Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Погоріла З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Погоріла Н. Ф. 
Новий спосіб тестування лектинів рослин / Н. Ф. Погоріла, Л. М. Суржик, З. О. Погоріла // Укр. ботан. журн. - 2002. - 59, № 2. - С. 217-220. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведен скрининг эритроцитов различных видов животных с целью выяснения возможности использования их в качестве тест-объектов для определения лектиновой активности экстрактов растительного сырья. С помощью реакции с очищенными фитолектинами показана достаточно высокая способность к агглютинации нативных эритроцитов крыс. Сравнение традиционной гем- и раттусэритроаглютинации свидетельствует о высокой чувствительности метода раттусэритроагглютинации, в отдельных случаях о единственной возможности выявления лектиноподобных белков растений, что расширяет возможности поиска новых лектинов, определение которых общеизвестными методами тестирования утруднено отсутствием в эритроцитах лабораторных животных углеводсвязывающих участков, специфичных к лектинам растительного происхождения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Погоріла Н. Ф. 
Аглютинувальні білки картоплі, фракціоновані з бульб у різні фази розвитку / Н. Ф. Погоріла, О. О. Панюта, Р. Р. Кухтей, З. О. Погоріла, М. М. Мусієнко // Физиология и биохимия культур. растений. - 2004. - 36, № 1. - С. 78-83. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Ключ. слова: Solanum tuberosum L., бульби, калюс, фази розвитку, альбуміно-глобулінова фракція, лектини, аглютинувальна активність, сортові відмінності, вірусостійкість
Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Коваленко О. Г. 
Вплив деяких моно- і полісахаридів на локалізацію вірусної інфекції та індуковану вірусостійкість у рослин / О. Г. Коваленко, Т. А. Телегеєва, А. В. Штакун, З. О. Погоріла // Биополимеры и клетка. - 2000. - 16, № 1. - С. 53-59. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2-5,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Погоріла З. О. 
Аглютинувальні білки рослин сої (IGlycine maxD L.), інфікованих патогеном вірусної природи / З. О. Погоріла, М. М. Мусієнко, А. Л. Бойко, Н. Ф. Погоріла, О. О. Панюта // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 136. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 + П213.6-27

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Погоріла В. 
Застосування препарату з вологонакопичувальним компонентом на вирощуванні кукурудзи на зерно / В. Погоріла, О. Тихоненко, А. Бондаренко, В. Громадська, З. Погоріла // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 24. - С. 288-295. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведені результати досліджень впливу різних способів та доз внесення вологонакопичувальних препаратів на урожайність кукурудзи на зерно в польовому досліді. Відмічено важливість вологи для росту та розвитку польових культур, названі основні способи регулювання вологості грунту. Одним із новітніх прийомів досягнення оптимального водного режиму для росту і розвитку польових культур на сьогодні є використання вологонакопичувальних агентів. Мета роботи - визначення ефективності використання препарату з вологонакопичувальним компонентом. Методи досліджень: теоретичні - аналіз і синтез літературних інформаційних джерел; експериментальні - на основі поставленого лабораторно-польового експерименту, метод порівняння та співставлення. Описано результати спостережень, які проводилися на дослідному полі УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого з вирощування кукурудзи на зерно. Дослідне поле поділене на сім ділянок, шість з різними дозами та способами внесення препарату з вологонакопичувальним компонентом та контроль. Для досліду обрано препарат з вологонакопичувальним компонентом суперабсорбента "MaxiMarin" виробництва компанії ПП НВЦ з ІТ "Максимарин". Досліджено особливості проходження фенологічних фаз росту і розвитку та формування біометричних показників рослин кукурудзи на зерно за різних способів та норм внесення препарату. За результатами спостережень за ростом і розвитком рослин кукурудзи виявлено, що застосування вологонакопичувального препарату дало позитивний результат впродовж фенологічних фаз порівняно з контролем: підвищення схожості насіння на 8 - 17 %; пришвидшення росту стебла, викидання волоті та цвітіння; кращий розвиток плоду і дозрівання зерна. Висновки: визначено ефективність застосування препарату порівнянням біологічної урожайності, яка на варіантах з його застосуванням на 18 - 49 % вища проти контролю залежно від доз і способів внесення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-374

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Постельга С. 
Обгрунтування утилізації гнойових відходів тваринництва методом пришвидшеного компостування / С. Постельга, О. Тонковид, З. Погоріла // Техн.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сіл. госп-ва України : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 25. - С. 199-209. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - підвищити ефективність знезараження гнойових відходів тваринництва та перероблення їх у високоякісні біологічно активні органічні добрива завдяки розробленню техніко-технологічного рішення пришвидшеного компостування на відкритих майданчиках. Дослідження здійснено на основі екосистемного підходу згідно зі сформульованими напрямками в результаті теоретичного аналізу. Апробацію розробленого техніко-технологічного рішення виконано експериментально, хімічний аналіз отриманого кінцевого продукту переробки гною здійснювали лабораторним методом. Проаналізовано методи біологічного знезараження гнойових відходів. Наведені фази технологічного процесу методу біотермічного компостування та основні параметри і фактори, які впливаютьна його пришвидшення. Описане розроблене техніко-технологічне рішення раціональної утилізації гнойових відходів з ферми ВРХ з виробництвом органо-дефекатних біологічно активних добрив. Наведено розрахункову економічну ефективність та результати апробації розробленого техніко-технологічного рішення. Висновки: відмічено негативний вплив вторинних відходів тваринництва і птахівництва на довкілля та екологію; визначено, що найбільш розповсюдженим та раціональним способом утилізації гнойових відходів для промислових виробників продукції тваринництва є метод компостування гною на відкритих майданчиках; розроблено техніко-технологічне рішення раціональної утилізації гнойових відходів на великих фермах і комплексах методом пришвидшеного компостування на відкритих майданчиках, яке забезпечує повне знезараження гною від патогенної мікрофлори, збудників інфекційних захворювань та насіння бур'янів та отримання високоякісних біологічно активних органічних добрив; розрахунок економічної ефективності техніко-технологічного рішення показав його високу рентабельність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського