Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Паренюк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Паренюк О. Ю. 
Якісний склад домінуючих форм мікроорганізмів, виділених із забруднених радіонуклідами грунтів, та їх здатність до акумуляції $Ebold { nothing sup 137 roman Cs} / О. Ю. Паренюк, О. В. Мошинець, Л. В. Титова, С. Є. Левчук // Мікробіол. журн. - 2013. - 75, № 1. - С. 33-40. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*801.1-652.152 + П032.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Паренюк О. Ю. 
Особливості формування мікроценозів на забруднених радіонуклідами грунтах та шляхи впливу ризосферної мікрофлори на накопичення sup137/supCs рослинами : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.01 / О. Ю. Паренюк; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*85:П03 + Е50*801.1-652.152 + Е50*716-638.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402619 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Середенко В. О. 
Мікровкраплення в структурі сплавів з областю незмішування рідких фаз в різних умовах охолодження / В. О. Середенко, О. В. Середенко, О. А. Паренюк // Металознавство та оброб. металів. - 2014. - № 3. - С. 39-43. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14768 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Паренюк О. Ю. 
Різноманіття мікрофлори у зруйнованому четвертому енергоблоці ЧАЕС / О. Ю. Паренюк, К. Є. Шаванова, В. В. Іллєнко, І. О. Сімутін, Д. О. Самофалова, В. Б. Рибалка, К. Нанба, Т. Такасі, І. М. Гудков // Ядер. фізика та енергетика. - 2017. - 18, № 2. - С. 179-187. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

За допомогою методики секвенування ДНК нового покоління проаналізовано ДНК мікробіому субстрату у шести точках 4-го аварійного енергоблока ЧАЕС, в якому потужність дози на мікроорганізми коливається від 0,007 до 0,12 Гр/год. Установлено, що найбільш різноманітним і стабільним виявився мікробіом зразка, що був розташований за межами об'єкта "Укриття" на території проммайданчика (умовний контроль). У ньому відсутні домінанти, тобто він є найбільш збалансованим і наближеним за станом до мікробіому грунту екосистем, що оточують ЧАЕС. Для зразка, потужність обрахованої дози на місці відбору якого була найвищою, загальна кількість представлених видів була у 8 разів меншою, проте індекс домінування був найвищим, що свідчить про формування мікробіому з чітко вираженими домінантами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*801.64-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Паренюк О. Ю. 
Мікрофлора забруднених радіонуклідами грунтів : [монографія] / О. Ю. Паренюк, В. В. Іллєнко, І. М. Гудков; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : НУБіП України, 2018. - 201 c. - Бібліогр.: с. 170-201 - укp.

Розглянуто шляхи міграції радіонуклідів у навколишньому середовищі та їх накопичення бактеріями грунту. Визначено роль симбіозу мікроорганізмів і рослин у продуктивності сільськогосподарських культур. Показано вплив мікрофлори на надходження радіонуклідів у рослини. Оцінено радіочутливість різних видів мікроорганізмів і їх різноманіття на забруднених радіонуклідами грунтах. Розглянуто нові технології в оцінці різноманіття мікрофлори грунтів. Наведено результати експериментів із визначення складу мікрофлори на деяких об'єктах зони відчуження Чорнобильської АЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.27 + П032.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Паренюк О. А. 
Одержання спеціальних мідних сплавів, зміцнених ультрадисперсними вкрапленнями на основі FeCrC, сформованими в розплаві під дією змінного електромагнітного поля : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / О. А. Паренюк; Національна академія наук України, Фізико-технологічний інститут металів та сплавів. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуального науково-технічного завдання з розробки технології виплавки спеціального мідного сплаву з добавкою FeCrC у мікроемульсованому стані на базі розвитку теорії, зокрема, встановлення особливостей дії змінного електромагнітного поля на розплав із урахуванням уявлень про виникнення МГД-течій навколо добавки, внаслідок відмінностей електромагнітних властивостей лігатури й основи сплаву в індукційній тигельній печі. Експериментально підтверджено, що за рахунок структурної неоднорідності добавки відбувається перерозподіл електричного струму, який генерується в розплаві змінним електромагнітним полем, що викликає локальну концентрацію щільності електроструму у більш електропровідній фазі лігатури, підвищення тепловиділення у ній, та сприяє виникненню каналів, по яких проникає матричний розплав і розклинює добавку, внаслідок чого прискорюється її диспергування. Встановлено умови диспергування добавки до мікронних розмірів на початковому етапі її сплавлення з мідною основою, що включають формування в тиглі індукційної печі локальної зони високої щільності електроструму й утримання легуючої добавки в цій зоні, що суттєво інтенсифікує процес її розчинення. Визначено вплив концентрації добавки на розмір включень і встановлено раціональні режими формування в литій структурі замороженої мікроемульсії при охолодженні і твердненні сплаву. На основі встановлених залежностей створено нову МГД технологію, що дозволяє зафіксувати у твердому стані включення ультрадисперсних розмірів (≤1 мкм) при високій щільності їх однорідного розподілу та знизити витрати електроенергії на 3 кВт год/кг при виплавці дисперснозміцненого мідного сплаву. Виготовлені з такого матеріалу, струмоз'ємні контактні вставки пантографів електровозів постійного струму мають ефективно збалансовані показники властивостей (відносна питома електропровідність вставки і контактного дроту 0,9 та співвідношення твердості робочого шару вставки та контактного дроту 0,8), що забезпечує збільшення ресурсу пробігу дослідних вставок пантографів у вантажному та пасажирському русі порівняно з серійними вставками типу ПКД на 25 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.103-1 + К342.1-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442951 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського