Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Посохов Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Посохов Є. О. 
Протолітичні реакції у збудженому стані та спектрально-люмінесцентні властивості орто-гідрокси похідних 2,5-діарил-1,3-оксазолу та 2,5-діарил-1,3,4-оксадіазолу : Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Є. О. Посохов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 1999. - 19 c. - укp.

Виявлено, що флуоресцентні характеристики досліджуваних сполук визначаються протіканням реакції внутрішньомолекулярного фотопереносу протона (ВМФПП). Отримано константи швидкості ВМФПП. Зроблено висновок: головним чинником, що визначає швидкість даної реакції, є збільшення кислотності протонодонорної групи під час переходу у збуджений стан. Знайдено зв'язок між характером перерозподілу електронної густини у фототаутомері та ефективністю його безвипромінювальної дезактивації. Визначено, що у дуже кислих розчинах фототаутомер утворюється внаслідок дисоціації гідроксигруп катіонних форм із протонованим оксазольним циклом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Посохов Є. О. 
Фізико-хімічні аспекти взаємодії з ліпідними мембранами і фотоніка біологічно орієнтованих сполук, визначені методами оптичної спектроскопії : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.04 / Є. О. Посохов; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2015. - 35 c. - укp.

З'ясовано, які фізичні та хімічні чинники визначають механізми взаємодії з ліпідними мембранами мембранних протеїнів і цистеїнових пептидів. Розширено можливості вивчення термодинамічних і кінетичних параметрів взаємодій біологічно орієнтованих сполук (БОС) з ліпідними мембранами, зокрема пептид-ліпідної взаємодії цистеїнових і гідрофобних пептидів і протеїн-ліпідної взаємодії мембранних протеїнів, а також фізичних і хімічних властивостей та структури ліпідних мембран і БОС шляхом розробки та впровадження нових методологічних підходів і методів оптичної спектроскопії. Вивчено природу й ефективність первинних фотофізичних і фотохімічних процесів, що відбуваються у збудженому стані деяких флуоресцентних зондів, здатних до флуоресценції фізіологічно-активних сполук і мічених органічними флуорофорами БОС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г585 + Е0*551.7*715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ткаченко А. 
Дослідження апоптозу ентероцитів при хронічному карагінан-індукованому гастроентероколіті методом флуоресцентних зондів / А. Ткаченко, Є. Корнієнко, Є. Посохов // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 73. - С. 125. - укp.

Проведено дослідження стану ліпідного бішару мембран ентероцитів щурів за умов перебігу хронічного гастроентероколіту. Для дослідження було використовувано флуоресцентні зонди - орто-гідроксипохідні оксазолу, молекули яких нековалентно зв'язуються з мембранами клітин і реагують на зміни мікрооточення. Встановлено, що в ході перебігу хронічного карагінан-індукованого гастроентероколіту відбувається збільшення гідратованості полярних ділянок мембран ентероцитів, що свідчить про активацію апоптозу ентероцитів. Показано, що флуоресцентний зонд (2-(2'-OH-феніл)-5-феніл-1,3-оксазол) може бути використаний як індикатор для детекції апоптозу ентероцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1 + Р413.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Оніщенко А. І. 
Дослідження еритроцитів при хронічному гнійному риносинуситі у стадії загострення методом флуоресцентних зондів / А. І. Оніщенко, О. А. Наконечна, А. С. Ткаченко, Ю. М. Калашник, Є. М. Корнієнко, С. О. Стеценко, Є. О. Посохов, А. О. Дорошенко // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 1. - С. 79-85. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка стану ліпідного бішару мембран еритроцитів у разі загострення хронічного гнійного риносинуситу (ГРС). Флуоресцентні зонди O1O, O6O і PH7-орто-гідроксипохідні оксазолу, молекули яких нековалентно зв'язуються з мембранами клітин і реагують на зміни мікрооточення, використовували під час проведення експерименту. Проведено вимірювання флуоресценції зондів у суспензіях еритроцитів пацієнтів з ГРС у стадії загострення та здорових людей з викривленою носовою перегородкою, які сформували контрольну групу. Розвиток патологічного процесу, що досліджується, не супроводжується змінами в ділянці локалізації зондів O1O і O6O. Разом з тим, у разі загострення хронічного ГРС спостерігається зменшення кількості молекул найбільш гідрофобного зонда PH7, які зв'язалися з мембраною еритроцита за 1 год інкубації, що свідчить про зменшення швидкості зв'язування цього зонда з мембраною. Висновки: у пацієнтів із ГРС у стадії загострення не відбувається змін у ділянках гліцеринових залишків фосфоліпідів, карбонільних груп фосфоліпідів і жирнокислотних ланцюжків фосфоліпідів мембран еритроцитів. Результати, одержані в разі застосування найбільш гідрофобного зонда, надають змогу зробити припущення, що внаслідок розвитку запального процесу відбувається збільшення гідратації найбільш полярної ділянки мембрани еритроцита: ділянці полярних головок фосфоліпідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського