Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Поготова Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Поготова Г. А. 
Дослідження просторової та електронної структури ейкозапентаєнової та докозагексаєнової (омега-3) кислот / Г. А. Поготова, Т. Ю. Небесна, Н. О. Горчакова, І. С. Чекман // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2011. - № 1. - С. 44-51. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Исследованы квантово-химические параметры электронной и пространственной структуры молекул эйкозапентаеновой и докозагексаеновой кислот: топологические характеристики, заряды на атомах, локализация граничных молекулярных орбиталей, распределение электростатического потенциала в молекулах, энергетические параметры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Г511.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Поготова Г. А. 
Особливості антиоксидантних і енерготропних механізмів органопротективної дії препарату омега-3-ненасичених жирних кислот за експериментального токсичного гепатиту / Г. А. Поготова, Н. О. Горчакова, І. Ф. Бєленічев, І. С. Чекман // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2014. - № 3. - С. 31-37. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Органопротекторну активність препарату омега-3-ненасичених жирних кислот досліджували на експериментальній моделі дихлоретанового гепатиту за курсового 10-разового введення внутрішньошлунково в дозі 100 мг/кг. Встановлено, що через 20 днів після початку відтворення патології препарат "Омега" нормалізує показники антиоксидантної системи (супероксиддисмутазу, глутатіонпероксидазу) та окиснювальну модифікацію білка (альдегідфенілгідразону, карбоксифенілгідразону) у печінці, вміст карбоксифенілгідразону у міокарді, не впливає на показники прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу в тканині головного мозку щурів. Препарат "Омега" також нормалізує показники енергетичного обміну у міокарді щурів (АТФ, піруват, малат), знижує вміст лактату в печінці і не впливає на показники енергетичного обміну в мозковій тканині тварин з токсичним гепатитом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чекман И. С. 
Антиоксиданты: клинико-фармакологический аспект / И. С. Чекман, И. Ф. Беленичев, Н. А. Горчакова, Л. И. Кучеренко, Н. В. Бухтиярова, Г. А. Поготова // Укр. мед. часоп.. - 2014. - № 1. - С. 22-28. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Отмечено, что свободнорадикальные и перекисные реакции являются неотъемлемым звеном таких важных биологических процессов, как транспорт электронов в дыхательной цепи, синтез простагландинов и лейкотриенов, пролиферация и дифференциация клеток, метаболизм и синтез катехоламинов, фагоцитоз, метаболизм некоторых ксенобиотиков. В исследованиях многих авторов выявлены нарушения перекисного окисления липидов при различных заболеваниях. Применение антиоксидантов способствует восстановлению функций с выраженным лечебным эффектом. Обобщены данные отечественной и зарубежной литературы касательно клинико-фармакологических свойств антиоксидантов. Приведена современная классификация антиоксидантов, их клинико-фармакологические свойства, показания и противопоказания к применению.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*723.4-604.2 + Р281.77/79

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Поготова Г. А. 
Квантово-фармакологічні дослідження властивостей антиоксидантів як лікарських засобів / Г. А. Поготова, І. С. Чекман // Укр. мед. часоп.. - 2014. - № 3. - С. 97-100. - Бібліогр.: 99 назв. - укp.

Зазначено, що досягнення в галузі квантової механіки, квантової фізики, хімії, електродинаміки, комп'ютерних технологій, молекулярної біології, фізіології та біохімії заклали теоретичні основи та сприяли розвитку нового напрямку фармакології - квантової фармакології (КФ). КФ - наука, яка застосовує принципи теоретичної хімії, квантової фізики та квантової механіки та методи комп'ютерного моделювання для дослідження молекулярної структури лікарських засобів, вивчення механізмів їх взаємодії з рецепторами, біомолекулами організму для встановлення первинної фармакологічної реакції медикаментів, а також цілеспрямованого синтезу оригінальних препаратів з метою більш раціонального застосування їх у клінічній практиці. Пошук нових лікарських засобів вимагає витрат значної кількості часу та фінансів. Тому в останні роки розробку нових лікарських засобів проводять за допомогою комп'ютерного моделювання з використанням сучасних програм. КФ надає можливість також вивчати молекулярні механізми дії лікарських засобів, встановлювати прогноз фармакологічної активності з виявленням найбільш вираженої фармакодинамічної ефективності та лікувальної активності нових сполук, що сприяє значному прискоренню досліджень у цьому напрямку науки. Узагальнено дані вітчизняної та зарубіжної літератури щодо квантово-фармакологічних властивостей антиоксидантів, зокрема просторової структури та інших характеристик поліненасичених жирних кислот і адеметіоніну, а також їх співвідношення з іншими фармакологічними, токсикологічними, фізико-хімічними, біохімічними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Поготова Г. А. 
Вплив адеметіоніну на енергетичний обмін, прооксидантно-антиоксидантну систему в печінці, міокарді та головному мозку щурів при дихлоретановому гепатиті / Г. А. Поготова // Лікар. справа. - 2015. - № 5/6. - С. 120-125. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

У разі дихлоретанового токсичного гепатиту відмічаються негативні зміни в енергетичному обміні й прооксидантно-антиоксидантній системі не тільки у печінці, але й у міокарді та головному мозку щурів. За цієї патології має місце активація оксидативного стресу з пошкодженням клітин органів-мішеней за вільнорадикальним механізмом з порушенням енергетичного обміну. Гепатопротектор адеметіонін відновлює енергетичний обмін, функцію антиоксидантної системи й окисної модифікації білка у разі дихлоретанового токсичного гепатиту не тільки в гепатоцитах, але й у міокарді та головному мозку щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Поготова Г. А. 
Експериментальне обгрунтування ефективності органопротекторної дії синтетичних та природних антиоксидантів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / Г. А. Поготова; Одес. нац. мед. ун-т. - Одеса, 2016. - 20 c. - укp.

Дослідження присвячено підвищенню ефективності лікування захворювань, домінуючим фактором яких є оксидативний стрес. Адеметіонін у разі дихлоретанового гепатиту нормалізує показники прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу й енергетичного обміну в печінці, міокарді та мозковій тканині. Встановлено, що омега-3-поліненасичені жирні кислоти за цієї патології нормалізують активність супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази й альдегідфенілгідразони, карбоксифенілгідразони в печінці. Зазначено, що у міокарді препарат відновлює вміст карбоксифенілгідразонів, аденозинтрифосфату, пірувату, малату, лактату, в печінці - активність супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази, вміст альдегідфенілгідразонів, карбоксифенілгідразонів. Показано, що селеніт натрію відновлює показники прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу й енергетичного обміну в печінці та міокарді щурів. Виявлено захисний вплив силімарину й екстракту артишоку стосовно показників енергетичного обміну та прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу. Встановлено, що адеметіонін, омега-3-поліненасичені жирні кислоти, селеніт натрію, силімарин, екстракт артишоку у разі внутрішньошлункового курсового введення щурам із токсичним дихлоретановим гепатитом диференційовано знижують показники цитолізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79 + Р413.51-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423888 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського