Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Поржезінський Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Бурлака В. І. 
Високоефективні теплообмінники із кільцевими каналами / В. І. Бурлака, М. О. Прядко, Ю. Г. Поржезінський, А. В. Форсюк // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2010. - № 32. - С. 10-11. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Представлено результати виробничих випробувань теплообмінників з кільцевими каналами, які показали високу ефективність роботи. На їх підставі розроблено конструкції теплообмінників для цукрової промисловості і комунального господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Поржезінський Ю. Г. 
Нові технологічні рішення в хімічній деаерації води / Ю. Г. Поржезінський, С. І. Рибалка // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2010. - № 32. - С. 19-20. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Виконано аналіз існуючих методів хімічного знекиснення води та описано принцип роботи каталітичного фільтра. Запропоновано нову енергозберігаючу технологію хімічного знекиснення води на базі каталітичного фільтра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Поржезінський Ю. Г. 
Корозійні процеси в теплових мережах та водогрійних котлах і методи боротьби з кисневою корозією / Ю. Г. Поржезінський, М. М. Осадчий // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2012. - № 45. - С. 70-74. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено основні типи корозії. Розглянуто залежність швидкості кисневої корозії заліза у воді від концентрації кисню, температури води, кількості розчинених у воді солей, швидкості руху води та величини pH. Наведено найбільш поширені методи для боротьби з кисневою корозією на водогрійних котельнях та теплових мережах. Приведено схему новітньої технології хімічної деаерації води на базі Redox-K-фільтра. Надано результати виробничих досліджень установки хімічної деаерації води Redox-K на водогрійних котельнях та теплових мережах України. Концентрацію кисню до установки виміряно за допомогою іодометричного методу визначення вмісту розчиненого кисню у воді (метод Вінклера). Концентрацію кисню після установки визначено способом, який оснований на зв'язуванні розчиненого у воді кисню лейкоосновою індигокарміну та візуальному порівнянні забарвлення робочого розчину з калібрувальною кольоровою шкалою. Установку рекомендовано для знекиснення підживлювальної води водогрійних котлів та теплових мереж.


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-51-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Поржезінський Ю. Г. 
Нові технологічні рішення у підготовці води для водогрійних котлів і теплових мереж / Ю. Г. Поржезінський // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 1. - С. 91-97. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто методи знекиснення води для водогрійних котлів і теплових мереж. З'ясовано, що при хімічній деаерації води сульфіт натрію (СН) дозується у воду, де вступає в хімічну реакцію з киснем води. Визначено недоліки СН, пов'язані з недостатньою швидкістю та повнотою його реакції з киснем. Для усунення цих недоліків використано модифіковані розчини СН, каталізовані солями кобальту та міді. Запропоновано більш раціональну з техніко-економічної точки зору нову технологію хімічної деаерації води монорозчином СН у стехіометричній кількості з подальшою фільтрацією через каталітичний Redox-K фільтр, що використовується як каталізатор реакції кисню з СН. Фільтр завантажений зернистим каталітичним фільтруванням матеріалом - редокситом. Наведено результати промислових випробувань нової технології знекиснення води з каталітичним фільтром та описано принцип роботи фільтра. Дослідження довели надійність та ефективність запропонованої технології. Розроблено принципову технологічну схему хімічної деаерації води з Redox-K фільтром. Упровадження нової хімічної деаерації води на основі каталітичного Redox-K фільтра забезпечує економічну та надійну роботу схеми підготовки води для водогрійних котлів і теплових мереж. Розглянуто основні властивості фосфонатів, запропоновано їх використовувати при відмивці теплових мереж від відкладень. Наведено результати виробничих досліджень використання стабілізаційного методу обробки води.


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-5 + Н761.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Поржезінський Ю. Г. 
Дослідження гідродинаміки і теплообміну в трубах випарних апаратів з натуральною циркуляцією / Ю. Г. Поржезінський // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 4. - С. 149-153. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання теплообміну та гідродинаміки в трубах сучасних циркуляційних випарних апаратів при перекиданні циркуляції (ПЦ). ПЦ є можливим за значної теплової та гідродинамічної нерівномірності в апараті за наявності шару рідини над верхньою трубною решіткою. При ПЦ у трубі утворюються такі режими несхідного руху рідини: нестійкий пульсаційний рух, напівперекинутий рух (НПР), коли по стінках труби вниз рухається плівка рідини в протитоці з парою, і несхідний рух за відсутності кипіння рідини в трубах. НПР існує у вузькому інтервалі теплових потоків і не залежить від висоти набухання. Верхня межа визначається інверсією потоку, коли неможливий несхідний рух, а нижня - об'ємною густиною зрошування, коли швидкість рідини дорівнює швидкості зносу парової бульбашки. Перехід труби на несхідний рух без кипіння є можливим тільки через НПР. Рідина починає рухатись вниз повною трубою, живить сусідні труби та перегрівається. При перекиданні циркуляції різко змінюється розподіл температур, середня інтенсивність теплообміну, гідродинамічні умови та структура потоку по довжині труби, що впливає на якість термочутливих цукрових соків, тому ПЦ небажане явище. Досліди показали, що на першому та другому корпусах випарних апаратів ПЦ відсутнє. Бажано на останніх корпусах випарної станції використовувати плівкові апарати з падаючою плівкою за прямотоку з парою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.52-51-01 + Л840.5-51-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського