Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Примуш М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Примуш М. В. 
Політико-правове регулювання діяльності політичних партій / М. В. Примуш. - Донецьк, 2001. - 338 c. - Бібліогр.: с. 320-338. - укp.

Досліджено внутрішню організацію партій та їх відносин з парламентською групою. Проаналізовано природу, типи та діяльність партійних систем у різних країнах. Розглянуто політико-правове регулювання всього комплексу відносин, пов'язаних з набуттям та втратою політичними партіями легального статусу. Відображено етапи та форми інституціоналізації. Охарактеризовано взаємодію з інститутами політичної системи. Висвітлено політико-правову регламентацію участі партій у виборчому процесі, фінансові джерела, ідеологічні та організаційні основи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 + Ф69(4УКР)28 + Х810.13 + Х819(4УКР)013

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Примуш М.  
Політичні партії та виборчий процес / М. Примуш // Право України. - 2001. - № 3. - С. 124-127, 143. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х805 + Ф69(0) + Ф052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Примуш М.  
Правова регламентація ідеологічних та організаційних засад політичних партій / М. Примуш // Право України. - 2000. - № 11. - С. 25-29. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.8 + Х803.25 + Ф69(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Примуш М. В. 
Історія і теорія політичних партій / М. В. Примуш. - Донецьк : КИТИС, 2000. - 258 c. - Бібліогр.: 60 назв. - укp.

На підставі узагальнення світового досвіду досліджено принципи виникнення, базові характеристики та типологію політичних об'єднань. Розглянуто питання правового регулювання всього комплексу відносин, щодо придбання і втрати політичними партіями легального статусу, їх організаційної побудови, фінансів, участі у формуванні та діяльності державних органів. Проаналізовано правову регламентацію взаємовідносин партій з іншими громадськими об'єднаннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4/8) + Ф69(4УКР)64 + Х802

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Примуш М. В. 
Демократія і політичні партії Центральної та Східної Європи / М. В. Примуш. - Донецьк : ДонНУ, 2002. - 176 c. - Бібліогр.: 299 назв. - укp.

Висвітлено процеси демократизації в Центральній та Східній Європі, європейській інтеграції, взаємозв'язки між політичними партіями та партійними об'єднаннями. Охарактеризовано нові форми взаємовідносин між політичними партіями, зорієнтованими на різні шляхи розвитку, як наприклад, західники та центристи, особливості розвитку політичних партій в Центральній та Східній Європі.

Освещены процессы демократизации в Центральной и Восточной Европе, европейской интеграции, взаимосвязи между политическими партиями и партийными объединениями. Дана характеристика новых форм взаимоотношений между политическими партиями, ориентированными на разные пути развития, как например, западники и центристы, особенностей развития политических партий в Центральной и Западной Европе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф69(44/45)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА636917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Примуш М.  
Право і утворення політичних партій / М. Примуш // Право України. - 2004. - № 1. - С. 22-25. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Обушний М. І. 
Партологія : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М. І. Обушний, М. В. Примуш, Ю. Р. Шведа; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Львів. нац. ун-т ім. І.Франка, Донец. нац. ун-т. - К. : Арістей, 2006. - 430 c. - Бібліогр.: с. 426-430. - укp.

Проаналізовано проблеми формування та розвитку політичних партій і партійних систем у контексті партології як науки. Визначено сутність політичних партій, їх місце і роль у політичній системі суспільства. Розкрито зміст основних суспільно-політичних доктрин, зокрема, ідейно-теоретичне підгрунтя розробки платформ політичних партій, організаційно-технологічні засади їх діяльності, участь у виборчому процесі.

Проанализированы проблемы формирования и развития политических партий и партийных систем в контексте партологии как науки. Определены сущность политических партий, их место и роль в политической системе общества. Раскрыто содержание основных общественно-политических доктрин, в частности, идейно-теоретические основы разработки платформ политических партий, организационно-технологические основы их деятельности, участие в избирательном процессе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2я73 + Ф69я73

Шифр НБУВ: ВА676490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Примуш М. В. 
Політичні партії: механізми інституалізації і структурної трансформації : Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / М. В. Примуш; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 35 c. - укp.

З урахуванням новітніх досягнень політико-правової науки та на підставі узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду висвітлено еволюцію, структуру, функції, стан і перспективи розвитку політичних партій. Охарактеризовано партійні системи демократичних держав і авторитарних режимів. Виявлено загальні закономірності, тенденції, особливості партійних систем та їх змагання за владу. Надано правове та юридичне визначення політичних партій. Комплексно досліджено політико-правове регулювання відносин, пов'язаних з порядком утворення, призупинення та припинення діяльності політичних партій та їх ідеологічні й організаційні засади. Зроблено політико-правовий аналіз сучасного виборчого законодавства, яке орієнтоване на політичні партії, регламентує їх діяльність на кожній стадії виборчого процесу. Визначено новий підхід до проблеми відносин між грошима та політикою в аспекті фінансової діяльності політичних партій, досліджено основні об'єкти їх правового регулювання та проаналізовано взаємовідносини з іншими інститутами політичної системи. Визначено основні напрями розвитку багатопартійності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.2 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Примуш М. В. 
Політичні партії: механізми інституціалізації і структурної трансформації : Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / М. В. Примуш; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2002. - 32 c. - укp.

З урахуванням новітніх досягнень політико-правової науки та на основі узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду висвітлено еволюцію, структуру, функції, стан і перспективи розвитку політичних партій. Охарактеризовано партійні системи демократичних держав та авторитарних режимів. Виявлено загальні закономірності, тенденції, особливості партійних систем та їх змагання за владу. Надано правове та юридичне визначення політичних партій. Комплексно досліджено політико-правове регулювання відносин, пов'язаних з порядком утворення, призупинення та припинення діяльності політичних партій та їх ідеологічні й організаційні основи. Проведено політико-правовий аналіз сучасного виборчого законодавства, зорієнтованого на політичні партії, яке регламентує їх діяльність на кожній стадії виборчого процесу. Визначено новий підхід до проблеми відносин між грошима та політикою в аспекті фінансової діяльності політичних партій, досліджено основні об'єкти їх правового регулювання. Проаналізовано взаємовідносини політичних партій з іншими інститутами політичної системи. Висвітлено основні напрями розвитку багатопартійності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032 + Ф69(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Примуш М. В. 
Політична конфліктологія: теорія та практика : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М. В. Примуш, О. В. Клюжев. - Донецьк : Юго-Восток, 2011. - 198 c. - Бібліогр.: с. 197-198. - укp.

Розглянуто політичний конфлікт як соціальний феномен, наведено типи та види, а також етапи розвитку політичних конфліктів. Подано детальну інформацію про ідеологічний, релігійний, психологічний чинники політичних конфліктів. Окрему увагу приділено етнополітичним, соціальним конфліктам і політичним революціям. Проаналізовано суть і закономірності розвитку політичних конфліктів, розкрито методи та правові підстави їх вирішення. Акцентовано на інформаційних конфліктах, показано корупційні конфлікти як чинник політичного процесу. Описано причини та наведено сучасну типологію міжнародних конфліктів, розкрито структуру та процес їх розвитку. Значну увагу приділено проблемам політичного насильства, що виявляється в революційних кризах і терористичних акціях. Окреслено шляхи та форми врегулювання політичних конфліктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Примуш М.  
Політичні конфлікти та їх типи / М. Примуш // Політ. менеджмент. - 2010. - № 1. - С. 96-104. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто політичний конфлікт і його ідеологічне мотивування. Здійснено аналіз і типологізацію політичних конфліктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Примуш М. В. 
Трансформація місцевого самоврядування в Україні у контексті зарубіжного досвіду : монографія / М. В. Примуш, Ю. О. Коваль; Донец. нац. ун-т. - Донецьк : Юго-Восток, 2014. - 219 c. - Бібліогр.: с. 191-219 - укp.

Досліджено класичні (державницька і громадівська) та сучасні теоретичні моделі й підходи міждисциплінарного дослідження місцевого самоврядування. Проаналізовано проблеми, вектори трансформації і специфіка реформування місцевого самоврядування в Україні у контексті впливу зарубіжного досвіду. Запропоновано теоретико-методологічні підходи дослідження місцевого самоврядування в Україні з політологічної точки зору та проаналізовано вектори й напрями його реформування і трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Травневі студії: історія, політологія, міжнародні відносини : зб. тез Всеукр. наук. інтернет-конф., до 25-річчя незалежності України, 20 трав. 2016 р., Вінниця / ред.: Н. Р. Темірова, М. В. Примуш, О. М. Бут; Донец. нац. ун-т. - Вінниця : Друк, 2016. - 127 c. - укp.

Досліджено морально-психологічний стан науково-педагогічної інтелігенції України напередодні Другої світової війни. Вивчено джерелознавчий аспект діяльності доброчинних товариств в Україні у ХІХ - на початку ХХ ст. Охарактеризовано етнополітичні процеси початку демократичної революції 1917 р. у Маріуполі. Проаналізовано причини міграції українських громадян до країн Східної Європи кінця ХХ - початку ХХІ ст. Приділено увагу генералізованій довірі як моральна цінність у працях західних науковців. Визначено роль української діаспори в протидії агресії Росії. Розглянуто тенденції та перспективи інтернет-цензури в Україні у контексті нових викликів національній безпеці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64,021 я431 + Ф. я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС61180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сучасні суспільно-політичні процеси у світі та Україні : монографія / Т. Л. Нагорняк, М. В. Примуш, М. А. Польовий, О. М. Чальцева, Ю. В. Пачос, С. В. Бондаренко, В. П. Кіпень, В. Ф. Кокорський, І. В. Мацишина, Ю. В. Окуньовська, О. І. Скопова, О. А. Материнська; Донец. нац. ун-т ім. В. Стуса. - Вінниця : ТВОРИ, 2019. - 225 c. - укp.

Комплексно розглянуто суспільно-політичні процеси у двох масштабах — світовому та українському. Досліджено динаміку потоків міжнародної міграції та міграційні процеси в Україні, взаємодію громадських організацій та владних інститутів, процеси формування та еволюції довіри. Проаналізовано процеси, пов'язані із захистом та просуванням національних інтересів у глобалізованому світі. Висвітлено інформаційний напрям політики захисту національних інтересів держави, процеси формування державної політики у сфері культури в сучасній Україні, процеси формування та просування локальних та глобальних брендів та брендинг території в контексті формування нового світового порядку. Охарактеризовано інститути місцевого самоврядування, бюджетної політики та формування публічної політики в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР) + Ф3(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА840431 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського