Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>A=Погребенник Ф$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Корбич Г.  
Журнал "Літературно-науковий вісник" львівського періоду (1898 - 1906) / Г. Корбич; ред.: Ф. Погребенник. - К. : Обереги, 1999. - 144 c. - укp.

Досліджено історію заснування й видання у Львові одного з кращих українських літературних журналів кінця ХІХ - початку ХХ ст. - "Літературно-наукового вісника", зокрема, перший, львівський період його історії (1898 - 1906). Проаналізовано діяльність редакторів, видатних вчених, письменників і публіцистів І.Франка, М.Грушевського, В.Гнатюка і О.Маковея, під керівництвом яких журнал об'єднав літературно-наукові сили Західної та Східної України, відіграв велику роль у художніх пошуках української літератури, став першим українським літературним журналом європейського типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)72 "ЛНВ" + Ш4 г(4УКР)5 + Ш5(4УКР)53-319

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Олійник-Рахманний Р.  
Літературно-ідеологічні напрямки в Західній Україні (1919 - 1939 роки) / Р. Олійник-Рахманний; ред.: , Ф. Погребенник Р. Харчук, Ф. Погребенник. - К. : Четверта хвиля, 1999. - 230 c. - Бібліогр.: с.209-220. - укp.

Висвітлено розвиток, основні напрями та досягнення західноукраїнської літератури періоду 1919 - 1939 років. Проаналізовано роль літературних та ідеологічних угруповань, їх пошуки власних шляхів розвитку літератури на лоні політичних та соціальних течій того часу. Розглянуто літературу як мистецтво, ідеологічні та естетичні концепції провідних митців і критиків Західної України. Значну увагу приділено подібним літературним процесам у Радянській Україні на початку 20-х років.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4УКР)6 я73 + Ш5(4УКР)6-379 я73-1 + Ш5(4УКР)6-32 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Публіцист мислі й серця : Зб. пр. на пошану 80-річчя Р.Олійника-Рахманного / упоряд.: Ф. Погребенник. - К. : Четверта хвиля, 2000. - 335 c. - укp.

Розглянуто різні аспекти з історії, соціології, політики, літературознавства та філології в сучасному та недавньому України. Проаналізовано українську пресову службу мюнхенського періоду, політичний аспект мовних процесів в Україні. Охарактеризовано стан української поезії середини ХІХ - початку ХХ ст., значення історичної схеми М.Грушевського в українській історіографії, а також теоретичні та практично-педагогічні аспекти українознавства на межі тисячоліть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(7КАН=Ук)-8 Рахманний (Олійник) Р. + Т3(4УКР) я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стефаник Ю. В. 
Роздуми про батька : Ст. про В.Стефаника. Листи в Україну / Ю. В. Стефаник. - К. : Криниця, 1999. - 223 c. - укp.

Представлено дослідницькі статті та розвідки Юрія Стефаника (виступав під псевдонімом Юрій Гаморак, Юрій Клиновий), його вибрані листи в Україну, що присвячені дослідженню життя і творчості батька Василя Стефаника. Вони розкривають багато важливих сторінок біографії та творчої спадщини видатного новеліста, вводять у літературний обіг документи його архіву, який Ю.Стефаник почав опрацьовувати зразу після смерті батька. Листи Ю.Стефаника, надіслані з-за кордону в Україну до батька, брата Кирила, до приятелів розкривають одну із граней його духовного зв'язку з рідною Землею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(7КАН=Ук)д Стефаник Ю. + Ш5(4УКР)5-4 Стефаник я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шевченко і Поділля : Зб. наук. пр. за матеріалами ІІ Всеукр. наук. конф. 20-21 трав. 1999 р. / ред.: Ф. П. Погребенник; Кам'янець-Поділ. держ. пед. ун-т. - Кам'янець-Подільський, 1999. - 267 c. - укp.

Розглядаються традиції українського літературного бароко у творчості Т.Г.Шевченка, історизм поетичного мислення у християнсько-етичних вимірах поета, а також стилістичні засоби реалізації контрасту в поетичному мовленні митця. Досліджується вплив поетичного слова Т.Г.Шевченка на творчість О.Кобилянської, Г.Журби, В.Стуса та ін. Розкрито семантико-функціональний потенціал дієслівної лексичної синоніміки в поетичних творах Т.Шевченка, показано структурний паралелізм на рівні складного багатокомпонентного речення, просторову семантику прийменників, авторизовані звертання у мові творів поета. Висвітлено деякі аспекти з життя та діяльності Т.Г.Шевченка наприкінці ХVIII - в першій половині ХІХ ст. в умовах національно-культурного відродження у Правобережній Україні. Охарактеризовано літературно-краєзнавчий аспект вивчення творчості Т.Г.Шевченка, деякі концептуальні моменти створення музичних композицій до шевченківського "Заповіту", а також народнопісенні традиції і народний характер музичних творів на вірші Т.Г.Шевченка тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 я43(4УКР) + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко я431(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Погребенник Ф.  
Українська пісня за океаном (з історії "Гімну американських українців") / Ф. Погребенник // Нар. творчість та етнографія. - 2004. - № 1-2. - С. 55-58. - укp.

Висвітлено історію створення на початку ХХ ст. першого і другого гімну українців Америки, написаних українськими поетами В.Щуратом та О.Грицаєм на музику видатного українського композитора С.Людкевича. Наведено тексти даних гімнів, що утверджують духовну спорідненість українських емігрантів з рідною землею, висвітлюють їх думки та почуття.

Освещена история создания в начале ХХ ст. первого и второго гимна украинцев Америки, написанных украинскими поэтами В.Щуратом и О.Грицаем на музыку выдающегося украинского композитора С.Людкевича. Приведены тексты данных гимнов, утверждающих духовное единство украинских эмигрантов с родной землей, освещающих их мысли и чувства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-335 + Щ314.041-3(7=УКР) + Щ313(4УКР)6-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Погребенник Ф.  
Український раритет. Періодичні, продовжувані видання і неперіодичні збірники XIX - XX ст. (1846 - 1986) / Ф. Погребенник, В. Погребенник. - Дрогобич : Коло, 2011. - 298 c. - Бібліогр.: 39 назв - укp.

Розкрито особливості змісту та мистецького оформлення багатьох рідкісних українських і присвячених Україні іномовних періодичних, продовжуваних видань і неперіодичних збірників (суспільно-політичних, літературних, педагогічних, фольклорних), як вийшли друком на "материковій" Україні й у діаспорі за сто років (1846 - 1986 рр.). Охарактеризовано внесок видавців і авторів часописів і збірників у розвиток національної свідомості української громади, збагачення вітчизняного письменства та зміцнення ідеалів гуманізму та демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.68 + Ч611.63(4УКР)5 + Ч611.63(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА746341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського