Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Петрунь Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Петрунь Л. М. 
Можливість корекції процесу пероксидації в організмі щурів за умов холодового стресу / Л. М. Петрунь // Пробл. криобиологии. - 2008. - 18, № 4. - С. 541-543. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Петрунь Л. М. 
Вплив препарату "Намацит" на деякі ланцюги обміну речовин у старих щурів / Л. М. Петрунь, Н. В. Сілонова // Пробл. старения и долголетия. - 2010. - 19, № 2. - С. 128-133. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено зміни кислотно-лужного стану, процесів оксидації та пероксидації у старих щурів під впливом препарату "Намацит". Показано, що згодовування препарату протягом 10 діб викликало компенсацію дихального ацидозу, зменшення процесів пероксидації та підсилення інтенсивності окисних процесів за рахунок загальної ініціації різних ланцюгів обміну речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Володіна Т. Т. 
Зміни властивостей колагену, активності лізилоксидази при латиризмі / Т. Т. Володіна, Н. Д. Дзвонкевич, Л. М. Петрунь, І. П. Крисюк, Н. М. Попова, С. Г. Шандренко, М. П. Дмитренко // Фізіол. журн. - 2011. - 57, № 3. - С. 62-68. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У щурів змодельовано латиризм добавленням до питної води семікарбазиду (0,075 %) протягом 45 діб. Показано, що у дослідних тварин у порівнянні з контролем зменшується маса тіла на 30 % та збільшуються масові коефіцієнти органів. На тлі парезу задніх кінцівок частково деградує кісткова тканина з розростанням хрящової, а концентрація Ca в золі гомілкової кістки зменшується на 46 %. У разі розвитку латиризму суттєво змінюється структура позаклітинного матриксу, що пов'язано зі зменшенням міжмолекулярних зшивань у ньому. Активність лізилоксидази (ключового зшивального ферменту колагенових структур) у тканинах серцевої аорти зменшується у 5 разів. Концентрація формальдегіду - неферментативно зшивального реагенту - за умов латиризму також знижується на 47 %. Таким чином, семікарбазид впливає не тільки на активність ферментативних процесів утворення альдегідних груп на білковозв'язаному лізині, але і на вміст інших альдегідів, що відповідають за утворення міжмолекулярних зшивань. Наведена модель може бути використана в дослідженнях впливу інгібіторів лізилоксидази на стан позаклітинного матриксу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.4-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрунь Л. М. 
До питання про можливість корекції активності ферментів прооксидантної та антиоксидантної дії за експериментального гіпобіозу / Л. М. Петрунь, І. П. Крисюк, А. П. Никитенко // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4А (Дод. 1). - С. 71-72. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Дмитренко М. П. 
Обмін формальдегіду за семікарбазидної інтоксикації / М. П. Дмитренко, С. Г. Шандренко, Л. М. Петрунь, Т. О. Кішко, Н. В. Силонова, Н. В. Латишко, О. О. Гудкова, В. В. Сушкова // Укр. біохім. журн.. - 2010. - 82, № 4. - С. 86-91. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Субхронічне введення семікарбазиду використовували для зменшення рівня формальдегіду (ФА) в організмі з метою виявлення взаємозв'язку між обміном ФА і біохімічними показниками, що характеризують стан оксидантно-антиоксидантної системи та обміну оксиду азоту. Встановлено, що за умов патологічного стану, який було сформовано під впливом семікарбазиду, в організмі щурів значно посилюються процеси утворення вільних радикалів, активних форм кисню, нітритів та нітратів на тлі зменшення рівня альдегідів, що пов'язано з акцепторними властивостями семікарбазиду, а також з гальмуванням синтезу ФА та прискоренням його перетворення на форміат. Припущено, що ФА може відігравати певну роль у формуванні сполучнотканинних патологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Петрунь Л. М. 
Вплив семікарбазиду на пероксидацію та розвиток карциноми Льюїс у мишей / Л. М. Петрунь // Ukr. Biochem. J.. - 2014. - 86, № 4. - С. 158-163. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П87

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського