Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Пилявець Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Пилявець Ю. Г. 
Каторга у СРСР (1943 - 1954 рр.): табори, контингент, умови утримання та праці в'язнів / Ю. Г. Пилявець, Р. І. Пилявець // Укр. іст. журн. - 2011. - № 2. - С. 91-105. - укp.

Упродовж 11 років, від 1943 до 1954 рр., у СРСР існувала спеціальна міра покарання - каторжні роботи. Її було введено для покарання осіб, звинувачених в особливо тяжких злочинах проти держави ("фашистських злочинців і їх пособників"). Для утримання засуджених до цієї міри покарання створювалися спеціальні каторжні відділки у виправно-трудових таборах, пізніше переважна більшість каторжників утримувалася у спеціально створених особливих таборах МВС СРСР. Умови утримання і праці цієї категорії в'язнів у порівнянні з умовами утримання інших в'язнів ГУЛАГ були вкрай суворими, нелюдськими, що призводило до високої захворюваності й смертності контингенту. Лише у 1954 р. каторжники у своєму правовому стані були прирівняні до інших в'язнів, а цей вид покарання було вилучено з радянського законодавства. Вперше зроблено спробу комплексно висвітлити питання, пов'язані з каторгою у СРСР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СОЮ)62-49 + Х628.402.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пилявець Ю. Г. 
Виправно-трудові табори та колонії на території УРСР в умовах голоду 1946 - 1947 рр. / Ю. Г. Пилявець, Р. І. Пилявець // Укр. іст. журн.. - 2013. - № 6. - С. 147-161. - укp.

Голод 1946 - 1947 рр. належить до числа досить детально досліджених подій в історії України. Водночас те, як ті обставини відбилися на виправно-трудовій системі, як вплинули на становище віязнів, досі не розглядалося ані в українській, ані в російській історіографії. Представлена нижче стаття є першою спробою висвітлення цієї невідомої сторінки історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)624-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського