Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Пилип'юк А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Пилип'юк А. М. 
Метод метаболічної корекції у лікуванні доношених новонароджених дітей з гіпоксично-ішемічною енцефалопатією / А. М. Пилип'юк // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 108-112. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено клініко-біохімічне обстеження 73 доношених новонароджених дітей віком від 6 до 20 днів життя, які лікувались з приводу гіпоксично-ішемічної енцефалопатії (ГІЕ). Досліджено, що включення в комплекс лікувальних заходів новонародженим дітям з ГІЕ композиту метаболічних коректорів сприяє швидкій нормалізації процесів клітинного метаболізму, яка проявляється більш суттєвим зниженням активності креатинкінази (КК) і лактатдегідрогенази (ЛДГ) в сироватці крові у порівнянні з немовлятами, які отримували стандартне лікування. Виявлені зміни активності КК і ЛДГ дозволяють використовувати їх як критерії ступеня постгіпоксичного ураження і ефективності метаболічної корекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.701.61-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Голодних О. А. 
Особливості постнатальної адаптації недоношених дітей, які народились від матерів з передчасним допологовим розривом оболонок плода / О. А. Голодних, А. М. Пилип'юк, Л. Ю. Колосовська, Д. О. Добрянський // Здоровье женщины. - 2008. - № 2. - С. 127-132. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Передчасний допологовий розрив оболонок плода (ПДРОП) залишається провідною причиною передчасних пологів і може негативно впливати на перинатальні наслідки. Проаналізовано особливості акушерського анамнезу, перебігу вагітності та пологів у 623 жінок, які народили передчасно. У 266 (42,7 %) вагітних причиною передчасних пологів був ПДРОП. Перинатальні наслідки порівнювали у 304 дітей, які народились від матерів з ПДРОП, і 407 немовлят від жінок, у яких передчасні пологи розпочались внаслідок інших причин. Сформовані групи немовлят не відрізнялись за масою тіла при народженні і терміном гестації. Діти від матерів з ПДРОП народжувались у кращому стані, рідше вимагали первинної реанімації, переведення у відділення інтенсивної терапії новонароджених і лікування з використанням штучної вентиляції легень. Показники їх смертності були істотно нижчими. Групи новонароджених істотно не відрізнялись за захворюваністю на респіраторний дистрес-синдром і пневмонію. Ані очікувальна, ані активна акушерська тактика у жінок з ПДРОП в терміні гестації 34 - 37 тижнів не мала переваг в контексті поліпшення перинатальних наслідків. Одержані результати свідчать про відсутність негативного впливу ПДРОП на постнатальну адаптацію новонароджених за умови надання адекватної медичної допомоги матері і дитині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228 + Р733.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пилип'юк А. М. 
Клініко-метаболічні особливості адаптації доношених новонароджених дітей з пневмонією і гіпоксично-ішемічною енцефалопатією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / А. М. Пилип'юк; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 1999. - 20 c. - укp.

Дослідження проводились на 114 доношених новонароджених дітях, у 73 з яких діагностовано гіпоксично-ішемічну енцефалопатію, у 41 - пневмонію на тлі перинатальної енцефалопатії. Групу порівняння склали 15 здорових доношених новонороджених малюків. Усім дітям проведено комплексне клінічне, лабораторне (біохімічне), імунологічне та інструментальне обстеження, визначено фактори перинатального ризику щодо розвитку гіпоксії плода і асфіксії новонародженого. У всіх дітей виявлено клінічні розлади пізньої постнатальної адаптації: порушення приросту маси тіла, зміни рухових реакцій, вроджених рефлексів, м'язового тонусу. Виявлено збільшення вмісту середніх молекул у сироватці крові, підвищення активності плазматичних креатинкінази і лактатдегідрогенази, пригнічення гуморальної та клітинної ланки імунітету. Рівень середніх молекул є більш високим у дітей з пневмонією на тлі перинатальної енцефалопатії за немовлят із гіпоксично-ішемічною енцефалопатією, що дозволяє використовувати цей показник як критерій приєднання запалення легень до гіпоксично-ішемічної енцефалопатії. Зміни з боку імунної системи полягають у зменшенні частки розеткоутворюючих клітин з еритроцитами барана, теофілінрезистентних розеткоутворюючих лімфоцитів і лімфоцитів розеткоутворюючих клітин з еритроцитами барана, навантажених комплементом, зниженні концентрації сироваткових імуноглобулінів класу G. Доведено, що порушення протиінфекційного захисту у новонароджених із перинатальною енцефалопатією є сприятливою основою для розвитку вторинної пневмонії. У всіх обстежених малюків виявлено підвищену активність

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.627.703.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кузенко О. В. 
Клінічна ефективність специфічної імунозамісної терапії у передчасно народжених немовлят з цитомегаловірусною інфекцією / О. В. Кузенко, О. О. Цицюра, А. М. Пилип'юк, І. М. Стефанишин, А. Ф. Воробець, О. В. Рибачук, О. С. Хохрякова // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 1. - С. 44-46. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено питання клінічної, імуносерологічноі діагностики вродженої цитомегаловірусної інфекції (ЦМВІ) у недоношених новонароджених. Проведено порівняльний аналіз перебігу захворювання у двох групах новонароджених - з введенням специфічної пасивної імунотерапії та без неї до комплексу лікувальних заходів. У дітей, які одержували внутрішньовенний специфічний імуноглобулін, спостерігався швидший регрес патологічної симптоматики, а при повторному проведенні імуносерологічноі діагностики в тримісячному віці в цій групі відмічено менший процент новонароджених з ознаками реплікації цитомегаловірусу, ніж у недоношених дітей з вродженою ЦМВІ, які не одержували специфічну імунотерапію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 + Р733.514.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сельська О. В. 
Ензимодіагностика у доношених новонароджених немовлят із постгіпоксичним ураженням головного мозку / О. В. Сельська, Г. І. Магуряк, Б. А. Зубик, А. М. Пилип'юк // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4А (Дод. 1). - С. 177. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Волосянко А. Б. 
Особливості синдрому ендогенної інтоксикації у дітей, хворих на хронічний гепатит / А. Б. Волосянко, Б. А. Зубик, Г. І. Магуряк, О. В. Урбась, О. Б. Синоверська, О. В. Кузенко, А. М. Пилип'юк, М. Й. Рейтмаєр, Л. Я. Литвинець, Г. М. Дутчак // Архів клініч. медицини. - 2002. - № 1. - С. 23-25. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено результати порівняльного вивчення особливостей системних та регіонарних розладів кровотоку у хворих із облітеруючим атеросклерозом нижніх кінцівок у стадії декомпенсації. Констатовано виражені зрушення реологічних та ряду біохімічних показників крові. Описано певні зміни клітинного складу та вмісту газів крові у тканинах, розміщених дистальніше атеросклеротичної оклюзії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.116 + Р457.862.037

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пилип'юк А. М. 
Питання біоетики у викладанні педіатрії на циклах додипломної та післядипломної освіти / А. М. Пилип'юк, О. Б. Синоверська, Л. Я. Литвинець, Т. Г. Березна, Н. І. Костирко, Т. В. Лотовська, О. А. Голодних // Архів клініч. медицини. - 2007. - № 2. - С. 59-61. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто деякі аспекти викладання біоетики в педіатрії на циклах додипломної та післядипломної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-33 + Р73р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського