Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Понкало Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Понкало Л. І. 
Природна резистентність організму тільних корів та їх телят за дії нових імунотропних засобів у вигляді ліпосомальної емульсії / Л. І. Понкало, О. І. Віщур // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 435-438. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.11-911 + П855.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Понкало Л. І. 
Інтенсивність процесів пероксидного окиснення ліпідів та активність глутатіонової системи антиоксидантного захисту у тільних корів та їх телят за дії нових імунотропних засобів у вигляді ліпосомальної емульсії / Л. І. Понкало // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 551-556. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено дані про вплив парентерального введення коровам в останній місяць тільності вітамінів A, D3, E, лізину, метіоніну окремо з оцтовокислим цинком або селенітом натрію у формі ліпосомальної емульсії на інтенсивність процесів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) й активність глутатіонової системи антиоксидантного захисту (САЗ) в їх організмі та народжених від них телят. Встановлено стимулювальний вплив вказаних чинників у складі ліпосомальної емульсії на активність глутатіонової САЗ, та інгібуючий на інтенсивність продуктів ПОЛ в організмі корів до і після родів та одержаних від них телят. Про що свідчать вірогідне зниження в крові корів та їх телят концентрації ТБК-активних продуктів і гідропероксидів ліпідів та підвищення глутатіонпероксидазної активності і вмісту відновленого глутатіону. Вказані зміни, що відбувались у крові тварин дослідних груп, можна пояснити комплексною адитивною дією складників препарату, що нормалізують метаболічні та вільнорадикальні процеси в організмі корів та у народжених від них телят. Введення у склад ліпосомальної емульсії селеніту натрію спричиняє більший вплив на активність глутатіонової САЗ та інтенсивність ПОЛ у крові корів та їх телят, ніж оцтовокислого цинку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Понкало Л. І. 
Стан антиоксидантної та імунної систем у корів та їх телят за дії імунотропних засобів : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / Л. І. Понкало; НААН України, Ін-т біології тварин. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Вивчено вплив парентерального введення коровам в останній місяць тільності вітамінів A, D{\dn\fs8 3}, Е, лізину, метіоніну разом із цинк ацетатом або натрій селенітом у формі ліпосомальної емульсії на інтенсивність пероксидних процесів, стан антиоксидантної та імунної систем у корів протягом останнього місяця тільності, в перші дні після отелення, а також у народжених від них телят. Констатовано зниження активності клітинних і гуморальних факторів резистентності у корів протягом останнього місяця гестації, що вказує на фізіологічну імуносупресію їх організму. Показано, що дворазове внутрішньом'язове введення коровам в останній місяць тільності досліджуваних імунотропних засобів спричиняє стимулювальний вплив на глутатіонову систему антиоксидантного захисту, кількісний склад і функціональну активність Т- та В-клітинної ланок імунітету, бактерицидну та лізоцимну активність сироватки крові, фагоцитарну активність нейтрофілів крові та інгібуючий вплив на інтенсивність процесів ПОЛ в організмі корів і народжених від них телят. Застосування вказаних чинників у вигляді ліпосомальної емульсії сприяє збільшенню вмісту жиру, білка, лактози, вітамінів А і Е, кальцію, фосфору та цинку, зменшенню кількості соматичних клітин у молозиві корів, а також сприяє підвищенню маси тіла, середньодобових приростів і збереженості телят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.1-911-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Понкало Л. І. 
Вміст вітамінів A та E в молозиві корів за дії імунотропних засобів у вигляді ліпосомальної емульсії / Л. І. Понкало, Н. А. Ковальчук, І. М. Попик // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 46-49. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + П603.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Попик І. М. 
Вміст вітаміну A в організмі самок коропів, ікрі та личинках залежно від його кількості у раціоні / І. М. Попик, Х. Я. Леськів, Л. І. Понкало, О. М. Стефанишин, Н. П. Олексюк // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, № 4. - С. 50-53. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено дані про вплив введення додаткових кількостей вітаміну A до комбікорму для самок коропів 6-річного віку у переднерестовий період на його вміст у плазмі крові, печінці, а також ікрі та личинках риб. Встановлено, що додаткове споживання самками коропів ретинілацетату у кількості 2500 та 5000 ІО/кг корму призводить до вірогідного збільшення вмісту вітаміну A в їх організмі. Додаткова кількість ретинілацетату у комбікормі самок коропа призводить до нагромадження вітаміну A в ікрі та личинках коропа, а також до збільшення маси одержаної ікринки й інтенсивнішого росту личинок. Виявлено вищу абсолютну плодючість самок коропів, яким додатково згодовували вітамін A у переднерестовий період.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пилипець А. З. 
Ліпідний склад плазми крові поросят у період відлучення від свиноматок за дії різних сполук мікроелементів / А. З. Пилипець, О. З. Сварчевська, О. М. Бучко, Л. І. Понкало // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 2. - С. 73-79. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено дослідження ліпідного обміну за порівняльної дії цитратів мікроелементів та їх неорганічних солей у плазмі крові поросят. Дослідження проведено на трьох групах поросят-аналогів 10-добового віку (контрольна та дві дослідні) по 10 голів у кожній. Перша дослідна група поросят одержувала основний раціон та премікс з неорганічними солями феруму (1500 мг/кг), цинку (1100 мг/кг), мангану (1100 мг/кг), купруму (1550 мг/кг), кобальту (10 мг/кг). Друга дослідна група поросят споживала основний раціон та премікс, у якому солі мікроелементів були замінені на цитрати у 10 разів меншій концентрації, які містили: Fe - 150 мг; Zn - 110 мг; Mn - 110 мг; Cu - 155 мг; Co - 1 мг. З'ясовано, що ліпідний обмін в організмі поросят, які одержували з кормом цитрати мікроелементів, інтенсифікується у порівнянні з контрольними тваринами та тими, які одержували неорганічні солі мікроелементів, що використовуються в традиційних преміксах. Згодовування цитратів мікроелементів сприяло зниженню вмісту неестерифікованого холестеролу та збільшенню вмісту триацилгліцеролів у плазмі крові поросят на 28-му та 45-ту добу життя у порівнянні з контрольними тваринами та тваринами, які одержували мікроелементи солей неорганічних кислот. Одержані результати вказують на те, що домішки у вигляді цитратів мікроелементів мають суттєвіший вплив на активацію обміну ліпідів в організмі поросят II дослідної групи на 28-му та 45-ту добу у порівнянні з домішкою неорганічних солей мікроелементів, яку застосовували поросятам I дослідної групи, що можна пояснити кращою біодоступністю цитратів та їх впливом на процеси регуляції обміну ліпідів. Подальші дослідження в цьому напрямку нададуть змогу запобігати розвитку патологічних змін у різних органах і тканинах свиней пов'язаних з мікроелементозами, а також розробити ефективні заходи з підвищення адаптивної здатності тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-446 + П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іскра Р. 
Вплив цитрату ванадію на глутатіонову систему крові щурів з експериментально індукованим діабетом / Р. Іскра, О. Сушко, Г. Климець, Л. Понкало, С. Гураль // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 73. - С. 144-147. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено вплив цитрату ванадію на показники глутатіонової системи в еритроцитах щурів із алоксаніндукованом діабетом. Експерименти було проведено на лабораторних нелінійних щурах, розподілених на 4 групи: I група - контрольна, II, III і IV - дослідні. Тваринам II, III і IV груп на тлі 24-годинного голодування індукували експериментальний цукровий діабет у результаті внутрішньоочеревинного введення алоксану в кількості 150 мг/кг маси тіла. Встановлено, що за експериментально викликаного діабету в еритроцитах тварин знижується активність глутатіонредуктази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вміст відновленого глутатіону, однак зростає активність глутатіонпероксидази. За впливу цитрату ванадію в еритроцитах щурів із діабетом підвищується активність глутатіонредуктази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази і вміст відновленого глутатіону та знижується активність глутатіонпероксидази, що свідчить про нормалізацію показників глутатіонової ланки антиоксидантного захисту за дії органічної сполуки ванадію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іскра Р. Я. 
Стан прооксидантно-антиоксидантної системи у скелетних м'язах щурів з експериментальним діабетом і за дії цитрату ванадію / Р. Я. Іскра, Г. В. Климець, О. О. Сушко, Л. І. Понкало, О. З. Сварчевська // Біологія тварин. - 2018. - 20, № 3. - С. 30-36. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Досліджено вплив цитрату ванадію на вміст продуктів пероксидного окиснення ліпідів, відновленого глутатіону, активність ензимів антиоксидантної системи та глюкозо-6-фосфатдегідрогенази у скелетних м'язах стегна щурів з алоксан-індукованим діабетом. Тварини були поділені на п'ять груп: I група - контрольна, II, III, IV та V - дослідні. Щурам I та II груп давали пити чисту воду, III, IV та V групам впродовж місяця до питної води додавали розчин цитрату ванадію у концентраціях 0,125, 0,5 і 2,0 мкг V/мл води. У тварин усіх дослідних (II - V) груп експериментально викликали цукровий діабет внутрішньоочеревинним введенням алоксану (150 мг/кг маси тіла). У м'язах тварин II групи з експериментальним діабетом спостерігалось зростання вмісту гідропероксидів і ТБК-активних продуктів та зниження активності ензимів антиоксидантного захисту (супероксиддисмутази, каталази і глутатіонредуктази), глюкозо-6-фосфатдегідрогенази та вмісту відновленого глутатіону, тоді як активність глутатіонпероксидази підвищувалася порівняно з тваринами контрольної групи. За випоювання щурам цитрату ванадію у різних концентраціях спостерігалося зниження вмісту гідропероксидів (в III, IV та V групах) та ТБК-активних продуктів (у III групі), однак зростання активності супероксиддисмутази та каталази (в V групі), глутатіонредуктази (в III, IV та V групах), глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (в IV та V групах) та вмісту відновленого глутатіону (в V групі), тоді як активність глутатіонпероксидази знижувалася (в III, IV та V групах) порівняно з показниками у м'язах тварин II групи з експериментальним діабетом. Цитрат ванадію у досліджуваних концентраціях здійснює дозозалежний стабілізуючий вплив на стан прооксидантно-антиоксидантної системи у скелетних м'язах щурів з експериментальним діабетом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Понкало Л. І. 
Вплив цитрату ванадію на гематологічні характеристики щурів із алоксаніндукованим діабетом / Л. І. Понкало, Г. В. Климець, Р. Я. Іскра, О. О. Сушко // Фізіол. журн.. - 2018. - 64, № 3. - С. 37-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено вплив цитрату ванадію на гематологічні показники щурів із алоксаніндукованим діабетом. Встановлено, що у тварин дослідної групи, які вживали питну воду, вірогідно підвищувалася кількість лейкоцитів на 50,24 %, тромбоцитів на 56,94 % та концентрація гемоглобіну на 11,87 % порівняно з контролем. Крім того, у них зростав середній обієм еритроцита, що супроводжувалося зниженням середньої концентрації гемоглобіну в одному еритроциті. Виявлено, що застосування цитрату ванадію в дозі 0,125, 0,5, і 2 мкг/мл за умов цукрового діабету призводило до нормалізації показників гематологічного профілю, зокрема знижувалась кількість лейкоцитів на 20,49, 12,36 і 29,14 % відповідно порівняно з групою щурів, які вживали лише воду. У тварин, яким вводили цитрат ванадію у дозі 0,125 і 0,5 мкг/мл вірогідно знижувалася кількість тромбоцитів на 55,83 і 51,92 %, вміст гематокриту на 23,79 і 14,20 %, тромбокриту на 27,29 і 58,25 % та концентрація гемоглобіну на 24,97 та 13,98 %, при цьому вони сягали майже контрольних значень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.121 + Р284.419

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського