Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Пахолок З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Миколай Крушевський : Біобібліогр. покажч. / уклад.: З. О. Пахолок. - Луцьк : Терен, 2005. - 136 c. - укp.

Висвітлено життєвий і творчий шлях М.Крушевського (1851 - 1887) - видатного мовознавця, уродженця Волині. Наведено покажчик його наукових праць, а також список літературних джерел про життя та наукову діяльність ученого.

Освещен жизненный и творческий путь Н.Крушевского (1851 - 1887) - известного языковеда, родившегося на Волыни. Приведены указатель его научных трудов, а также список литературных источников о жизни и научной деятельности ученого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 г(4ПОЛ) д Крушевський,М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пахолок З.  
До 150-річчя від дня народження М.В.Крушевського / З. Пахолок // Київ. старовина. - 2002. - № 3. - С. 132-137. - укp.

Проаналізовано творчий доробок М.В.Крушевського (1851 - 1887 рр.) - видатного мовознавця, яскравого представника Казанської лінгвістичної школи, оригінального мислителя, дослідження якого збагатили лінгвістику і донині не втратили свого історичного та пізнавального значення.

Проанализировано творческое наследие Н.В.Крушевского (1851 - 1887 гг.) - известного языковеда, яркого представителя Казанской лингвистической школы, оригинального мыслителя, исследования которого обогатили лингвистику и ныне не утратили своего исторического и познавательного значения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1г(4)д

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пахолок З. О. 
Миколай Крушевський і Волинь : каталог-довідник / З. О. Пахолок, І. М. Несторук; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки, Волин. краєзнав. музей. - Луцьк : Волинянин, 2012. - 134, [24] c. - укp.

Надано інформацію про генеалогію та науковий доробок видатного уродженця Волині, лінгвіста М. Крушевського (1851 - 1887). Вміщено його листи до професора Московського університету І. В. Цвєтаєва та відомого польського етнографа Я. Карловича, перелік матеріалів про життя та творчу діяльність, які зберігаються у фондах Волинського краєзнавчого музею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 г(4РОС)5 д Крушевський я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА763759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пахолок З. О. 
Гносеологічний і онтологічний статус категорії повторюваності: мовний та мовленнєвий виміри : монографія / З. О. Пахолок; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. - Луцьк : Вежа-Друк, 2013. - 679, [1] c. - Бібліогр.: с. 561-[674] - укp.

Викладено теоретичне обгрунтування категорії повторюваності в лінгвістиці. Розкрито роль категорій у лінгвістичному дискурсі. Наведено психофізіологічні аспекти вивчення категорії повторюваності. Розглянуто діалектику взаємозв'язку повторюваності та наслідування. Досліджено проблеми філологічного вивчення ритму, а також ритм у поетичному та прозовому творі. Висвітлено питання засобів вираження повторюваності на різних рівнях мовної системи. Охарактеризовано використання складів у вербальних засобах вираження звукових відчуттів. Проаналізовано наявність повторів у реєстрі словника як відображення антиномії узуальності та нормативності. Розкрито особливості взаємодії свідомого та несвідомого за використання повторів у мовленні. Висвітлено основні параметри явища тавтології. Розглянуто епаналепсис як один із найпоширеніших елементів у поетиці. Наведено принципи підходу до асоціативного дослідження повторюваності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пахолок З. О. 
Категорія повторюваності: мовний та мовленнєвий виміри : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.15 / З. О. Пахолок; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 36 c. - укp.

Вперше проведено системний аналіз структурних типів і функціональних реалізацій категорії повторюваності у мові та мовленні. Досліджено об'єктивну закономірність, притаманну всім об'єктам та явищам матеріального світу, яка полягає у відтворенні об'єкта чи явища частково або повністю. Показано, що повторюваність виступає як об'єктивна реальність, яку людина несвідомо засвоює в міру набуття досвіду. Здатність до повторення можна інтерпретувати у термінах архетипів людської свідомості. На основі об'єднання різних видів мовних і мовленнєвих повторів у загальну систему повторів розкривається їх позамовна сутність і першооснова: коливання, вібрація, ритм, чергування. Категорія повторюваності пронизує не тільки всі рівні мовної системи, але й всі грані людського буття: фізичного, фізіологічного, психічного, біологічного, соціального та культурного. Запропоновано нову концептуальну схему вирішення проблеми категорії повторюваності, що базується на визнанні ізоморфізму онтологічної природи фізичного, психологічного та мовного простору як реалізації цієї категорії у Всесвіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пахолок З. 
П'єса "Стіна" Ю. М. Щербака на кону Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка / З. Пахолок // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2014. - № 9. - С. 118-124. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто факти біографії Т. Г. Шевченка, які письменник поклав в основу композиції твору. Проаналізовано п'єсу, переломну в драматургічній шевченкіані, що її вперше було поставлено в столиці, а через 24 роки - на Волині. Визначено обставини, які спричинили її появу на луцькій камерній сцені. Підкреслено, що ця вистава, будучи високохудожнім мистецьким твором, упродовж 7-ми театральних сезонів залишається окрасою репертуару обласного театру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пахолок З. 
Повтори як засіб створення репрезентації національно-мовної картини світу (на матеріалі повісті М. Матіос "Солодка Даруся") / З. Пахолок // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2015. - № 9. - С. 138-143. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано повтори на матеріалі твору, присвяченого долі українців, котрі жили на Буковині. Зображено життя гуцулів у 30 - 70-ті роки ХХ ст. за різних окупаційних режимів, передано напружені стосунки, що існували між українцями й румунською, німецькою, радянською владами. Ідеться про загальнолюдське, морально-етичне: переломлення в психіці, світогляді, сприйнятті світу людей. Мовна одиниця з повтором розкриває глибинний зміст і функціональні можливості лише з застосуванням нової парадигми знань, яка базується на етнофілософських, етнопсихологічних та етнокультурних підходах до мовного явища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пахолок З. 
Художній простір Людмили Вознюк / З. Пахолок // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2016. - № 1. - С. 170-178. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Охарактеризовано літературну діяльність волинського вчителя-дефектолога Людмили Вознюк, присвячену дітям з особливими освітніми потребами. Проаналізовано книжки для дошкільників: визначено жанр і зміст, виховне значення, описано їх художнє оформлення. Установлено, що з метою формування толерантного ставлення до людей з обмеженими можливостями вперше в українській літературі для дітей з'явився триптих про інвалідність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пахолок З. 
Дослідження та популяризація творчості мовознавця з Волині Миколая Крушевського / З. Пахолок // Краєзнавство. - 2019. - № 4. - С. 116-132. - Бібліогр.: 131 назв. - укp.

Вивчено й поширено інформацію про життєвий шлях та науковий доробок мовознавця, уродженця Луцька Миколая Крушевського, доля якого внаслідок історичних умов пов'язана з Україною, Польщею, Росією. Акцент зроблено на волинському періоді буття представника польського роду. Подано власні публікації авторки, з-поміж яких здійснено перший українськомовний переклад, опубліковано епістолярну спадщину мовознавця та перевидані дві його праці; представлено виступи на радіо, кіно- і телесценарії, випуск настільного календаря і конверта, введення до наукового обігу фотографій із родинного архіву Крушевських. Значення проведеного дослідження обумовлено архівним сегментом джерельної бази. Соціальний резонанс відображено у музейних виставках та ювілейному вшануванні вченого; презентаціях і рецензіях на перевидання творів та книг про нього; відгуках на дослідження авторки; підготовці репринт - ного видання; створенні портретів та скульптурного зображення мовознавця; подяк за активну діяльність у популяризації історії волинського краю; представленні на обласну премію в галузі літератури, культури і мистецтва і нагородженні дипломом імені академіка Миколи Державіна. Перспектива подальших студіювань пов'язана із продовженням вивчення родини мовознавця та підготовці українськомовного перекладу його наукової спадщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 г(4УКР)6д Крушевський М. 4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського