Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Плевачук О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Плевачук О. Ю. 
Взаємозв'язок перебігу параноїдної шизофренії з психологічними особливостями мікросередовища пацієнта : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / О. Ю. Плевачук; АМН України, ДУ " Ін-т неврології, психіатрії і наркології". - Х., 2011. - 19 c. - укp.

Розглянуто проблему запобігання хроніфікації параноїдної шизофренії. Наведено результати комплексного клініко-описового дослідження маніфестних станів і перебігу параноїдної шизофренії у пацієнтів, а також результати інструментально-психологічних методів дослідження особистості осіб із мікросередовища пацієнтів з безпечним та епізодичним типами перебігу захворювання з різним типом генетичного зв'язку з пацієнтом. Доведено, що констеляція факторів, які формують пасивно-залежну особистісну позицію родича, з яким проживає хворий, може розглядатися в ролі предиктора безперервного перебігу параноїдної шизофренії. Розроблено алгоритм визначення психологічного мікроклімату в найближчому оточенні пацієнта шляхом спілкування з родичами та проведення психологічного тестування, що дозволяє знизити ризик рецидиву захворювання та сприяє кращій сімейній і соціальній адаптації пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-354

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зубач О. О. 
Корекція астенічного синдрому у хворих на лептоспіроз / О. О. Зубач, О. М. Зінчук, О. Ю. Плевачук // Сімейна медицина. - 2018. - № 6. - С. 56-60. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Лептоспіроз залишається одним із найпоширеніших зоонозів на планеті та часто характеризується тяжким перебігом у значного відсотку госпіталізованих пацієнтів. Питання ранньої реабілітації цих пацієнтів висвітлено у науковій літературі недостатньо. Мета дослідження - вивчення можливості корекції проявів астенічного синдрому у хворих на лептоспіроз за допомогою препарату ентроп (Олайнфарм, Латвія). Під спостереженням знаходились 25 пацієнтів із лептоспірозом, вік яких коливався від 27 до 65 років (середній вік - 48,52 +- 11,33 року). Серед хворих було 19 (76 %) чоловіків та 6 (24 %) жінок. Пацієнтів було розподілено на 2 групи. До першої групи увійшли 10 хворих, які на початку періоду ранньої реконвалесценції лептоспірозу одержували курс лікування препаратом ентроп. До складу другої групи увійшли 15 пацієнтів із лептоспірозом, у комплексі лікування яких застосовувались загальноприйняті схеми терапії, проте хворі не одержували ентроп. Переносимість препарату ентроп було оцінено як "добру" усіма пацієнтами з лептоспірозом. У жодного хворого протягом періоду вживання препарату не виникли побічні ефекти, які би змусили припинити лікування. Заключення: застосування препарату ентроп показало високу ефективність, зокрема покращання психоемоційного стану пацієнтів (когнітивна функція, самопочуття, настрій, рівень фізичної та ментальної втомлюваності) та хорошу переносимість. Одержані результати надають змогу рекомендувати препарат у пацієнтів із даною патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68 + Р645.024.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зінчук О. М. 
Астенічний синдром та його корекція у пацієнтів з інфекційною патологією / О. М. Зінчук, О. О. Зубач, А. Я. Орфін, О. Ю. Плевачук // Сімейна медицина. - 2019. - № 4. - С. 41-46. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Наведено результати застосування препарату ентроп (фенілпірацетам) у період ранньої реконвалесценції у разі менінгіту та лептоспірозу з метою корекції проявів астенічного синдрому. Використання ентропу засвідчило вірогідне покращання стійкості уваги, слухової пам'яті, покращання самопочуття, активності та настрою, зменшення рівня фізичного та психічного виснаження у хворих на менінгіт. У пацієнтів із лептоспірозом після застосування ентропу відзначено статистично значуще покращання активної уваги, довготривалої слухової пам'яті та активності. У 97,7 % хворих переносимість ентропу оцінено як хорошу. Одержані результати надають змогу рекомендувати препарат для корекції астенічного синдрому у хворих на менінгіт та лептоспіроз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.314 + Р627.016.1 + Р514.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Раннє втручання в психоз (нові діагностичні та терапевтичні парадигми) : колект. монографія / К. В. Аймедов, Ю. О. Асєєва, О. О. Белов, Р. І. Білобривка, В. С. Білоус, С. Р. Влох, П. В. Волошин, Н. В. Данілевська, Є. М. Денисов, М. О. Дрюченко, К. О. Зеленська, Б. Б. Івнєв, А. О. Камінська, Г. М. Кожина, К. А. Косенко, О. В. Кривоногова, Л. В. Малюта, М. В. Маркова, Н. О. Марута, О. І. Осокіна, О. Ю. Плевачук, Г. Г. Путятін, Н. Г. Пшук, Л. В. Рахман, Л. В. Стукан, І. Ф. Тєрьошина, С. Г. Ушенін, О. О. Хаустова, А. Р. Цьона, В. В. Чугунов, Я. В. Шпильовий, Т. Й. Шустерман, Л. М. Юр'єва; ред.: П. В. Волошин, Н. О. Марута. - Харків : Строков Д. В., 2019. - 334, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Охарактеризовано особливості медико-психологічної допомоги жінкам, які перенесли первинний психотичний епізод. Проаналізовано особливості деформації материнсько-дитячої взаємодії та сімейного функціонування в родинах жінок, хворих на параноїдну шизофренію та її психологічна корекція. Досліджено клініко-психопатологічні особливості депресивних порушень у хворих на шизофренію. Висвітлено роль соціально-терапевтичного середовища в ефективності лікування первинного психотичного епізоду. Представлено психокорекцію та профілактику психічної дезадаптації у родичів хворих із первинним психотичним епізодом і перевірено їх ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837805 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського