міру взаємодії кожної з тріщин з їх множиною оцінено за інтенсивністю зсувних та ротаційних процесів всередині блоків матеріалу, непошкоджених тріщинами термічної втоми, та зміною їх орієнтації відносно напряму прикладеного навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: К262.206.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Марущак П. О. 
Вплив ударно-коливального навантаження на механізми руйнування титанового сплаву ВТ23 / П. О. Марущак, М. Г. Чаусов, І. В. Коноваленко, О. П. Ясній, С. В. Панін, І. В. Власов // Проблеми міцності. - 2020. - № 2. - С. 84-94. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Установлено, що неоднорідність структури титанового сплаву ВТ23 після ударно-коливального навантаження призводить до збільшення пластичності матеріалу та зміни механізмів руйнування. Локалізація деформаційних процесів впливає на розміри та кількісний розподіл ямок на поверхні руйнування. Розвинуто підхід, який дозволяє виявляти ямки відриву на поверхні зламу сплаву, зокрема після ударно-коливального навантаження. На основі фрактографічного контролю обчислено параметри ямок, а саме: площу, кількість, еквівалентний діаметр, візуальну глибину. За отриманими параметрами для всієї сукупності виявлених ямок проведено їх статистичний аналіз та встановлено додаткові закономірності руйнування сплаву на мікрорівні. Це створює передумови для попередньої порівняльної оцінки стану титанових сплавів, модифікованих ударно-коливальним навантаженням, за результатами фрактографічного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.77

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського