Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Параска Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Параска Г. Б. 
Наукові основи проектування пристроїв стабілізації натягу ниток основи в'язальних машин : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.05.10 / Г. Б. Параска; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. - К., 2000. - 33 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності роботи в'язальних машин шляхом розробки більш ефективних пристроїв стабілізації натягу ниток основи. Наведено основні напрямки вдосконалення існуючих і розробки нових пристроїв. Розроблено наукові основи та інженерні методи проектування пристроїв стабілізації натягу ниток основи, що забезпечують підвищення ефективності роботи в'язальних машин. Запропоновано нові конструкції пристроїв стабілізації натягу ниток основи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.222-5-04-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Параска Г. Б. 
Теоретичні основи фазових вимірювань відстаней до декількох об'єктів / Г. Б. Параска, О. М. Шинкарук, В. Р. Любчик // Электроника и связь. - 2010. - № 2. - С. 82-86. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено передумови створення основ теорії фазових вимірювань відстаней до декількох об'єктів. Необхідність створення даної теорії полягає у потребі визначати з високою точністю відстані до декількох об'єктів у вузькому діапазоні частот. Наведено розробку ідеалізованої фізичної моделі проходження сигналів при проведенні вимірювань, яка враховує фактори що впливають на проходження сигналів на деякі відстані і їх відбиття від об'єктів. Дослідження показують як змінюється амплітудно-частотна і фазо-частотна характеристики сумарних відбитих сигналів на різних частотах при розташуванні об'єктів дослідження на різних відстанях. Показано, що при зміні частоти амплітуда сумарного відбитого сигналу спадає і зростає залежно від векторів сигналів відбитих від різних об'єктів. Також показано як змінюється амплітудно-частотна і фазочастотна характеристики сумарних відбитих сигналів на різних частотах за наявності одного об'єкту з активним і одного об'єкту з реактивним характером.


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Параска Г. Б. 
Стабілізація натягу ниток основи на в'язальних машинах : [монографія] / Г. Б. Параска. - Хмельницький : ХНУ, 2012. - 275 c. - Бібліогр.: с. 246-272 - укp.

Розроблено й апробовано показники оцінки ефективності роботи пристроїв стабілізації динамічного та середнього натягу ниток основи. Запропоновано трирівневу класифікацію пристроїв стабілізації натягу ниток основи (СННО), що дозволяє розробити ряд нових конструктивних рішень. Доведено та використано можливість автоматизації схемо-технічного проектування та дослідження пружних систем заправки в'язальної машини та СННО шляхом використання системи автоматизованого проектування приводів і динамічних систем проектування автоматизовано неоднорідних систем-пакетів. Розроблено наукові основи й інженерні методи проектування комбінованих СННО. Запропоновано перспективну конструктивну концепцію пневматичного СДННО.


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сілін Р. І. 
Інноваційні нанотехнології активації і знезаражування води та вібраційне обладнання : монографія / Р. І. Сілін, А. І. Гордєєв, Г. Б. Параска, В. Д. Пархоменко, В. В. Кравчук. - Хмельницький : ХмЦНІІ, 2013. - 252 c. - Бібліогр.: с. 225-249 - укp.

Здійснено сучасну систематику наукових досліджень з технологій зміни властивостей води, її активації та знезаражування. Показано, що усі перетворення у воді здійснюються на нанорівні водневих зв’язків у структурі молекул та на рівні конфігурації тимчасової гратки з’єднання молекул води з утворенням та порушенням кластерів і супернадмолекулярних комплексів води. Запропоновано гіпотезу, що завдяки існуванню різних за розмірами і просторовим розташуванням кластерів води та СНК-комплексів води, які з часом постійно змінюються у розмірах під дією різних впливів, можливо пояснити виникнення Броунівського руху в рідині. Встановлено, що застосування нанополів природних мінеріалів підсилює одночасний вплив на стан води кавітаційної дії та постійного магнітного поля. Описано методологію щодо вибору конструктивних параметрів та режимів роботи приводу запропонованого обладнання. Наведено конструктивні рішення, легко налагоджуваних, ексцентрикових приводів для створення вібраційних коливань приводу гідрокавітаційного обладнання. Розроблено технологічні рекомендації щодо використання структурованої та "активованої" води у різних галузях народного господарства та споживання її людиною у приватному секторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46-52

Шифр НБУВ: ВА775537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Міжнародні відносини країн Центрально-Східної Європи в умовах бігравітаційних процесів : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конф., 22 - 23 трав. 2014 р., Хмельницький / ред.: Г. Б. Параска, А. С. Філіпенко, О. П. Григоренко; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький : ХНУ, 2014. - 183 c. - укp.

Обгрунтовано сучасні закономірності і тенденції українсько-польських відносин у їх геополітичному контексті. Досліджено особливості нормативно-правового забезпечення конституційного права людини і громадянина на освіту. Розв'язано задачу класифікації країн щодо можливості інтеграції у ЄС за допомогою побудови дерева рішень. Проаналізовано вияви євроскептицизму у громадян країн ЄС. Охарактеризовано сутність політичного регулювання інформаційних потоків у сучасному інформаційному суспільстві, визначено основну термінологію сфери правового регулювання потоків інформації. Визначено особливості та закономірності взаємозв'язку міжнародної та національної безпеки. З'ясовано закономірності, тенденції та чинники посткризового відновлення Лівії за умов розвитку сучасних світових глобалізаційних процесів. Розглянуто фінансово-інвестиційну складову структурних змін глобального економічного зростання. Доведено, що логістика як один із механізмів трансформації міжнародних відносин відіграє сьогодні суттєву роль у підвищенні конкурентоспроможності вітчизняних транспортних компаній на європейському рівні. Запропоновано теоретичні засади міжнародної економічної інтеграції. Обгрунтовано тенденції та закономірності впливу бігравітаційних процесів на розвиток культурно-мистецької сфери регіонів України, а також визначено подальші шляхи її удосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО32958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Аль-Яфаї-Наср 
Застосування ультразвукових пристроїв для вдосконалення процесів різання матеріалів в машинах легкої промисловості / Аль-Яфаї-Наср, Г. Б. Параска, В. П. Місяць // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2014. - Вип. 1. - С. 83-87. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Представлено перспективу використання ультразвукових пристроїв для інтенсифікації технологічних процесів різання і проколювання тканин, штучних і натуральних шкір з накладенням ультразвукових коливань на інструмент. Мета роботи - підвищення ефективності різання і проколювання різних матеріалів з накладенням ультразвукових коливань на основі дослідження особливостей взаємодії інструмента і оброблюваного матеріалу. Метод дослідження поєднує теоретичний аналіз і фізичний експеримент. У теоретичних дослідженнях застосовуються методи теорії різання й теоретичної механіки. Показано, що при коливанні інструментів з ультразвуковими частотами значно зменшуються зусилля різання і проколювання матеріалів. Наведено конструктивні рішення застосування ультразвукових пристроїв в механізмах голки швейних машин і стрічкових ножах.


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Головня О. В. 
Систематизація кулірних пресових структур : навч. посіб. / О. В. Головня, Г. Б. Параска; Львів. нац. акад. мистецтв. - Львів : ЛНАМ, 2014. - 63 c. - Бібліогр.: с. 61-63 - укp.

Наведено схему класифікації трикотажу кулірних пресових переплетень і сформульовано її основні поняття та визначення. Для систематизації кулірних пресових структур уперше застосовано їх поділ за фундаментальними принципами загальної класифікації трикотажних переплетень - структурним і технологічним. Показано, що віднесення комбінованих пресових структур до трикотажу рисунчастих пресових переплетень дозволяє об'єднати кулірний пресовий трикотаж, не відмовляючись від ідеї комбінованих в'язаних структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.231 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Щербань В. Ю. 
Ресурсоощадні технології та обладнання швейної та текстильної промисловості : монографія : [в 2 ч.]. Ч.1. Наукові основи та інженерні методи проектування ресурсоощадних технологій і обладнання швейної та текстильної промисловості / В. Ю. Щербань, Г. Б. Параска, Б. В. Орловський, Ю. Ю. Щербань, В. П. Крисько, О. К. Червонюк, В. В. Чабан, В. Г. Здоренко, О. Ю. Чубукова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ, 2015. - 336 c. - укp.

Висвітлено наукові та методологічні засади створення нових, ефективних технологій і обладнання для виготовлення широкого асортименту виробів швейної та текстильної промисловості. Розглянуто інженерні методи проектування високоефективних систем стабілізації натягу ниток основи в'язальних машин, ресурсоощадні технології та обладнання швейної промисловості. Подано інформацію про математичні моделі для САПР технологічного процесу формування тканин на ткацькому верстаті. Увагу приділено створенню екологічних технологій з'єднання прогумованих матеріалів та дослідження фізико-механічних характеристик одягу спеціального призначення. Розкрито проблеми створення нормативної бази для підвищення ефективності виробництва та збуту продукції легкої промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: М304.02 + М380.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355697/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Щербань В. Ю. 
Ресурсоощадні технології та обладнання швейної та текстильної промисловості : монографія : [в 2 ч.]. Ч. 2. Шляхи підвищення ефективності швейної та текстильної галузей України на базі новітних технологій та управління / В. Ю. Щербань, Г. Б. Параска, Б. В. Орловський, Ю. Ю. Щербань, В. П. Крисько, О. К. Червонюк, В. В. Чабан, В. Г. Здоренко, О. Ю. Чубукова; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - Київ, 2015. - 259 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання текстильного виробництва. Показано вплив опорядження на якість текстильних виробів. Висвітлено наукові засади проектування основов'язальних машин. Розкрито особливості вибору методів і базових комп'ютерних програм дослідження стабілізаторів натягу ниток основи основов'язальних машин. Подано інформацію про можливості застосування безконтактного ультразвукового контролю поверхневої густини текстильних матеріалів для проведення ресурсоощадних технологічних процесів. Увагу приділено розробці методологічних засад формування ринку ресурсоощадних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: М304.02 + М380.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355697/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Параска Г. Б. 
Оцінка ефективності використання електричних систем опалення / Г. Б. Параска, О. А. Миколюк // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2015. - № 4. - С. 73-79. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто сучасні проблеми розвитку енергетичної системи України. Здійснено аналіз паливно-енергетичного балансу розвинених країн. Проаналізовано динаміку вітчизняних тарифів на природний газ та електроенергію. Визначено чинники масштабного застосування та пріоритетність впровадження енергоефективних заходів щодо ведення господарської діяльності та споживання паливно-енергетичних ресурсів вцілому. Проаналізовано проблеми теплопостачання та запропоновано використання енергоефективних систем опалення на основі споживання електричної енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.107.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського