Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Потреба Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Потреба Н. А. 
Просторові образи в літературному творі (на матеріалі творів І.О.Буніна) : автореф. дис... канд. філол. наук / Н. А. Потреба; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему художнього простору, природу та суть просторових образів. Розглянуто просторову організацію образної системи твору як феномен. Сприйняття простору грунтується на чуттєвому образі зовнішніх предметних характеристик. Запропоновано його визначення як частини загальної моделі світу автора, створеного художніми засобами навколишнього середовища. Художній простір має прояв у всій сукупності його образної організації: у кожному окремому образі та їх взаємному розташуванні. Кожний образ припускає певну просторовість. Просторовий образ утворюється за допомогою слів образотворчої, дескриптивної семантики. Стосовно універсального простору художнього світу запропоновано розглядати образи "відкритого простору", "закритого простору", "внутрішнього простору". Художній простір і його образи реалізують авторську ідею та формують певну систему, у якій особливого значення набуває символ. Символ є своєрідним маркером, що акцентує настрій і почуття реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.11 + Ш5(4РОС)5-4 Бунін, І.О. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Потреба Н. А. 
Лінгвокультурна адаптація художнього тексту / Н. А. Потреба // Філол. трактати. - 2012. - 4, № 2. - С. 78-81. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто явище лінгвокультурної адаптації в тексті художнього перекладу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Теорія та практика перекладу (французька мова) : [навч. посіб.] / уклад.: Н. А. Потреба; ДВНЗ "Донбас. держ. пед. ун-т". - Бахмут : Вид-во Б.І. Маторіна, 2018. - 154 c. - Бібліогр.: с. 152-153 - укp. - фр.

Висвітлено актуальні теоретичні питання науки про переклад. Акцентовано увагу на труднощах перекладу та способах їх подолання. Особливу увагу приділено ролі контексту (вузького та широкого) під час перекладу тексту. Подано інформацію про професію перекладача, історію розвитку перекладознавства у Франції, види перекладу, типи перекладацьких трансформацій і моделі перекладу. Запропоновано алгоритм роботи над текстом. Наведено відомості про спеціалізований переклад і загальні жанрові особливості перекладу. Подано комплекс завдань, що дозволяють на практиці оволодіти перекладацькими прийомами та трансформаціями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-937.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Аллахвердян Т. М. 
Ділова французька мова : навч. посіб. / Т. М. Аллахвердян, Н. А. Потреба. - Слов'янськ : Вид-во Б.І. Маторіна, 2019. - 132 c. - Бібліогр.: с. 130-131 - укp. - фр.

Вміщено оригінальні франкомовні тексти, взяті з різних сфер ділового знання. Запропоновано вправи комунікативної спрямованості, які допомагають набути практичних навичок говоріння та перекладу в рамках ділового і невимушеного спілкування, покращити комунікативні навички й уміння з анотування та реферування текстового матеріалу. Наведено додаткові тексти, що передбачають поглиблення знань про історичне минуле та сучасність Франції і презентують найбільш усталені та загальновживані конструкції, характерні для сучасного ділового стилю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-937.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838918 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського