Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Пасічна Е$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Віничук С. М. 
Прооксидантно-антиоксидантний дисбаланс при розсіяному склерозі та його роль у виникненні втоми у хворих / С. М. Віничук, Г. В. Данченко, Р. П. Морозова, О. О. Копчак, Е. П. Пасічна, С. Б. Сілонов // Укр. мед. часоп. - 2004. - № 6. - С. 50-56. - Бібліогр.: с. 55-56. - укp.

Вивчено адаптивні зміни прооксидантно-антиоксидантної рівноваги у хворих на розсіяний склероз (PC) з втомою і без такої, патобіохімічні механізми розвитку цього симптому шляхом визначення вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) в крові й активності системи антиоксидантного захисту. У дослідження були залучені 49 хворих (22 чоловіки та 27 жінок віком від 19-ти до 57-ми років) на PC. Залежно від наявності чи відсутності втоми хворих поділили на дві групи: з втомою - 39, без такої - 10; до контрольної групи увійшли 10 здорових осіб, порівнянних за демографічними показниками з пацієнтами основних груп. Аналіз одержаних результатів свідчить, що порушення прооксидантно-антиоксидантної рівноваги були більш значними у хворих на PC із проявами втоми, вони супроводжувалися переважанням вмісту продуктів ПОЛ (вільних радикалів) над здатністю антиоксидантних систем їх елімінувати, тобто розвитком оксидантного стресу. Менш вираженими були зміни вільнорадикальної активності та системи антиоксидантного захисту клітини у хворих на PC без втоми. Прогресування демієлінізуючого процесу та підвищення ступеня тяжкості PC посилювали вільнорадикальне окиснення у хворих із втомою, що проявлялось підвищенням вмісту первинних продуктів ПОЛ. Найтяжчими були порушення прооксидантно-антиоксидантної рівноваги у разі вторинно-прогресуючого PC із втомою. Антиоксидантна система найефективніше реагувала у разі ремітивного PC, про що свідчив порівняно вищий рівень вмісту відновленого глутатіону та глутатіонпероксидази в еритроцитах. У стадії

загострення PC вираженість проявів втоми посилювалася, що проявлялося підвищенням вмісту первинних і вторинних продуктів ПОЛ, інертністю глутатіонзалежної та ферментної системи антиоксидантного захисту. Це призводило до порушення рівноваги між цими системами, зумовлювало поглиблення оксидантного стресу клітин. Проведене дослідження підтвердило взаємозв'язок втоми з дисбалансом прооксидантно-антиоксидантної рівноваги у хворих на PC, що визначає доцільність впровадження в практику лікарських засобів з антиоксидантними і метаболічними властивостями.


Ключ. слова: розсіяний склероз, втома, механізми розвитку, вільнорадикальне окиснення, оксидантний стрес, антиоксидантна система
Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Віничук С. М. 
Ефективність Берлітіону у лікуванні хворих на розсіяний склероз із втомою та його вплив на стан прооксидантно-антиоксидантної рівноваги / С. М. Віничук, Г. В. Донченко, О. О. Копчак, Р. П. Морозова, О. А. Мяловицька, Е. П. Пасічна, С. Б. Сілонов // Укр. мед. часоп. - 2004. - № 5. - С. 36-42. - Бібліогр.: с. 41-42. - укp.


Ключ. слова: розсіяний склероз, втома, перекисне окиснення ліпідів, антиоксидантна система, антиоксиданти, alpha-ліпоєва кислота, тіоктова кислота, Берлітіон, амантадин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Пасічна Е. П. 
Дія вітаміну DBV3D на розвиток оксидативного стресу та ліпідного дисбалансу в тканині мозку щурів за умов експериментального аутоімунного енцефаломієліту / Е. П. Пасічна, Г. В. Донченко, Р. П. Морозова // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 204-211. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.771-29 + Р627-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Пасічна Е. П. 
Пероксидне окислення ліпідів і активність деяких ферментів антиоксидантної системи за умов експериментального алергічного енцефаломієліту / Е. П. Пасічна, Р. П. Морозова, Г. В. Чичковська, Л. І. Коваленко // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4А (Дод. 1). - С. 68. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-604.2 + Р627.016.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Пасічна Е. П. 
Окисно-відновний стан NAD-ПАР і активність лактатдегідрогенази та NAD-ази у тканинах морських свинок на різних стадіях експериментального алергічного енцефаломієліту / Е. П. Пасічна, Р. П. Морозова, Г. В. Донченко, Л. І. Чехівська // Укр. біохім. журн.. - 2004. - 76, № 6. - С. 88-94. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Морозова Р. П. 
Ліпіди і кальпаїн у тканинах морських свинок у процесі розвитку експериментального автоімунного енцефаломієліту / Р. П. Морозова, Е. П. Пасічна, Г. В. Донченко, Т. Ф. Кастрикіна, С. Б. Сілонов, О. М. Паливода, Н. В. Делеменчук // Укр. біохім. журн.. - 2007. - 79, № 1. - С. 104-111. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Пасічна Е. П. 
Пероксидація ліпідів та активність ферментів антиоксидантного захисту за умов розсіяного склерозу / Е. П. Пасічна, Р. П. Морозова, Г. В. Донченко, С. М. Віничук, О. О. Копчак // Укр. біохім. журн.. - 2007. - 79, № 5. - С. 165-174. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Досліджено стан пероксидного окиснення ліпідів, активність деяких ферментів антиоксидантного захисту - каталази, супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази - у тканинах мозку та печінки морських свинок за різних стадій експериментального автоімунного енцефаломієліту (11-а, 21-а і 27-а доба після інокуляції) й у крові хворих на розсіяний склероз із різними типами перебігу, ступенями тяжкості та тривалістю захворювання, а також рівень забезпеченості організму цих хворих відновленим глутатіоном. Установлено, що розвиток оксидативного стресу в організмі тварин у процесі розвитку патологічного стану має поступовий характер і лише в пізньому періоді досліду (27-а доба) спостережено інтенсивну ліпопероксидацію, що не компенсується антиоксидантними механізмами. За умов розсіяного склерозу у людей такий стан, насамперед, спостережено у разі високої активності процесу демієлінізації, тяжкого ступеня ураження нервової тканини та тривалості патологічного процесу понад 5 років. У цьому випадку рівень відновленого глутатіону був підвищеним у багатьох групах хворих, насамперед ремітивного типу, легкого (II) ступеня тяжкості захворювання, а також у частини хворих з глибокими порушеннями неврологічних функцій і значною тривалістю захворювання. Одержані дані дозволяють припустити, що розвиток оксидативного стресу за умов демієлінізації може бути наслідком глибоких метаболічних порушень, результатом яких є зниження антиоксидантного захисту в організмі хворих у процесі прогресування захворювання. Обговорено необхідність індивідуальних підходів до антиоксидантної терапії хворих на розсіяний склероз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пасічна Е. П. 
Використання вітамінів для корекції функціонального стану цитохром P450-залежних систем в умовах експериментального алергічного енцефаломієліту / Е. П. Пасічна, Г. В. Донченко, А. П. Бурлака, В. С. Недзвецький, Є. П. Сидорик, І. І. Ганусевич, Н. В. Делеменчук // Укр. біохім. журн.. - 2013. - 85, № 5. - С. 137-148. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського